بهترین صرافی‌های پیشنهادی

با ما یک قدم جلوتر باشید

چه بروکری انتخاب کنم؟

با ابزار مقایسه بروکرها، به راحتی بروکرها را با هم مقایسه کنید.

 

چگونه از خدمات رایگان استفاده کنیم؟

خدمات رایگان ما شامل موارد زیر میشود.

 • دوره های آموزشی رایگان

 • تحلیل های رایگان بازار فارکس

 • سیگنال های رایگان بازار فارکس

بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend
صرافی پنکیک سواپ
سال تاسیس :
2020
تعداد توکن:
-
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی یونی سواپ
سال تاسیس :
2018
تعداد توکن:
-
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی اکسیر
سال تاسیس :
1396
تعداد توکن:
100
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی پروبیت
سال تاسیس :
2018
تعداد توکن:
800
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی بیت برگ
سال تاسیس :
1397
تعداد توکن:
2500
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی بیت پین
سال تاسیس :
1399
تعداد توکن:
300
حداقل واریزی :
90 هزار تومان
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی والکس
سال تاسیس :
1397
تعداد توکن:
130
حداقل واریزی :
10,000 تومان
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی تترلند
سال تاسیس :
1396
تعداد توکن:
160
حداقل واریزی :
500 هزار تومان
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی آبان تتر
سال تاسیس :
1397
تعداد توکن:
400
حداقل واریزی :
یکصدهزار تومان
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی تاپ چنج
سال تاسیس :
2007
تعداد توکن:
-
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی CoinEx
سال تاسیس :
2017
تعداد توکن:
600
حداقل واریزی :
1
حجم معاملات روزانه :
25 تا 75 میلیون دلار
صرافی نوبیتکس
سال تاسیس :
1396
تعداد توکن:
63
حداقل واریزی :
-
حجم معاملات روزانه :
-
صرافی مکسی
سال تاسیس :
2018
تعداد توکن:
1520
حداقل واریزی :
00
حجم معاملات روزانه :
در حدود 530 میلیون دلار
صرافی BingX
سال تاسیس :
2018
تعداد توکن:
600
حداقل واریزی :
1 دلار
حجم معاملات روزانه :
حدود 240 میلیون دلار

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان | راهنمای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

از آن‌جا که بازار رمزارزها در دهه اخیر، هم در دنیا و هم در کشور ایران با استقبال و رشد چشم‌گیری مواجه شده است؛ انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان که معتبر و قابل اعتماد بوده و خدمات خرید، فروش و نگه‌داری رمزارزها را به معامله‌گران ارائه می‌دهد، بسیار مهم و حائز اهمیت است. به‌غیر از صرافی‌های بین‌المللی که تعدادی از آن‌ها به تریدرهای ایرانی خدمات خود را ارائه می‌دهند در همین مدت کوتاه نیز در کشور ایران، صرافی‌های بسیاری فعالیت خود را آغاز کرده و در حال ارائه خدمات می‌باشند. به‌‌دلیل تنوع بسیار زیاد این صرافی‌ها، پیدا کردن و انتخاب صرافی مناسب می‌تواند، امنیت و راحتی انجام معاملات ارزهای دیجیتال را برای تریدرها تضمین ‌کند. در این مقاله پس از بررسی ویژگی‌های بهترین صرافی‌ ارز دیجیتال برای ایرانیان، به معرفی، بررسی و مقایسه بهترین صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال و نکات مهمی که برای انتخاب بهترین صرافی مورد نیاز است، پرداخته خواهد شد.

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی‌های ارز دیجیتال مکانی مانند بازار فارکس می‌باشند که تمرکز اصلی آن‌ها بر روی رمزارزها بوده و در آن‌ها امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال، مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر و … برای معامله‌گران فراهم شده است. این صرافی‌ها عموماً به‌صورت وبسایت و اپلیکیشن‌های موبایلی برای تریدرها قابل دسترس بوده و هر صرافی خدمات ویژه و مختص به خود را ارائه می‌دهد. در صرافی‌های ارز دیجیتال، معامله‌گران می‌توانند ارزهای دیجیتال را با پول واقعی خود یا رمزارزهای دیگری که دارند، خریداری کنند. برای مثال با دلار، بیت‌کوین خریداری شود یا با اتریوم، بیت‌کوین خریداری شود. تبادلاتی که در صرافی‌ها صورت می‌گیرد، بر اساس نرخ روزانه هر رمزارز است که توسط صرافی به تریدرها نمایش داده می‌شود. هم‌چنین بعضی از صرافی‌های ارز دیجیتال، کیف پول مجازی در اختیار تریدرها می‌گذارند و به آن‌ها امکان نگه‌داری رمزارزهایشان را با تأمین امنیت این کیف پول‌ها می‌دهند. علاوه بر امکان تبادل رمزارزها با یک‌دیگر در صرافی‌ها، تریدرها می‌توانند در بعضی از این صرافی‌ها، ارز دیجیتال خود را با پول ملی کشورشان مبادله کنند. قبل از انتخاب و شروع به استفاده از صرافی ارز دیجیتال، یکی از مهم‌ترین نکاتی که تریدرها باید نسبت به آن اعتماد و اطمینان حاصل کنند؛ امنیت و اعتبار صرافی می‌باشد.

ویژگی‌های بهترین صرافی ارز دیجیتال

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان با دارای ویژگی‌های خاصی مانند امنیت صرافی، رابط کاربری ساده برای سهولت در استفاده، پشتیبانی از رمزارزهای اصلی بازار و هم‌چنین رمزارزهای به‌روز، استفاده از حداقل کارمزد، ارائه پشتیبانی و خدمات قوی به معامله‌گران باشد. در ادامه در مورد این ویژگی‌های مهم توضیح داده خواهد شد.

بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان | راهنمای انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال

 • امنیت بالا: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها برای انتخاب بهترین صرافی ارزدیجیتال برای ایرانیان، امنیت صرافی می‌باشد. صرافی ارز دیجیتال موظف است که از تدابیر امنیتی قوی و به‌روز برای حفاظت از دارایی کاربران خود استفاده کند. این تدابیر امنیتی، شامل استفاده از سیستم رمزنگاری قوی، احراز هویت دو مرحله‌ای، نگه‌داری رمزارزهای تریدرها در کیف پول‌های آفلاین (Cold Wallet) و دیگر اقدامات امنیتی می‌باشد. اما برای اعتماد و اطمینان به صرافی، تریدرها لازم است قبل از استفاده از خدمات آن حتماً از سیاست‌ها و روش‌های امنیتی مورد استفاده صرافی اطلاعات لازم را بدست آورده و نسبت به آن‌ها اطمینان لازم را حاصل کنند.
 • سهولت در استفاده: از دیگر ویژگی‌های بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، داشتن رابط کاربری ساده و قابل فهم برای کاربران است. به‌گونه‌ای که فرآیند ثبت نام، واریز، برداشت، خرید و فروش رمزارزها و مشاهده موجودی دارایی بدون هیچ پیچیدگی و به‌سادگی برای کاربران در دسترس و به راحتی قابل استفاده باشد.
 • تنوع بالا رمزارزها: بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان باید از رمزارزهای اصلی بازار و هم‌چنین رمزارزهایی که در حال ورود به بازار می‌باشند، پشتیبانی کند. معامله‌گران قبل از انجام معامله‌، لازم است از وجود رمزارز مورد نظرشان در آن صرافی که قصد خرید یا فروش آن را دارند؛ اطمینان حاصل کرده و مطمئن شوند که حجم معاملات آن رمزارز در آن صرافی به مقداری خواهد بود که تمام سفارشات معامله‌گران را پاسخ‌گو باشد.
 • استفاده از حداقل کارمزد: هزینه‌ها و کارمزدهای مرتبط با معاملات در صرافی‌های ارزهای دیجیتال متفاوت می‌باشد. این کارمزدها برای انجام عملیات‌های برداشت و واریز رمزارز و خدمات دیگر گرفته می‌شود. تریدرها بهتر است در انتخاب صرافی ارز دیجیتال، صرافی را انتخاب کنند که کارمزدهای خود را در حداقل قیمت نگه می‌دارد تا کاربرانش بتوانند بیش‌ترین سود را از فعالیت‌شان بدست آورند.
 • پشتیبانی و خدمات قوی به مشتریان: بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، باید پشتیبانی قوی و خدمات موثری را برای مشتریان خود فراهم کرده باشد و در صورتی که معامله‌گر به مشکلی برخورد کرد و یا سوال فنی داشت؛ به راحتی بتواند با تیم پشتیبانی صرافی ارتباط برقرار کرده و در جهت رفع مشکل خود از آن‌ها کمک بگیرد.
 • منابع آموزشی: بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، با فراهم سازی بستر آموزش و یادگیری برای تریدرها در سطح‌های متفاوت، اعتبار و محبوبیت خود را در میان کاربرانش افزایش می‌دهد. ارائه منابع آموزشی مهم و به‌روز نشان دهنده اهمیت و ارزشی است که صرافی برای کاربرانش قائل است و با ایجاد فضای آموزش، به پیشرفت معامله‌گران و در نتیجه سودآوری بیش‌تر آن‌ها کمک خواهد کرد.
 • سابقه فعالیت: باقی ماندن صرافی‌ها در مسیر پر رقابت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تجاری در حوزه بازارهای مالی نشان می‌دهد که یک صرافی با عبور از این مسیر سخت به موفقیت‌های لازم دست پیدا کرده است که اکنون در حال ارائه خدمات به معامله‌گران می‌باشد. در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان، توجه به سال تأسیس صرافی و نحوه فعالیت آن در این مسیر بسیار حائز اهمیت است؛ که لازم است توسط هر تریدر به‌صورت جداگانه بررسی شود.
 • تعداد کاربران: یکی دیگر از ویژگی‌هایی گه بهترین صرافی ارز دیجیتال برای ایرانیان باید داشته باشد؛ تعداد کاربران و معامله‌گران بالا و فعال در صرافی می‌باشد. این موضوع نه تنها اعتبار صرافی را افزایش می‌دهد بلکه نشان دهنده امنیت بالای صرافی نیز می‌باشد.‌

مقایسه بهترین صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی مانند بایننس، کوینکس و … و صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی مانند تترلند، نوبیتکس و … در چندین جنبه با یک‌دیگر تفاوت دارند، در ادامه به بررسی برخی از این تفاوت‌ها پرداخته خواهد شد.

 • قانون‌گذاری و رگولاتوری: صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی عموماً زیر نظر قوانین و مقررات بین‌المللی عمل می‌کنند و برای فعالیت‌هایشان پایبند به قوانین مالی و فعالیت‌های ضد پولشویی می‌باشند. صرافی‌های ایرانی نیز برای ارائه خدمات خود باید بر اساس قوانین و مقررات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سایر نهادهای مربوطه عمل کنند.
 • تعامل با بانک‌ها: صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی معمولاً به‌صورت متمرکز و مستقیم با بانک‌ها همکاری می‌کنند. در صورتی‌که برخی از این امکانات به‌دلیل محدودیت‌های داخل کشور ایران، برای صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، ممکن نیست.
 • محدودیت در دسترسی به رمزارزها: به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های مالی که کشور ایران در آن قرار دارد، صرافی‌های ایرانی ممکن است دسترسی محدودتری به رمزارزها مختلف داشته باشند در حالی‌که در صرافی‌های بین‌المللی امکان معامله طیف گسترده‌تری از رمزارزها برای تریدرها فراهم است.
 • سیستم احراز هویت: مشکل عمده تریدرهای ایرانی برای استفاده از خدمات صرافی‌های معتبر بین‌المللی، احراز هویت این صرافی‌ها می‌باشد. با آنکه تریدرهای ایرانی می‌توانند در صرافی‌های بین‌المللی حساب باز کنند اما در استفاده از خدماتی مانند برداشت رمزارز که نیاز به احراز هویت پیشرفته دارد و به دلیل تحریم کشور ایران، با مشکل مواجه خواهند شد. با این حال صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی با احراز هویت کاربران‌شان بر اساس قوانین کشور ایران با این تریدرها همکاری می‌کنند.

بهترین صرافی‎‌های بین‌المللی ارز دیجیتال

بهترین صرافی‎های بین‌المللی ارز دیجیتال

صرافی‌های بین‌المللی بسیار زیادی در حال حاضر به تریدرهای سراسر جهان خدمات خود را ارائه می‌دهند. در این میان یکی از نام آشناترین و محبوب‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال که تریدرهای بسیار زیادی در آن مشغول به فعالیت می‌باشند، صرافی ارز دیجیتال بایننس می‌باشد. این صرافی در سال‌های گذشته خدمات مالی خود را به معامله‌گران ایرانی ارائه می‌داد اما با فشار نهادهای مالی، انجام احراز هویت کامل را برای تمامی کاربرانش اجباری کرد و دیگر معامله‌گران ایرانی نتوانستند از خدمات این صرافی استفاده کنند. از دیگر صرافی‌های معتبر بین‌المللی می‌توان به صرافی‌های ارز دیجیتال کوکوین، بای بیت، کوینکس، کوین‌بیس، اکی‌اکس و … اشاره کرد.

بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان کدام است؟

معامله‌گران ایرانی ممکن است به‌دلیل تعداد پرشمار صرافی‌های ارز دیجیتال، در پیدا کردن و انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال که به ایرانیان اجازه فعالیت می‌دهد؛ دچار سردگمی شوند و این‌ انتخاب برای‌شان دشوار به‌نظر برسد. در ادامه به معرفی تعدادی از بهترین صرافی‌ها ارز دیجیتال پرداخته خواهد شد و پس از معرفی هر کدام از این صرافی‌ها، مزایا و معایب آن‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت. پس از مطالعه در مورد هریک از این صرافی‌ها و مقایسه آن‌ها با یک‌دیگر می‌توانید، بهترین صرافی ارز دیجیتال را که مناسب خود می‌دانید؛ انتخاب کرده و فعالیت‌های معامله‌گری خود در حوزه رمزارزها را آغاز کنید.

صرافی نوبیتکس (Nobitex)

اولین و بزرگ‎ترین بازار ارز دیجیتال ایرانی که در حال حاضر بیش از 200 رمزارز معتبر را به معامله‌گران خود ارائه می‌دهد، صرافی نوبیتکس نام دارد. این صرافی ایرانی در سال 1396 شمسی فعالیت خود را حوزه بازارهای مالی آغاز کرده و در حال حاضر توانسته است مورد اعتمادترین صرافی ارز دیجیتال در میان ایرانیان باشد. معامله‌‌گران ایرانی می‌توانند در این صرافی علاوه بر تبادل رمزارزها با یک‌دیگر، به خرید و فروش رمزارز مورد نظر خود با ریال نیز پرداخته تا هزینه‌های کم‌تری را برای این تبادلات صرف کنند. هم‌چنین در این صرافی علاوه بر هولد کردن دارایی‌ها، معامله‌گران می‌توانند معاملات فروش تعهدی نیز انجام دهند تا در زمان ریزش نیز بتوانند سودآور باقی بمانند.

صرافی آبان‌تتر  (AbanTether)

صرافی ارز دیجیتال آبان‌تتر، در سال ۱۳۹۷ و توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی شد. این صرافی در ابتدا بر روی خرید و فروش تتر متمرکز بود اما در حال حاضر در صرافی «آبان‌تتر» امکان خرید و فروش بیش از ۴۰۰ رمزارز معتبر وجود دارد. یک نکته قابل توجه در مورد صرافی «آبان‌تتر» که هم اکنون به مشتریان خود ارائه می‌دهد «آبان وام» است. آبان وام سرویسی است که می‌توانید با تضمین رمزارز خود از آبان‌تتر، وام ریالی دریافت نمایید. صرافی آبان‌تتر علاوه بر پشتیبانی آنلاین و تلفنی، دارای دفتر مرکزی واقع در تهران است که با ارائه خدمات برای انجام معاملات حرفه‌ای و فوری به بیش از 1 میلیون کاربر بر اعتبار خود افزوده است.

صرافی تترلند (Tetherland)

یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان، صرافی تترلند می‌باشد. تترلند به عنوان اولین صرافی خرید و فروش رمزارزها و مرجع تخصصی رمزارز تتر در کشور ایران، در سال 1396 شمسی فعالیت خود را آغاز کرد. این صرافی در زمان شروع فعالیت خود با نمایش قیمت لحظه‌ای رمزارز تتر، به شناخت هرچه بیش‌تر رمزارزها و شفاف سازی فضای این بازار در کشور ایران کمک قابل توجهی کرد. کارمزدهای این صرافی به‌دلیل ارائه سرویس تک نرخی با دیگر صرافی‌ها در رقابت بوده و معامله‌گران تترلند می‌توانند در این صرافی تسویه تومانی فوری انجام دهند. در حال حاضر در صرافی تترلند روزانه بیش از 20 هزار تراکنش انجام می‌شود و میانگین بازدید ماهانه سایت این صرافی به بیش از 100 هزار کاربر در ماه می‌رسد.

صرافی بیت‎پین (Bitpin)

صرافی بیت‌پین، یکی دیگر از بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان است که توسط شرکت «سنا ایمن مبادله» و در سال 1399 شمسی فعالیت خود را با ارائه پلتفرم معاملاتی برای بازار رمزارزها آغاز نمود. در حال حاضر معامله‌گران می‌توانند در این صرافی به معامله ارزهای دیجیتال بیت‌کوین، اتریوم و سایر آلت کوین‌ها بپردازند. بیت‌پین با هدف حفظ امنیت کامل دارایی تریدرهای خود، از سیستم‌ها و فناوری‌های قوی و به‌روز بهره می‌برد تا معامله‌گران این صرافی بتوانند به راحتی و در هر مکانی، بدون نگرانی به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند.

صرافی والکس (Wallex)

صرافی ارز دیجیتال والکس نیز جزو اولین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان محسوب می‌شود که در سال ۱۳۹۷ شمسی و توسط جمعی متشکل از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف و تهران راه اندازی شد. این تیم که تشکیل شده از برنامه نویسان و دانشجویان مدیریت مالی است مستقیماً با فعالیت در بازار رمزارزها، مشکلات تریدرهای ایرانی برای فعالیت در این بازار را شناسایی کرده و برای آسان‌تر کردن این مسیر برای سایر تریدرها، پلتفرم معاملاتی حرفه‌ای را برای خرید و فروش رمزارزها ارائه داده‌اند. هم‌اکنون صرافی والکس جزو بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان محسوب می‌شود و توانسته است اعتماد بسیاری از تریدرها را به خود جلب نماید.

سوالات متداول

آیا صرافی‌های ارز دیجیتال بین‌المللی به معامله‌گران ایرانی خدمات خود را ارائه می‌دهند؟

صرافی‌های بین‌المللی بسیار زیادی وجود دارد که معامله‌گران، مستلزم انجام مراحل احراز هویت در آن‌ها نمی‌باشند و معامله‌گران ایرانی می‌توانند در آن‌‌ها ثبت نام کنند. اما باید قبل از انتخاب صرافی اعتبار آن بررسی شود.

بله، برای استفاده از خدمات صرافی‌های ایرانی، نیاز به انجام مراحل احراز هویت می‌باشد. این پروسه برای حفظ امنیت دارایی کاربران و مبارزه با پولشویی انجام می‌گیرد.

بله، این موسسات مجوزها لازم را از نهادهای مربوطه کسب کرده و تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند.

در این صرافی ‌ها معامله‌گران می‌توانند به خرید، فروش و نگه‌داری رمزارزهای مورد نظر خود بپردازند.

این صرافی‌های معمولاً گزارش‌های بازار، نمودارهای قیمتی، اخبار مربوط به بازار رمزارزها، وبینارها و منابع آموزشی را برای معامله‌گران‌شان فراهم آورده‌اند.