مقایسه بروکر آمارکتس با اپوفایننس

بروکر آمارکتس از سال 2007 آغاز به کار کرده است و بروکر اپوفایننس از سال 2021. بروکر آمارکتس تجربه بیشتری دارد و در میان معامله‌گران […]

مقایسه بروکر آمارکتس با اپوفایننس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکر آمارکتس از سال 2007 آغاز به کار کرده است و بروکر اپوفایننس از سال 2021. بروکر آمارکتس تجربه بیشتری دارد و در میان معامله‌گران ایرانی معروف‌تر از بروکر اپوفایننس است. در این مقاله این دو بروکر را با یکدیگر از جهات مختلف مقیاسه خواهیم کرد.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر آمارکتس زیر نظر اداره خدمات مالی در سنت وینسنت و گرنادین‌ها، کمیسیون نظارت مالی در جزایر کوک و سازمان خدمات بین‌المللی در موهلی رگوله شده است و بروکر اپوفایننس تنها زیر نظر سازمان خدمات مالی در سیشل رگوله شده است.

هر دو بروکر همچنین عضو کمیسیون مالی (The Financial Commission) هستند که سرمایه معامله‌گران را تا سقف 20 هزار یورو در هر مورد بیمه می‌کند.

بروکر آمارکتس زیر نظر سازمان‌ها بیشتری رگوله شده است که سابقه طولاتی‌تر این بروکر در بازار فارکس می‌تواند تنها یکی از دلایل آن باشد.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

هر دو بروکر 4 نوع حساب معاملاتی دارند، اما با توجه به اینکه بروکر اپوفایننس حساب میکرو به مشتریان خود ارائه می‌دهد که گزینه بهتری برای معامله‌گران مبتدی با سرمایه کم است. حداقل مبلغ واریز در بروکر آمارکتس 100 دلار، در حالی که این مبلغ در اپوفایننس تنها 15 دلار است.

لوریج و مارجین: همه حساب‌های بروکر آمارکتس از لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کنند (به جز حساب کریپتو که 1:500 است). در بروکر اپوفایننس حداکثر لوریج 1:2000 است (حساب میکرو 1:500 است). میزان استاپ اوت در بروکر اپوفایننس بیشتر از آمارکتس است، به ترتیب 40 درصد و 20 درصد. (استاپ اوت حساب ECN در بروکر آمارکتس 40 درصد است.)

کمیسیون و اسپرد: در بروکر آمارکتس تنها حساب ECN شامل کمیسیون می‌شود (2.5 دلار). در حالی که در بروکر اپوفایننس حساب‌های ECN و ECN Pro شامل کمیسیون می‌شوند (به ترتیب 6 و 4 دلار). از نظر اسپرد، هر دو بروکر اسپرد شناور دارند و تنها یک حساب در بروکر آمارکتس با نام حساب ثابت (Fixed) شامل اسپرد ثابت می‌شود.

بروکرهای پیشنهادی

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در این بخش بروکر اپوفایننس شرایط بهتری را ارائه می‌دهد. حداقل واریز در این بروکر 15 دلار برای حساب میکرو است. اما در بروکر آمارکتس حداقل واریزی مبلغ 100 دلار است. در دیگر حساب‌ها حداقل واریزی اختلاف زیادی ندارند به جز حساب ECN Pro در اپاوفایننس که 5000 دلار است. بروکر اپوفایننس با ارائه حساب میکرو به احتمال زیاد انتخاب معامله‌گران مبتدی با سرمایه کم خواهد بود.

سهولت در واریز و برداشت: روش واریز و برداشت در هر دو بروکر تقریباً مشابه است. هر دو بروکر از روش تاپ چنج و کریپتو پشتیبانی می‌کنند، اما بروکر آمارکتس از روش ریالی نیز پشتیبانی می‌کند. در این بخش هر دو در یک سطح قرار می‌گیرند.

  1. ابزارهای معاملاتی

در این بخش بروکر آمارکتس بهتر از بروکر اپوفایننس عمل کرده است. تعداد ابزارهای معاملاتی که بروکر آمارکتس ارائه می‌دهد بیشتر از بروکر اپوفایننس است.

  1. پشتیبانی

پشتیبانی فارسی بروکر آمارکتس از دوشنبه تا پنجشنبه به صورت 24 ساعته، جمعه‌ها از ساعت 04:30 تا 02:30 و شنبه و یکشنبه نیز از ساعت 07:30 تا ساعت 02:30 فعال است. پشتیبانی فارسی بروکر اپوفایننس دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ صبح لغایت ۱۲ بامداد و روزهای شنبه و یکشنبه، از ساعت ۱۰:۳۰ صبح لغایت ۱۸:۳۰ فعال است. در این بخش دو بروکر تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

  1. پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی، هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، اما بروکر اپوفایننس از پلتفرم cTrader نیز پشتیبانی می‌کند. با وجود اینکه اپوفایننس از یک پلتفرم بیشتر از آمارکتس پشتیبانی می‌کند، اما دلیل نمی‌شود که بگوییم آمارکتس در این بخش عقب‌تر از اپوفایننس قرار می‌گیرد. همه حساب‌های معاملاتی در هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند. این دو پلتفرم کاربران بسیار بیشتری نسبت به cTrader دارند و در واقع شاید کمتر کسی پیدا شود که cTrader را به متاتریدر ترجیح دهد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 اپوفایننسآمارکتس
دفتر مرکزیجمهوری سیشلسنت وینسنت
سال تاسیس20212007
حداقل واریزی به دلار15100
حداقل اسپرد یورودلار1.52.2
حداقل اسپرد طلا2433
نوع بروکرECNNDD/ECN
روش واریزیتاپ چنج، کریپتوتاپ چنج، کریپتو، ریالی
درصد بونوسدارددارد
لوریج1:20001:3000
رگولهخدمات مالی سیشل (FSA)FSC، FSA، سازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بکندارددارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمنداردندارد
کپی تریددارددارد
حساب سنتیداردندارد

نتیجه گیری

هر دو بروکر عملکرد خوبی دارند و می‌توانند نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. بروکر اپوفایننس برای معامله‌گرانی که سرمایه کمی دارند یا مبتدی هستند مناسب‌تر است اما بروکر آمارکتس برای آن دسته از معامله‌گرانی که تجربه بالا و سرمایه کافی دارند با توجه به تنوع ابزارهای معاملاتی و لوریج 1:3000 می‌تواند گزینه بهتری باشد.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آمارکتس و اپوفایننس نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

در بروکر اپوفایننس باید تایید آدرس محل سکونت خود را انجام دهید اما در بروکر آمارکتس نیازی به این کار نیست.

هر دو بروکر در زمینه ارائه بونوس و طرح‌های تشویقی فعال هستند و شرایط خوبی را ارائه می‌دهند.

بروکر اپوفایننس با ارائه حساب میکرو و حداقل مبلغ واریز 15 دلار شرایط بسیار خوبی برای معامله‌گران مبتدی دارد. بروکر آمارکتس حساب میکرو یا سنتی ارائه نمی‌دهد و حداقل واریزی این بروکر 100 دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *