مقایسه بروکر آلپاری با اپوفایننس

سابقه حضور بروکر آلپاری در بازارهای مالی بسیار بیشتر از بروکر اپوفایننس است، بروکر آلپاری از سال 1998 شروع به کار کرده است و بروکر […]

مقایسه بروکر آلپاری با اپوفایننس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

سابقه حضور بروکر آلپاری در بازارهای مالی بسیار بیشتر از بروکر اپوفایننس است، بروکر آلپاری از سال 1998 شروع به کار کرده است و بروکر اپوفایننس از سال 2021، اما این موضوع دلیل نمی‌شود که از ویژگی‌ها و خدماتی که بروکر اپوفایننس به مشتریان خود ارائه می‌دهد غافل شویم. در این مقاله به مقایسه بروکر آلپاری با اپوفایننس از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

در بخش رگوله، هر دو بروکر در یک سطح هستند. بروکر آلپاری زیر نظر سازمان خدمات بین‌المللی موهلی رگوله شده است و بروکر اپوفایننس نیز زیر نظر سازمان خدمات مالی سیشل (FSA) رگوله شده است. هر دو نیز عضو کمیسیون مالی (The Financial Commission) هستند که سرمایه معامله‌گران را تا سقف 20 هزار یورو در هر مورد بیمه می‌کند.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

تنوع حساب‌های معاملاتی در هر دو بروکر بالا است، بروکر آلپاری 5 نوع حساب معاملاتی دارد و بروکر اپوفایننس 4 نوع. بروکر آلپاری دیگر حساب سنت ارائه نمی‌دهد و از امسال این نوع حساب حذف شده است. اما بروکر اپوفایننس حساب میکرو ارائه می‌دهد که برای معامله‌گران مبتدی اهمیت زیادی دارد.

لوریج و مارجین: بروکر آلپاری از لوریج 1:3000 پشتیبانی می‌کند (در حساب‌های استاندارد حداکثر لوریج 1:1000 است). در بروکر اپوفایننس حداکثر لوریج 1:2000 است (حساب میکرو 1:500 است). میزان استاپ اوت در حساب‌های استاندارد بروکر آلپاری 20 درصد بوده و در حساب‌های ECN این عدد 60 درصد است. در همه حساب‌های بروکر اپوفایننس میزان استاپ اوت 40 درصد است. اختلاف در این بخش بین دو بروکر خیلی زیاد نیست و در یک سطح هستند.

کمیسیون و اسپرد: عمده حساب‌ها در هر دو بروکر شامل کمیسیون نمی‌شوند. اما کمیسیون در بروکر آلپاری بیشتر است. در این بروکر در حساب‌های ECN.MT5 و Pro.ECN.MT4 به ازای هر لات 16 دلار است در حالی که در بروکر اپوفایننس در حساب‌های ECN و ECN Pro کمیسیون به ترتیب 6 و 4 دلار است. بروکر اپوفایننس کمیسیون کمتری اعمال می‌کند.

حداقل واریزی (سپرده اولیه): در بخش حداقل واریزی هر دو بروکر شرایط مشابهی دارند. در آلپاری حداقل واریزی 20 دلار است (حساب استاندارد متاتریدر4) و در اپوفایننس 15 دلار (حساب میکرو).

سهولت در واریز و برداشت: روش واریز و برداشت در هر دو بروکر مشابه است. هر دو از روش‌های کریپتو و تاپ چنج پشتیبانی می‌کنند.

بروکرهای پیشنهادی

  1. ابزارهای معاملاتی

در بخش ابزارهای معاملاتی، بروکر اپوفایننس امکان معامله سهام شرکت‌ها را برای مشتریان خود فراهم کرده است، اما در بروکر آلپاری جای آن خالی است. در این بخش بروکر اپوفایننس عملکرد بهتری دارد.

  1. پشتیبانی

زمان کاری تیم پشتیبانی فارسی آلپاری دوشنبه تا جمعه از ساعت 06:30 الی 02:30 و شنبه و یکشنبه از ساعت 10:30 تا 18:30 به وقت ایران می‌باشد. پشتیبانی فارسی بروکر اپوفایننس دوشنبه تا جمعه از ساعت ۸:۳۰ صبح لغایت ۱۲ بامداد و روزهای شنبه و یکشنبه، از ساعت ۱۰:۳۰ صبح لغایت ۱۸:۳۰ فعال است. در این بخش نیز هر دو بروکر مشابه یکدیگر هستند.

  1. پلتفرم معاملاتی

در بخش پلتفرم معاملاتی بروکر آلپاری از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند. این بروکر همچنین اپلیکیشن مخصوص خود را نیز برای مدیریت و انجام معاملات دارد. ضعف بروکر آلپاری در این بخش این است که هر حساب تنها از یک پلتفرم پشتیبانی می‌کند. بروکر اپوفایننس اما از 3 پلتفرم متاتریدر 4 و 5 و cTrader پشتیبانی می‌کند و همه حساب‌ها نیز از این سه پلتفرم پشتیبانی می‌کنند. در این بخش نیز اپوفایننس عملکرد بهتری دارد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 اپوفایننسآلپاری
دفتر مرکزیجمهوری سیشلجزیره موهلی، اتحاد قمر
سال تاسیس20211998
حداقل واریزی به دلار1520
حداقل اسپرد یورودلار1.50.2
حداقل اسپرد طلا2433
نوع بروکرECNNDD/ECN
روش واریزیتاپ چنج، کریپتوتاپ چنج، کریپتو
درصد بونوسدارددارد
لوریج1:20001:3000
رگولهخدمات مالی سیشل (FSA)سازمان خدمات بین‌المللی موهلی
کش بکنداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمندارددارد
کپی تریدداردندارد
حساب سنتیداردندارد

نتیجه گیری

هر دو بروکر عملکرد خوبی دارند و می‌توانند نیاز مشتریان خود را برآورده کنند. اما بروکر اپوفایننس در اکثر بخش‌هایی که در بالا توضیح داده شد عملکرد بهتری نسبت به آلپاری دارد. با این وجود تجربه و اعتبار بروکر آلپاری با توجه به قدمت بالای این بروکر می‌تواند اعتبار بیشتری به این بروکر بدهد.

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آلپاری و اپوفایننس نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

بله، در هر دو بروکر باید تایید آدرس محل سکونت خود را انجام دهید.

بروکر اپوفایننس تنوع بونوس بیشتری نسبت به بروکر آلپاری دارد.

بروکر اپوفایننس با ارائه حساب میکرو حداقل واریزی 15 دلار شرایط مطلوبی را برای معامله‌گران مبتدی فراهم کرده است. متاسفانه بروکر آلپاری دیگر حساب سنتی ارائه نمی‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *