ارانته

مقایسه آمارکتس با لایت فایننس

مقایسه آمارکتس با لایت فایننس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

در این مقاله مقایسه آمارکتس با لایت فایننس به طور کامل شرح داده‌ایم. دو بروکر آمارکتس و لایت فایننس در میان معامله‌گران ایرانی شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. با این وجود این دو بروکر با هم تفاوت‌هایی دارند که در ادامه مهمترین آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر آمارکتس نیز زیر نظر FSC، FSA و سازمان خدمات بین‌المللی موهلی رگوله شده است و بروکر لایت فایننس نیز زیر نظر جزایر مارشال و CySEC رگوله شده است. رگوله‌های هر دو بروکر معتبر بوده و از این نظر برابر هستند.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

بروکر آمارکتس تنها یک حساب معاملاتی بیشتر از لایت فایننس ارائه می‌دهد، بروکر آمارکتس 4 نوع حساب معاملاتی دارد و بروکر لایت فایننس 3 نوع حساب معاملاتی. با توجه به اینکه بروکر لایت فایننس حساب سنتی ارائه می‌کند می‌تواند گزینه بهتری برای معامله‌گران مبتدی با سرمایه کم باشد. حداقل مبلغ واریز در بروکر لایت فایننس 10 دلار است، و در بروکر آمارکتس 100 دلار.

ای پلنت

لوریج و مارجین: بروکر آمارکتس از حداکثر لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کند اما بروکر لایت فایننس از لوریج 1:1000 پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید که لوریج 1:1000 هم بسیار بالا بوده و بسیاری بروکرها در اروپا و آمریکا هم چنین لوریج بالایی ارائه نمی‌‌دهند. میزان استاپ اوت در دو بروکر تقریباً یکسان است و از این لحاظ تفاوت زیادی ندارند.

کمیسیون و اسپرد: در هر دو بروکر تنها حساب ECN شامل کمیسیون می‌شود. کمیسیون در بروکر لایت فایننس کمی بیشتر از بروکر آمارکتس است. اسپرد در همه حساب‌های بروکر لایت فایننس شناور است، اما در بروکر آمارکتس یکی از حساب‌ها اسپرد ثابت دارد که نام این حساب هم به همین دلیل «ثابت» است.

بروکرهای پیشنهادی

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در این بخش بروکر لایت فایننس شرایط بهتری را ارائه می‌دهد. حداقل واریز در این بروکر 10 دلار برای حساب سنت و 50 دلار برای حساب‌های کلاسیک و ECN است. اما در بروکر آمارکتس حداقل واریزی برای حساب‌‌های ثابت و استاندارد  100 دلار است، برای حساب ECN مبلغ 200 دلار است و برای حساب کریپتو 10 MBT است که با توجه به قیمت 67 هزار دلاری بیت کوین معادل 670 دلار می‌شود.

سهولت در واریز و برداشت: روش واریز و برداشت در هر دو بروکر تقریباً مشابه است. هر دو بروکر از روش تاپ چنج و کریپتو پشتیبانی می‌کنند، اما بروکر آمارکتس از روش ریالی نیز پشتیبانی می‌کند.

ای پلنت

  1. ابزارهای معاملاتی

در این بخش بروکر آمارکتس بهتر از بروکر لایت فایننس عمل کرده است. تعداد ابزارهای معاملاتی که بروکر آمارکتس ارائه می‌دهد بسیار بیشتر از بروکر لایت فایننس است.

  1. پشتیبانی

پشتیبانی فارسی بروکر آمارکتس از دوشنبه تا پنجشنبه به صورت 24 ساعته، جمعه‌ها از ساعت 04:30 تا 02:30 و شنبه و یکشنبه نیز از ساعت 07:30 تا ساعت 02:30 فعال است. اما پشتیبانی فارسی بروکر لایت فایننس از دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته فعال است. پشتیبانی بروکر لایت فایننس در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه فعال نیست. در این زمینه بروکر آمارکتس عملکرد بهتری دارد.

  1. پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی، هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، و همچنین اپلیکیشن موبایل مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارند. در ضمن بروکر لایت فایننس از پلتفرم cTrader نیز پشتیبانی می‌کند. همه حساب‌های معاملاتی در هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند. اپلیکیشن بروکر لایت فایننس امکانات بیشتری نسبت به اپلیکیشن آمارکتس دارد. در اپلیکیشن لایت فایننس علاوه بر معامله کردن، به تحلیل بازار، سیگنال‎ و سیستم کپی تریدینگ دسترسی دارید. اپلیکیشن موبایل آمارکتس تنها حساب‌هایی را که براساس پلتفرم متاتریدر 5 ساخته شدند را پشتیبانی می‌کند. در این بخش بروکر لایت فایننس عملکرد بهتری دارد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

لایت فایننس آمارکتس
دفتر مرکزی جزیره مارشال سنت وینسنت
سال تاسیس 2005 2007
حداقل واریزی به دلار 10 100
حداقل اسپرد یورودلار 2.2 2.2
حداقل اسپرد طلا 6.2 33
نوع بروکر STP/NDD.ECN NDD/ECN
روش واریزی تاپ چنج، تتر (TRC20) و ترون (TRX) تاپ چنج، کریپتو، ریالی
درصد بونوس ندارد دارد
لوریج 1:1000 1:3000
رگوله جزایر مارشال، CySEC FSC، FSA، سازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بک دارد دارد
حساب اسلامی دارد دارد
حساب پم ندارد ندارد
کپی ترید دارد دارد
حساب سنتی دارد ندارد

نتیجه گیری

هر دو بروکر عملکرد خوبی دارند و می‌توانند نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. بروکر لایت فایننس برای معامله‌گرانی که سرمایه کمی دارند یا مبتدی هستند مناسب‌تر است اما بروکر آمارکتس برای آن دسته از معامله‌گرانی که تجربه بالا و سرمایه کافی دارند با توجه به تنوع ابزارهای معاملاتی و لوریج 1:3000 می‌تواند گزینه بهتری باشد.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

vt markets

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/brokers/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427