مقایسه بروکر آلپاری با بروکر آمارکتس

دو بروکر آلپاری و آمارکتس در میان معامله‌گران ایرانی شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. با این وجود این دو بروکر با […]

مقایسه بروکر آلپاری با بروکر آمارکتس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

دو بروکر آلپاری و آمارکتس در میان معامله‌گران ایرانی شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. با این وجود این دو بروکر با هم تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به مقایسه بروکر آلپاری با بروکر آمارکتس خواهیم پرداخت و از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر آلپاری زیر نظر سازمان خدمات بین‌المللی موهلی رگوله شده است و بروکر آمارکتس نیز زیر نظر FSC، FSA و همچنین سازمان خدمات بین‌المللی موهلی رگوله شده است. با وجود اینکه بروکر آلپاری سابقه طولانی‌تری از حضور در بازارهای مالی دارد، اما شعبه فراساحلی این بروکر که به ایرانیان خدمات خود را ارائه می‌دهد تنها زیر نظر یک بروکر رگوله شده است.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

تنوع حساب‌های معاملاتی در هر دو بروکر بالا است، بروکر آلپاری 5 نوع حساب معاملاتی دارد و بروکر آمارکتس 4 نوع.

لوریج و مارجین: هر دو بروکر از حداکثر لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کنند و میزان استاپ اوت در هر دو بروکر تقریباً نزدیک به هم است.

کمیسیون و اسپرد: عمده حساب‌ها در هر دو بروکر شامل کمیسیون نمی‌شوند. اما کمیسیون در بروکر آلپاری بیشتر است. در این بروکر در حساب‌های ECN.MT5 و Pro.ECN.MT4 به ازای هر لات 16 دلار است در حالی که در بروکر آمارکتس در حساب ECN این مبلغ تنها 2.5 دلار است.

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در بخش حداقل واریزی بروکر آلپاری شرایط بهتری دارد. در این بروکر حداقل واریزی تنها 20 دلار است در صورتی که در بروکر آمارکتس 100 دلار است. این موضوع می‌تواند برای معامله‌گران مبتدی که تازه وارد بازار فارکس شده‌اند اهمیت زیادی داشته باشد.

سهولت در واریز و برداشت: روش واریز و برداشت در هر دو بروکر تقریبا مشابه است. هر دو از روش‌های کریپتو و تاپ چنج پشتیبانی می‌کنند اما در بروکر آمارکتس می‌توان به روش ریالی نیز واریز و برداشت را انجام داد.

بروکرهای پیشنهادی

  1. ابزارهای معاملاتی

در این بخش بدون شک بروکر آمارکتس بسیار قدرتمندتر از بروکر آلپاری عمل کرده است. تعداد ابزارهای معاملاتی که بروکر آمارکتس ارائه می‌دهد بسیار بیشتر از بروکر آلپاری است.

  1. پشتیبانی

زمان کاری تیم پشتیبانی فارسی آلپاری دوشنبه تا جمعه از ساعت 06:30 الی 02:30 و شنبه و یکشنبه از ساعت 10:30 تا 18:30 به وقت ایران می‌باشد. پشتیبانی فارسی بروکر آمارکتس از دوشنبه تا پنجشنبه به صورت 24 ساعته، جمعه از ساعت 04:30 تا 02:30 و شنبه و یکشنبه نیز از ساعت 07:30 تا ساعت 02:30 فعال است. بروکر آمارکتس پشتیبانی قوی‌تری نسبت به بروکر آلپاری دارد.

  1. پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند. بروکر آلپاری همچنین اپلیکیشن مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارد اما با این وجود یک برتری که بروکر آمارکتس دارد این است که تمامی حساب‌های معاملاتی این بروکر از هر دو پلتفرم متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، این در حالی است که در بروکر آلپاری سه حساب از متارتریدر 4 پشتیبانی می‌کنند و 2 حساب دیگر از متاتریدر 5

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 آمارکتسآلپاری
دفتر مرکزیسنت وینسنتجزیره موهلی، اتحاد قمر
سال تاسیس20071998
حداقل واریزی به دلار10020
حداقل اسپرد یورودلار2.20.2
حداقل اسپرد طلا3333
نوع بروکرNDD/ECNNDD/ECN
روش واریزیریالی، تاپ چنج، کریپتوتاپ چنج، کریپتو
درصد بونوسدارددارد
لوریج1:30001:3000
رگولهFSC، FSA، سازمان خدمات بین‌المللی موهلیسازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بکداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمندارددارد
کپی تریدداردندارد
حساب سنتینداردندارد

نتیجه گیری

هر دو بروکر عملکرد خوبی دارند و می‌توانند نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. اما بروکر آمارکتس در اکثر بخش‌هایی که در بالا توضیح داده شد یک سر و گردن از بروکر آلپاری بالاتر است.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آمارکتس و آلپاری نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

در بروکر آلپاری باید آدرس محل سکونت خود را تایید کنید اما در بروکر آمارکتس نیازی به این کار نیست.

هر دو بروکر بونوس ارائه می‌دهند اما تنوع و تعداد بونوس‌های ارائه شده در بروکر آمارکتس بسیار بیشتر از بروکر آلپاری است.

هیچکدام از این دو بروکر حساب سنتی یا میکرو ارائه نمی‌دهندو اما حداقل واریزی در بروکر آلپاری تنها 20 دلار است و در بروکر آمارکتس 100 دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *