بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

به این بروکر امتیاز دهید:

صرافی والکس

صرافی والکس

فهرست مطالب

سایت اصلی صرافی والکس – wallex.ir

بررسی و معرفی صرافی والکس

صرافی والکس که جزو اولین صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال در ایران می‌باشد، در سال 1397 شمسی و توسط تیمی متشکل از دانشجویان دانشگاه شریف و تهران شروع به فعالیت کرده است. این تیم که تشکیل شده از برنامه نویسان و دانشجویان مدیریت مالی است مستقیماً با فعالیت در بازار رمزارزها، مشکلات تریدرهای ایرانی برای فعالیت در این بازار را شناسایی کرده و برای آسان‌تر کردن این مسیر برای سایر تریدرها، پلتفرم معاملاتی حرفه‌ای را برای خرید و فروش رمزارزها ارائه داده‌اند.

صرافی والکس برای معامله‌گران ایرانی، بستری مستقیم برای خرید و فروش بیش از 130 رمزارز فراهم کرده است، و در این میان صرافی والکس دیگر خود به‌عنوان واسطه عمل نمی‌کند بلکه خریداران و فروشندگان می‌توانند به‌صورت مستقیم با یک‌دیگر تبادلات خود را انجام دهند. اولین هدف صرافی والکس، به‌وجود آوردن بستری امن برای انجام معاملات و حفظ دارایی‌ کاربران این صرافی می‌باشد. به‌همین دلیل این صرافی با استفاده از سیستم‌ها و زیر ساخت‌های قوی و به‌روز، همواره به موضوع امنیت توجه ویژه‌ای دارد.

صرافی والکس دارای پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته بوده و معامله‌گران می‌توانند علاوه بر استفاده از ابزارهای حرفه‌ای معامله در والکس، از بات‌های این صرافی که به‌صورت رایگان در اختیار معامله‌گران قرار می‌گیرد؛ در معاملات‌شان استفاده کنند. هم‌اکنون صرافی والکس با بیش از 1 میلیون کاربر فعال، جزو بهترین صرافی‌های ارز دیجیتال برای ایرانیان محسوب می‌شود و توانسته است اعتماد بسیاری از تریدرها را به خود جلب نماید. در ادامه صرافی والکس و خدماتی که ارائه می‌دهد به‌صورت کامل، معرفی و بررسی خواهد شد.

 • دفتر مرکزی

 • سال تاسیس

 • حداقل واریزی

 • تعداد توکن

 • تعداد کاربران فعال

 • بونوس

 • رگوله

 • قابلیت برداشت بدون احراز هویت

 • پشتیبانی فارسی

 • توکن اختصاصی

 • امکان احراز هویت ایرانیان

 • ایران

 • 1397 شمسی

 • 10,000 تومان

 • بیش از 130 رمزارز

 • بیش از 1 میلیون کاربر فعال

 • بونوس معرفی به دوستان با تعیین ضریب سود و دریافت پاداش تا 45% از کارمزد معاملات

 • صرافی والکس تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است

 • در والکس امکان برداشت بدون احراز هویت وجود ندارد

 • دارد

 • ندارد

 • دارد

مزایا
 • ارائه کیف پول اختصاصی به تریدرها

 • دریافت امتیاز 3.5/5 در سایت تراست پایلوت

 • استفاده از سیستم‌های امنیتی قوی

 • سابقه فعالیت بالا

 • ارائه امکانات و ابزار پیشرفته برای معاملات

 • بیش از 1 میلیون کاربر فعال

 • پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته

 • تنوع بالا رمزارها

 • امکان استفاده از ربات‌های معامله‌گر

 • دارای اپلیکیشن موبایلی

معایب
 • نداشتن آدرس دفتر مرکزی

 • دریافت کارمزد نسبتاً بالا

 • احراز هویت پیچیده

رگوله صرافی والکس

صرافی والکس تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی فعالیت می‌کند و بر مبنای همین قوانین به مشتریان خود خدمات مالی را ارائه می‌دهد. با آنکه این صرافی رگولاتوری بین‌المللی ندارد اما به‌دلیل سابقه فعالیت بالا در حوزه رمزارزها در کشور ایران و ارائه خدمات به بیش از 1 میلیون کاربر فعال، از اعتبار قابل قبول برخوردار است. هم‌چنین صرافی والکس با دریافت امتیاز 3.5/5 از سایت  TrustPilot نسبت به سایر صرافی‌های ارز دیجیتال در کشور ایران امتیاز مناسبی دریافت کرده است.

رگوله صرافی والکس

کارمزد معاملات بازار تومان در صرافی والکس

مقدار حجم معامله در 30 روز اخیر

کارمزد معامله

سطح کاربری

0 تا 10 میلیون تومان

0.35%

سطح 1

10 تا 50 میلیون تومان

0.30%

سطح 2

50 تا 100 میلیون تومان

 0.25%

سطح 3

100 میلیون تا 1 میلیارد تومان

0.20%

سطح 4

1 تا 3 میلیارد تومان

میکر 0.17%

تیکر 0.18%

سطح 5

3 تا 10 میلیارد تومان

میکر 0.14%

تیکر 0.17%

سطح 6

10 تا 20 میلیارد تومان

میکر 0.12%

تیکر 0.16%

سطح 7

بیشتر از 20 میلیارد تومان

میکر 0.10%

تیکر 0.15%

سطح 8

کارمزد معاملات بازار تتر در صرافی والکس

مقدار حجم معامله در 30 روز اخیر

کارمزد معامله

سطح کاربری

0 تا 20 هزار تتر

۰.۲۰%

سطح 1

20 هزار تا ۲۰۰ هزار تتر

میکر 0.15%

تیکر 0.17%

سطح 2

بیشتر از ۲۰۰ هزار تتر

میکر 0.13%

تیکر 0.15%

سطح 3

 • معامله‌گران صرافی والکس که در ماه، معاملاتی با حجم بیش از 50 میلیارد تومان دارند؛ می‌توانند از امکانات اختصاصی کاربران VIP والکس استفاده کنند. هم‌چنین برای اطلاع از میزان کارمزد برای این معامله‌گران، امکان برقراری ارتباط با شماره ۰۹۹۳۴۸۷۰۷۷۴ از طریق واتساپ وجود دارد.
 • کارمزد برداشت تومان به‌ازای هر ۱۰۰ میلیون تومان، ۱٪ و تا سقف ۴۰۰۰ تومان است.

انواع بازارهای معاملاتی در صرافی والکس

صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای ماندن در مسیر رقابت و موفقیت، همیشه سعی می‌کنند تا خدماتی بهتر، مناسب‌تر و به‌روز به مشتریان خود ارائه دهند. صرافی والکس نیز با ارائه دو پلتفرم معاملاتی به نام‌های «پیشرفته» و «خرید و فروش آنی» ارتباط کاربر را برای ورود به بازار رمزارز، سهل‌تر و سریع‌تر کرده است. هم‌چنین سرویس بات معامله‌گر در والکس از دیگر خدمات این صرافی  بوده و در بخش سکوی معامله، امکان دریافت اعتبار تا سقف 300 میلیون تومان برای کاربران این صرافی وجود دارد.

پلتفرم معاملاتی «پیشرفته»صرافی والکس

در پلتفرم معاملاتی پیشرفته صرافی والکس، معامله‌گران می‌توانند هم در بازار اسپات و هم به‌صورت تعهدی مشغول به انجام معاملات‌شان شوند. در این بخش بیش از 130 رمزارز بر پایه‌های تومان، تتر و بیت‌کوین برای معامله‌گران وجود دارد. تریدرها در پلتفرم معاملاتی پیشرفته می‌توانند سفارش‌گذاری خود را با قیمت ثابت، ثبت کرده و برای سفارش خود حدضرر تعیین کنند. هم‌چنین امکان ثبت سفارش با قیمت بازار نیز در این پلتفرم برای معامله‌گران وجود دارد.

پلتفرم معاملاتی پیشرفته صرافی والکس

پلتفرم معاملاتی «خرید و فروش آنی» صرافی والکس

در پلتفرم معاملاتی خرید و فروش آنی صرافی والکس، معامله‌گران می‌توانند به آسانی و در لحظه نسبت به خرید و یا فروش بیش از 120 رمزارز اقدام کنند.

پلتفرم معاملاتی خرید و فروش آنی صرافی والکس

 

بات معامله‌گر صرافی والکس

معامله‌گران صرافی والکس می‌توانند در این صرافی بات‌های معامله‌گر ساخته و یا از بات‎های موجود که به‌صورت رایگان و توسط والکس به معامله‌گران ارائه می‌شود استفاده کنند. امکانات بات صرافی والکس شامل ارائه استراتژی‌های هوشمند، معامله با کارمزد 0.1 درصد و فعالیت 24 ساعته و دائمی می‌باشد و معامله‌گران، دیگر نیاز به حضور دائمی پای چارت نخواهند داشت. در والکس بات‌های متنوعی وجود دارد که به نام‌های بات اسپات‌ گرید، بات اینفینیتی گرید، بات اسمارت ریبالانس، بات مارتینگل و بات مارجین گرید شناخته می‌شوند و هر کدام ویژگی‌های مختص به خود را دارند. صرافی والکس بابت در اختیار گذاشتن این بات‌ها از معامله‌گران خود هزینه‌ای دریافت نمی‌کند و تنها هزینه‌ای که تریدرها پرداخت می‌کنند مربوط به کارمزد معاملات‌شان خواهد بود.

سکوی معامله در صرافی والکس

یکی‌ دیگر از خدماتی که صرافی والکس برای معامله‌گران خود فراهم کرده است؛ ارائه اعتبار معاملاتی به معامله‌گران می‌باشد که در سایت والکس با نام سکوی معاملاتی شناخته می‌شود. در این بخش طرح‌های متنوعی برای معامله‌گران در نظر گرفته شده است و معامله‌گران می‌توانند پس از تهیه طرح مورد نظرشان، اعتبار معاملاتی آن طرح را دریافت کرده و در زمان مشخص شده، در بازار به معامله رمزارزها بپردازند. در این طرح‌ها معامله‌گران لازم است مبلغی را به‌عنوان وثیقه نزد صرافی والکس گذاشته و بعد از انجام معاملات و اتمام زمان هر طرح، سودهای حاصل شده و مبلغ وثیقه را از حساب سکو برداشته و به حساب شخصی خود منتقل کنند.

آموزش ثبت نام در صرافی والکس

برای ثبت نام در صرافی والکس می‌توانید روی این لینک کلیک کنید تا به صفحه اصلی سایت والکس منتقل شوید و سپس مراحل ثبت نام را همانند تصاویر زیر دنبال کنید:

در ابتدا بر روی گزینه ثبت نام در سایت والکس کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی والکس

در صفحه ثبت نام صرافی والکس، همانند تصویر پایین شماره تلفن همراه و رمز عبور خود را در کادرهای مربوطه وارد کرده و پس از فعال سازی تیک گزینه پذیرش قوانین، بر روی ثبت‌ نام در والکس کلیک کنید.

آموزش ثبت نام در صرافی والکس

پس از کلیک بر روی ثبت نام در والکس ، یک کد تأیید توسط مجموعه والکس به شماره تلفن ثبت شده از طرف شما ارسال خواهد شد. همانند تصویر پایین کد تأیید را در کادر مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه تأیید کد کلیک نمایید.

آموزش ثبت نام در صرافی والکس

پس از تکمیل مراحل ثبت نام، لازم است تا برای واریز رمزارز، واریز تومان و برداشت تومان در صرافی والکس، احراز هویت پایه این صرافی را تکمیل کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

برای انجام مراحل احراز هویت همانند تصویر پایین بر روی گزینه شروع احراز هویت کلیک کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

در این مرحله لازم است مشخصات فردی خود که شامل کد ملی و تاریخ تولد می‌باشد را همانند تصویر پایین در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه ثبت و ادامه کلیک کنید. توجه به این نکته ضررویست که کد ملی باید با اطلاعات شماره تلفن همراه وارد شده مطابقت داشته باشد.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

در بخش دوم احراز هویت پایه لازم است اطلاعات بانکی خود که شامل شماره کارت بانکی می‌باشد را همانند تصویر پایین در کادر مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه تأیید و ثبت کلیک کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

در این مرحله، احراز هویت پایه به اتمام رسیده و شما می‌توانید در صرافی والکس شروع به انجام معاملات خود کنید. هم‌چنین برای استفاده از تمامی امکانات این صرافی لازم است مراحل احراز هویت پیشرفته را تکمیل کنید.

آموزش احراز هویت در صرافی والکس

آموزش واریز تومان در صرافی والکس

برای آنکه بخواهید تومان را به صرافی والکس واریز کنید در مرحله اول لازم است از ناحیه کاربری سایت والکس، همانند تصویر پایین بر روی گزینه واریز کلیک کنید.

آموزش واریز تومان در صرافی والکس

در صفحه واریز، همانند تصویر پایین شماره کارت و مبلغ مورد نظرتان را در کادرهای مربوطه وارد کرده و بر روی گزینه پرداخت از طریق درگاه بانکی کلیک کنید. هم‌چنین برای واریز مبالغ بیش از 25 میلیون تومان می‌توانید از گزینه واریز با شناسه استفاده نمایید.

آموزش واریز تومان در صرافی والکس

سپس وارد درگاه پرداخت شده و پس از ثبت اطلاعات، واریز را انجام می‌دهید.

آموزش واریز تومان در صرافی والکس

آموزش برداشت تومان از صرافی والکس

برای برداشت تومان از صرافی والکس و واریز آن به حساب بانکی خود، همانند تصویر پایین بر روی گزینه برداشت کلیک کنید.

آموزش برداشت تومان از صرافی والکس

در صفحه برداشت لازم است در ابتدا همانند تصویر پایین بر روی کادر «واریز به» کلیک کرده و شماره شبا کارت بانکی خود را انتخاب کنید. سپس مبلغ مورد نظرتان برای برداشت را در کادر برداشت وارد کرده و بر روی گزینه درخواست برداشت کلیک کنید.

آموزش برداشت تومان از صرافی والکس

سپس اطلاعات درخواست برداشت نمایش داده می‌شود؛ همانند تصویر پایین بر روی گزینه درخواست برداشت کلیک کنید تا درخواست شما نهایی شود.

آموزش برداشت تومان از صرافی والکس

 

بونوس در صرافی والکس

در والکس معامله‌گران می‌توانند از بونوس معرفی دوستان در این صرافی استفاده کرده و پاداش دریافت کنند. معامله‌گران به‌ازای دعوت هر یک نفر به والکس، درصدی از کارمزد معاملات دوستان‌شان را دریافت می‌کنند. هم‌چنین امکان هدیه دادن درصدی از این پاداش به دوستان نیز وجود دارد. معامله‌گران پس از تعیین درصد میزان سهم، می‌توانند لینک دعوت خود را برای دوستان خود فرستاده و پس از ثبت نام و فعالیت آن‌ها پاداش خود را دریافت نمایند. با افزایش دوستان دعوت شده از طرف معامله‌گر به والکس، درصد پاداش دریافتی معامله‌گر نیز افزایش می‎یابد.

برقراری ارتباط با صرافی والکس

راه‌های متفاوت برقراری ارتباط با صرافی والکس، به شرح زیر است:

 • امکان چت آنلاین در سایت والکس.
 • پشتیبانی ایمیلی به آدرس support@wallex.ir.
 • شماره تماس پشتیبانی والکس 02191006555.
 • صرافی والکس در شبکه‌های اجتماعی ، لینکدین، تلگرام و اینستاگرام فعالیت دارد.

پشتیبانی صرافی والکس به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته پاسخگو به مشکلات معامله‌گران است.

سوالات متداول

آیا صرافی ارز دیجیتال والکس دارای اپلیکیشن معاملاتی برای تلفن همراه می‌باشد؟

بله صرافی والکس دارای اپلیکیشن بوده که با نام والکس می‌توان آن را دریافت کرد.

خیر، تنها هزینه‌ای که معامله‌گران باید بپردازند مربوط به کارمزد معاملات می‌باشد.

بله، احراز هویت سطح پایه برای استفاده از این سرویس ضروری می‌باشد.

بله، اولین هدف والکس ایجاد امنیت برای معاملات و دارایی کاربران است به ‌همین دلیل از ابزارهای امنیتی پیشرفته برای حفاظت از اطلاعات کاربران استفاده می‌کند و اطلاعات مالی کاربران را محافظت می‌نماید.

والکس یک صرافی خرید و فروش ارز دیجیتال  و بستری برای ارتباط میان خریدار و فروشنده می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *