مقایسه بروکر آلپاری با ارانته

بروکر آلپاری از سال 1998 کار خود را آغاز کرده است در حالی که بروکر ارانته یک بروکر جوان است که کار خود را از […]

مقایسه بروکر آلپاری با ارانته
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکر آلپاری از سال 1998 کار خود را آغاز کرده است در حالی که بروکر ارانته یک بروکر جوان است که کار خود را از سال 2019 آغاز کرده است. با این وجود تجربه دال بر عملکرد خوب یک بروکر نیست و باید آن را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد. در این مقاله به بررسی و مقایسه بروکر آلپاری با ارانته از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر آلپاری تنها زیر نظر سازمان خدمات بین‌المللی موهلی ثبت و رگوله شده است. اما بروکر ارانته زیر نظر دو سازمان کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC) و اداره خدمات مالی سیشل (FSA) ثبت و رگوله شده است. این بروکر همچنین در قالب برنامه بیمه Errante از تعهدات خود در برابر مشتریان تا سقف یک میلیون یورو در مقابل خطای سیستمی، قصور و سهل انگاری احتمالی، تقلب و سایر ریسک‌ها که ممکن است منجر به زیان مالی شود، توسط موسسه Lloyd’s of London برترین کارگزار بیمه انگلستان محافظت می‌کند. در این بخش عملکرد ارانته با وجود نوپا بودن بهتر از آلپاری است.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

بروکر آلپاری 5 نوع حساب معاملاتی دارد و بروکر ارانته 4 نوع. در این زمینه دو بروکر اختلاف زیادی ندارند اما با توجه به اینکه حداقل واریزی در 2 تا از حساب‌های ارانته 5 هزار و 15 هزار دلار است، در نتیجه قدرت انتخاب بسیاری از معامله‌گران به 2 حساب محدود می‌شود. بروکر آلپاری شرایط بهتری را به معامله‌گران در این بخش ارائه می‌دهد.

لوریج و مارجین: بروکر آلپاری از لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کند (در حساب‌های استاندارد حداکثر لوریج 1:1000 است) و بروکر ارانته حداکثر لوریج 1:1000 را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. میزان استاپ اوت در حساب‌های استاندارد بروکر آلپاری 20 درصد بوده و در حساب‌های ECN این عدد 60 درصد است. در 4 حساب بروکر ارانته میزان استاپ اوت نیز 20 درصد است.

کمیسیون و اسپرد: در بروکر آلپاری حساب‌های ECN.MT5 و Pro.ECN.MT4 شامل کمیسیون می‌شوند که به ازای هر لات 16 دلار است، در بروکر ارانته 2 حسابی که حداقل واریزی بالایی دارند شامل کمیسیون می‌شوند که مبلغ آن تنها 3 دلار است.اسپرد در هر دو بروکر شناور است.

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در بروکر آلپاری حداقل واریزی 20 دلار است و در بروکر ارانته این مبلغ 50 دلار است. این اختلاف خیلی زیاد نیست اما با این وجود می‌تواند برای خیلی از معامله‌گران مبتدی حائز اهمیت باشد.

سهولت در واریز و برداشت: بروکر آلپاری از روش تاپ چنج، کریپتو پشتیبانی می‌کند و بروکر ارانته از روش کریپتو، صرافی فارسی چنج و ریالی (ازطریق پشتیبانی در تلگرام) پشتیبانی می‌کند. صرافی تاپ چنج در بین بسیاری از بروکرها مشترک است و کاربران زیادی دارد و مراحل واریز و برداشت این صرافی بسیار کاربرپسند است. روش صرافی فارسی چنج نیز در بسیاری از بروکرها مشترک است و کاربران زیادی دارد. مراحل واریز و برداشت ساده‌ای نیز دارد. در این بخش هر دو بروکر به خوبی عمل کرده‌اند.

بروکرهای پیشنهادی

  1. ابزارهای معاملاتی

در بخش ابزارهای معاملاتی بروکر ارانته با ارانته سهام شرکت‌ها تنوع بیشتری ایجاد کرده است. بنابراین بروکر ارانته تا حدودی بهتر از آلپاری عمل کرده است.

  1. پشتیبانی

زمان کاری تیم پشتیبانی فارسی آلپاری دوشنبه تا جمعه از ساعت 06:30 الی 02:30 و شنبه و یکشنبه از ساعت 10:30 تا 18:30 به وقت ایران می‌باشد. پشتیبانی فارسی بروکر ارانته نیز دوشنبه تا جمعه از ساعت ۰۹:۳۰ تا ۲۴ به وقت ایران فعال است. آلپاری در این بخش عملکرد بسیار بهتری دارد.

  1. پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی بروکر آلپاری از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند. این بروکر همچنین اپلیکیشن مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارد. ضعف بروکر آلپاری در این بخش این است که هر حساب تنها از یک پلتفرم پشتیبانی می‌کند. در طرف مقابل همه حساب‌های معاملاتی در بروکر ارانته از 3 پلتفرم متاتریدر 4 و 5 و cTrader پشتیبانی می‌کنند. در این بخش ارانته بدون شک بهتر از آلپاری است.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 ارانتهآلپاری
دفتر مرکزیماهه، سیشلجزیره موهلی، اتحاد قمر
سال تاسیس20191998
حداقل واریزی به دلار5020
حداقل اسپرد یورودلار20.2
حداقل اسپرد طلا1633
نوع بروکرECN/STPNDD/ECN
روش واریزیریالی، کریپتو، صرافی فارسی چنجتاپ چنج، کریپتو
درصد بونوسدارددارد
لوریج1:10001:3000
رگولهFSA، CySECسازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بکنداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمندارددارد
کپی تریدنداردندارد
حساب سنتینداردندارد

نتیجه گیری

این دو بروکر در بخش‌های مختلف از یکدیگر بهتر عمل کرده‌اند اما تفاوت شاید آنچنان نباشد که یکی از دیگری بسیار بالاتر قرار بگیرد. می‌توان گفت هر دو بروکر در یک سطح هستند.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آلپاری و ارانته نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

بله. در هر دو بروکر نیاز به تایید آدرس محل سکونت است.

هر دو بروکر بونوس 30 درصدی برای واریزی اول ارائه می‌دهند. اما بروکر آلپاری به این دلیل که محدودیتی برای مبلغ واریزی ندارد تا حدودی شرایط بهتری دارد.

هر دو بروکر در این زمینه تقریبا در یک سطح هستند. هیچکدام حساب سنتی یا میکرو ارائه نمی‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *