مقایسه بروکر لایت فایننس با ویندزور

دو بروکر ویندزور و لایت فایننس از بروکرهای قدیمی در بازار فارکس هستند، اما بروکر ویندزور با اختلاف 7 سال قدمت بیشتری نسبت به بروکر […]

مقایسه بروکر لایت فایننس با ویندزور
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

دو بروکر ویندزور و لایت فایننس از بروکرهای قدیمی در بازار فارکس هستند، اما بروکر ویندزور با اختلاف 7 سال قدمت بیشتری نسبت به بروکر لایت فایننس دارد. در ادامه این دو بروکر را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم و از جنبه‌های مختلف آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر ویندزور دارای مجوز از چندین سازمان بوده و توسط آنها رگوله شده است. این سازمان‌ها عبارتند از: کمیسیون اوراق بهادار اردن (JSC)، سازمان خدمات مالی (FSA) در سیشل، کمیسیون خدمات مالی (FSC) در بلیز، سازمان بازار سرمایه (CMA) در نایروبی کنیا، و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC). بروکر لایت فایننس نیز زیر نظر جزایر مارشال و CySEC رگوله شده است. در این بخش بروکر ویندزور بدون شک برنده بازی است.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

بروکر ویندزور فقط دو نوع حساب معاملاتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، حساب پرایم و حساب زیرو، و در عمل امکان ساخت حساب زیرو برای ایرانیان وجود ندارد. در طرف مقابل، بروکر لایت فایننس 3 نوع حساب معاملاتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، حساب سنت، کلاسیک و ECN، که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و همگی در دسترس معامله‌گران هستند. حداقل مبلغ واریز در بروکر لایت فایننس 10 دلار است و در بروکر ویندزور 50 دلار. در این بخش با توجه به اینکه بروکر ویندزور تنها یک حساب معاملاتی دارد بسیار از بروکر لایت فایننس عقب می‌افتد.

لوریج و مارجین: حداکثر لوریج در هر دو بروکر 1:1000 است. و میزان استاپ اوت نیز مشابه یکدیگر است.

کمیسیون و اسپرد: در بروکر لایت فایننس حساب ECN شامل کمیسیون می‌شود و در بروکر ویندزور حساب پرایم. بروکر ویندزور کمیسیون بیشتری اعمال می‌کند. اسپرد در دیگر حساب‌های بروکر لایت فایننس شناور است، و در بروکر ویندزور حساب پرایم اسپرد شناور دارد.

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در این بخش بروکر لایت فایننس شرایط بهتری را ارائه می‌دهد. حداقل واریزی در این بروکر 10 دلار برای حساب سنت و 50 دلار برای حساب‌های کلاسیک و ECN است. اما در بروکر ویندزور حداقل واریزی برای حساب پرایم 50 دلار است و برای حساب زیرو 1000 دلار.

سهولت در واریز و برداشت: هر دو بروکر از روش واریز و برداشت کریپتو پشتیبانی می‌کنند. بروکر لایت فایننس همچنین از روش تاپ چنج پشتیبانی می‌کند و بروکر ویندزور از روش ریالی (صرافی‌های توریست و کاربن). صرافی تاپ چنج در بین بسیاری از بروکرها مشترک است و کاربران زیادی دارد و مراحل واریز و برداشت این صرافی بسیار کاربرپسند است، به همین دلیل بروکر لایت فایننس سهولت بیشتری در واریز و برداشت دارد.

بروکرهای پیشنهادی

  1. ابزارهای معاملاتی

در این بخش هر دو بروکر عملکرد مشابهی دارند.

  1. پشتیبانی

پشتیبانی فارسی بروکر لایت فایننس از دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته فعال است. پشتیبانی بروکر لایت فایننس در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه فعال نیست. پشتیبانی فارسی بروکر ویندزور نیز از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 تا 1:30 بامداد روز بعد فعال است.

  1. پلتفرم معاملاتی

بروکر لایت فایننس از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، و همچنین اپلیکیشن موبایل مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارد. در ضمن بروکر لایت فایننس از پلتفرم cTrader نیز پشتیبانی می‌کند. اما بروکر ویندزور تنها از متاتریدر 4 پشتیبانی می‌کند. این بروکر اپلیکیشن موبایل نیز دارد اما امکان معامله و مدیریت معاملات در آن وجود ندارد. بروکر لایت فایننس در این بخش برنده بازی است.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 لایت فایننسویندزور
دفتر مرکزیجزیره مارشالبلیز
سال تاسیس20051998
حداقل واریزی به دلار1050
حداقل اسپرد یورودلار2.21.5
حداقل اسپرد طلا6.228
نوع بروکرSTP/NDD.ECNMM
روش واریزیتاپ چنج، تتر (TRC20) و ترون (TRX)ریالی، کریپتو
درصد بونوسندارددارد
لوریج1:10001:1000
رگولهجزایر مارشال، CySECJSC، FSA، FSC، CMA، CySEC
کش بکداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمنداردندارد
کپی تریددارددارد
حساب سنتیداردندارد

نتیجه گیری

بروکر ویندزور از نظر تنوع حساب معاملاتی، پلتفرم معاملاتی و خیلی از بخش‌های دیگر به هیچ وجه بروکر جذابی نیست. اما از نظر اعتبار بخاطر داشتن رگوله‌های بسیار، و دو بونوس 30 درصدی و 20 درصدی، بالاتر از بروکر لایت فایننس قرار می‌گیرد. اگر بونوس معاملاتی برای شما اهمیت زیادی ندارد، بدون شک بروکر لایت فایننس گزینه به مراتب بهتری نسبت به بروکر ویندزور است.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر لایت فایننس و ویندزور نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

در بروکر ویندزور نیازی به تایید آدرس محل سکونت نیست اما در بروکر لایت فایننس باید این کار انجام شود.

بروکر لایت فایننس بونوسی ارائه نمی‌دهد اما بروکر ویندزور دو نوع بونوس، 30 درصد بونوس اولین واریز و 20 درصد بونوس برای هر واریز، ارائه می‌دهد.

بروکر لایت فایننس با ارائه حساب سنتی و حداقل واریزی 10 دلار شرایط خیلی خوبی را برای معامله‌گران مبتدی فراهم کرده است. بروکر ویندزور حساب سنتی یا میکرو ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *