مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس: دو بروکر آلپاری و لایت فایننس در میان معامله‌گران ایرانی شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. […]

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

مقایسه بروکر آلپاری با لایت فایننس: دو بروکر آلپاری و لایت فایننس در میان معامله‌گران ایرانی شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. با این وجود این دو بروکر با هم تفاوت‌هایی دارند که در ادامه مهمترین آنها را با یکدیگر مقایسه کرده و از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 1.رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر آلپاری زیر نظر سازمان خدمات بین‌المللی موهلی رگوله شده است و بروکر لایت فایننس نیز زیر نظر جزایر مارشال و CySEC رگوله شده است. سازمان CySEC سازمان معتبری است و در این زمینه رگوله بروکر لایت فایننس معتبرتر از بروکر آلپاری است.

 2.ویژگی حساب‌های معاملاتی

تنوع حساب‌های معاملاتی در بروکر آلپاری بیشتر از لایت فایننس است، بروکر آلپاری 5 نوع حساب معاملاتی دارد و بروکر لایت فایننس 3 نوع حساب معاملاتی. بروکر لایت فایننس با ارائه حساب سنت گزینه بهتری برای معامله‌گران مبتدی با سرمایه کم است.

لوریج و مارجین: بروکر آلپاری از حداکثر لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کند اما بروکر لایت فایننس از لوریج 1:1000 پشتیبانی می‌کند. توجه داشته باشید که لوریج 1:1000 هم بسیار بالا بوده و بسیاری بروکرها در اروپا و آمریکا هم چنین لوریج بالایی ارائه نمی‌‌دهند. میزان استاپ اوت در دو بروکر تقریباً یکسان است و از این لحاظ تفاوت زیادی ندارند.

کمیسیون و اسپرد: از 5 حساب معاملاتی در بروکر آلپاری تنها 2 حساب شامل کمیسیون می‌شوند و از 3 حساب معاملاتی در بروکر لایت فایننس تنها یک حساب شامل کمیسیون می‌شود. کمیسیون در بروکر لایت فایننس کمتر از بروکر آلپاری است. اسپرد در همه حساب‌های این دو بروکر شناور است و شامل اسپرد ثابت نمی‌شوند.

بروکرهای پیشنهادی

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در این بخش بروکر لایت فایننس شرایط بهتری را ارائه می‌دهد. حداقل واریز در این بروکر 10 دلار برای حساب سنت و 50 دلار برای حساب‌های کلاسیک و ECN است. اما در بروکر آلپاری حداقل واریزی 20 دلار برای حساب استاندارد MT4 است و برای دیگر حساب‌ها از 100 دلار تا 500 دلار است.

سهولت در واریز و برداشت: روش واریز و برداشت در هر دو بروکر مشابه است. هر دو بروکر از روش تاپ چنج و کریپتو پشتیبانی می‌کنند.

 3.ابزارهای معاملاتی

در این بخش بروکر لایت فایننس تا حدی بهتر از بروکر آلپاری عمل کرده است. تعداد ابزارهای معاملاتی که بروکر لایت فایننس ارائه می‌دهد بیشتر از بروکر آلپاری است و تنوع بیشتری دارد.

 4.پشتیبانی

زمان کاری تیم پشتیبانی فارسی آلپاری دوشنبه تا جمعه از ساعت 06:30 الی 02:30 و شنبه و یکشنبه از ساعت 10:30 تا 18:30 به وقت ایران می‌باشد، اما پشتیبانی فارسی بروکر لایت فایننس از دوشنبه تا جمعه به صورت 24 ساعته فعال است. با وجود اینکه پشتیبانی بروکر لایت فایننس 24 ساعته فعال است اما در روزهای آخر هفته یعنی شنبه و یکشنبه فعال نیست و پاسخگوی مشتریان خود نیست. در این زمینه بروکر آلپاری عملکرد بهتری دارد.

 5.پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی،هر دو بروکر از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، و همچنین اپلیکیشن موبایل مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارند. بروکر لایت فایننس از پلتفرم cTrader نیز پشتیبانی می‌کند. همه حساب‌های لایت فایننس از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند اما در بروکر آلپاری هر حساب از یک پلتفرم پشتیبانی می‌کند. اپلیکیشن بروکر لایت فایننس امکانات بیشتری نسبت به اپلیکیشن آلپاری دارد. در اپلیکیشن لات فایننس علاوه بر معامله کردن، به تحلیل بازار، سیگنال‎، سیستم کپی تریدینگ دسترسی دارید. در این بخش بروکر لایت فایننس عملکرد بهتری دارد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 لایت فایننسآلپاری
دفتر مرکزیجزیره مارشالجزیره موهلی، اتحاد قمر
سال تاسیس20051998
حداقل واریزی به دلار1020
حداقل اسپرد یورودلار2.20.2
حداقل اسپرد طلا6.233
نوع بروکرSTP/NDD.ECNNDD/ECN
روش واریزیتاپ چنج، تتر (TRC20) و ترون (TRX)تاپ چنج، کریپتو
درصد بونوسندارددارد
لوریج1:10001:3000
رگولهجزایر مارشال، CySECسازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بکداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمندارددارد
کپی تریدداردندارد
حساب سنتیداردندارد

نتیجه گیری

هر دو بروکر عملکرد خوبی دارند و می‌توانند نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. اما بروکر لایت فایننس در بخش‌هایی که در بالا توضیح داده شد نسبتاً امتیاز بیشتری را کسب می‌کند.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آلپاری و لایت فایننس نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

بله، در هر دو بروکر باید تایید آدرس محل سکونت انجام شود.

بروکر لایت فایننس بونوسی ارائه نمی‌دهد اما بروکر آلپاری 30 درصد بونوس اولین واریز را ارائه می‌دهد.

بروکر لایت فایننس با ارائه حساب سنتی و حداقل واریزی 10 دلار شرایط مطلوبی را برای معامله‌گران مبتدی فراهم کرده است. متاسفانه بروکر آلپاری دیگر حساب سنتی ارائه نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *