نحوه انتخاب یک کارگزار فارکس: همه آنچه که باید بدانید

فهرست مطالب نمایش نحوه انتخاب کارگزار فارکس آشنایی با جفت ارزهای فارکس پیپ و سود مارجین در بازار فارکس چیست؟ نکاتی در مورد انتخاب کارگزار […]

کارگزار فارکس | بازار فارکس و معاملات ارزهای فارکس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

نحوه انتخاب کارگزار فارکس به این صورت است که شما می‌توانید از طریق حساب‌های کارگزار فارکس (صرافی خارجی)، به خرید یا فروش جفت ارزهایی بپردازید که در سراسر جهان به تحولات اقتصادی واکنش نشان می‌دهند و روی ارزهای مختلف شرط‌بندی کنید. بازار فارکس 24 ساعت شبانه‌روز، به جز تعطیلات آخر هفته برای معامله در دسترس است. این بازار غیرمتمرکز است و توسط سشن‌های محلی هدایت می‌شود، به ویژه چهار سشن – سیدنی، توکیو، لندن و نیویورک؛ به طوری که بعد از ظهر یکشنبه به وقت ایالات متحده باز می‌شود و پس از پایان معاملات سهام توسط معامله‌گران، در بعد از ظهر جمعه بسته می‌شود.

حجم معاملات ارزی در فارکس بسیار بالا بوده و تا سال 2022 بیش از 6 تریلیون دلار در روز معامله می‌شده است که این رقم نسبت به حجم معاملات بازارهای سهام یا اوراق قرضه جهان عدد بزرگتری محسوب می‌شود.

معامله‌گران فارکس در جفت ارزهای مختلف پوزیشن‌های خرید یا فروش را می‌گیرند که نرخ تبادل، بین دو نوع ارز قانونی محاسبه می‌شود. یک معامله‌گر پوزیشن خرید معاملاتی را باز می‌کند، که وقتی نرخ ارز بالاتر می‌رود سود کند و سود پوزیشن فروش زمانی حاصل می‌شود که نرخ ارز به سمت پایین‎‌ حرکت می‌کند.

برخلاف سهام، یک معامله‌گر برای باز کردن یک موقعیت فروش، پول یا اوراق بهادار از یک کارگزار فارکس قرض نمی‌گیرد، اما ممکن است مجبور به پرداخت کارمزد رول‌اور شود. (در بازار های مالی اصطلاح رول‌اور به معنای تمدید قراردادهای آتی درحال انقضا و باز کردن قرارداد جدید با سررسید جدید است. در قراردادهای آتی معامله‌گران باید در موعد معینی قرارداد را قبل از رسیدن به تاریخ انقضا ببندند.)

کارگزار فارکس پول شما را در حسابی نگهداری می‌کند که ارزش آن هر شب در واکنش به سود و زیان روزانه تغییر می‌کند و به کارمزدهایی که ممکن است شامل کمیسیون، مشاوره‌های متخصصین و درخواست‌های برداشت باشد، رسیدگی می‌کند. برخی از کارگزاران جزئیات هزینه‌های خود را در میان عبارات حقوقی که در جزئیات وب‌سایتشان مخفی شده‌اند، پنهان می‌کنند که به این معنی است که مشتریان قبل از باز کردن حساب، باید تحقیقات لازم را انجام دهند. برای جلوگیری از اتفاقات ناخواسته، نحوه انتخاب یک کارگزاری فارکس را با جزییاتی بیشتری بررسی می‌کنیم.

نحوه انتخاب کارگزار فارکس

انتخاب کارگزار فارکس شما را ملزم می‌کند که ابتدا نوع سرمایه‌گذاری و اهداف خود را از این کار در ارزها مشخص کنید. هر کارگزار فارکس که سرویس سرمایه‌گذاری در فارکس را پیشنهاد می‌کند، دارای مزایا و معایبی است. برخی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر گرفته شوند؛ شامل مقررات، سطح امنیت ارائه شده توسط این شرکت‌ها و کارمزد معاملات می‌شوند.

ویژگی‌های امنیتی از یک کارگزار فارکس به کارگزاری دیگر متفاوت است، به این شکل که برخی از کارگزاری‌ها دارای ویژگی‌های امنیتی یکپارچه مانند احراز هویت دو مرحله‌ای برای ایمن نگه داشتن حساب‌ها از دست هکرها هستند.

باید به این نکته توجه داشت که بسیاری از کارگزاری‌های فارکس تحت نظارت سازمان‌های مختلف هستند. کارگزاری‌ها در آمریکا توسط انجمن ملی معاملات آتی (NFA) و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) مورد نظارت قرار می‌گیرند و در کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، سوئیس، اتریش، کانادا و بریتانیا نیز کارگزاری‌های فارکس تحت نظارت سازمان‌های مربوطه هستند. با این حال، همه کارگزاری‌ها تحت نظارت نیستند و معامله‌گران باید مراقب شرکت‌های غیرقانونی باشند.

نحوه انتخاب کارگزار فارکس

بروکرهای پیشنهادی

کارگزاری‌ها دارای پلتفرم‌های متفاوتی هستند و حداقل موجودی مورد نیاز و همچنین کارمزد تراکنش‌ها در انواع آنها می‌تواند نرخ‌های مختلفی داشته باشد. قبل از ورود به یک پلتفرم معاملاتی، می‌توانید مقدار بودجه‌ای را که برای سرمایه‌گذاری در فارکس نیاز دارید، تعیین کنید. مشخص کنید که چه مقدار می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید، چقدر حاضر هستید برای کارمزد بپردازید و اهدافتان چیست. هنگام انتخاب پلتفرم مناسب، فاکتورهای زیادی برای بررسی وجود دارد. اطمینان حاصل کنید که تا آنجا که ممکن است قبل از درگیر شدن با معاملات، تمامی آن موارد را لحاظ کرده باشید.

آشنایی با جفت ارزهای فارکس

بعد از انتخاب کارگزار فارکس و قبل از ثبت‌نام برای یک حساب فارکس، یادگیری اصول معاملات فارکس از جفت ارز گرفته تا پیپ و سود و مباحث پایه‌ای دیگر از اهمیت زیادی برخوردار است. یک جفت ارز، ارزش دو ارز را از طریق یک نسبت مقایسه بروکر می‌کند. ارز اول به عنوان پایه شناخته می‌شود و ارز دوم، ارز مظنه است که نشان می‌دهد با چه مقدار می‌توانید یکی را مبادله کنید. مظنه یورو به دلار (EUR/USD) 1.23 به این معنی است که می‌توانید یک یورو را با 1.23 دلار مبادله کنید.

هر نسبت با دو تا پنج رقم اعشار بیان می‌شود. حالت برعکس نیز وجود دارد که یک جفت ارز جدید، مشخصا در جهت معکوس ارز قبلی حرکت می‌کند. در ادامه همان مثال قبلی، جفت ارز یورو به دلار  ارزش یورو را در برابر دلار آمریکا نشان می‌دهد در حالی که دلار به یورو ارزش دلار آمریکا را در برابر یورو مشخص می‌کند. درنتیجه معادلات زیر برقرار می‌شود:

 • اگر EUR/USD = 1.25000/1.00 = 1.25000
 • USD/EUR = 1.00/1.25000 = 0.80000

از نظر تاریخی، معامله‌گران در کشورهای مختلف با پول محلی خود در پایین (ارز مظنه)، موقعیت‌های خرید و فروش داشتند، اما پس از اینکه محبوبیت فارکس در اوایل این دهه به شدت افزایش یافت، این وضعیت تغییر کرد. اکنون، اکثر شرکت‌کنندگان در سراسر جهان جفت ارزها را با بیشترین حجم معاملات، خرید و فروش می‌کنند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که جفت ارزهای پرطرفدارتر نیز احتمالاً دارای اسپرد عرضه/تقاضای محدودتری خواهند بود که هزینه‌های معامله را کاهش می‌دهد.

معامله‌گران فارکس در پوزیشن‌های خرید یورو/دلار زمانی که نسبت بالاتر می‌رود، سود می‌کنند و زمانی که این نسبت پایین‌تر می‌رود، ضرر می‌کنند. برعکس، معامله‌گران در پوزیشن های فروش یورو به دلار زمانی که نسبت کاهش می‌یابد، درآمد کسب می‌کنند و زمانی که افزایش می‌یابد، متضرر می‌شوند. در حالی که کارگزاری‌ها ممکن است ده‌ها جفت ارز مختلف را ارائه دهند، چهار جفت ارز اصلی زیر دارای محبوبیت بیشتری هستند:

 • EUR/USD: یورو و دلار آمریکا
 • USD/JPY: دلار آمریکا و یِن ژاپن
 • GBP/USD: پوند استرلینگ بریتانیا و دلار آمریکا
 • USD/CHF: دلار آمریکا و فرانک سوئیس

پیپ و سود

مظنه‌های فارکس دو نسبت را بیان می‌کنند، بالاترین و پایین‌ترین قیمت پیشنهادی. دو رقم اعشار آخر اغلب با اندازه بسیار بزرگ ترسیم می‌شوند و کوچکترین افزایش قیمت به نام پیپ (pip) می‌باشد. سود و زیان با تعداد پیپ‌های گرفته شده یا از دست رفته پس از بسته‌شدن پوزیشن محاسبه می‌شود. همه پوزیشن‌ها با ضرر اندک شروع می‌شوند، زیرا معامله‌گران باید با قیمت پیشنهادی خرید کنند و به قیمت پیشنهادی بفروشند و اختلاف بین این دو عدد اسپرد نامیده می‌شود.

این یک رویه کاری عادی است، زیرا اکثر کارگزاری‌ها فارکس هیچ کمیسیون یا کارمزدی برای انجام معاملات دریافت نمی‌کنند، در عوض بر قیمت عرضه/تقاضا به عنوان منبع اصلی درآمد خود تکیه می‌کنند. جفت‌ ارزهای اصلی معمولاً اسپردهای محدوتری نسبت به جفت‌های فرعی دارند، اما بسیاری از کارگزاری‌ها در حال حاضر اسپردهای ثابتی را ارائه می‌دهند، به این معنی که در واکنش به شرایط بازار حتی اگر به نفع شما باشد، گسترش پیدا نکرده و منقبض نمی‌شوند.

معامله‌گران باید اندازه‌ لات مناسب را برای پوزیشن‌های خود در معاملات فارکس انتخاب کنند. لات نشان‌دهنده کوچکترین اندازه معامله موجود برای جفت ارز است. 100 هزار دلار به عنوان یک لات استاندارد 100 هزار دلاری در هنگام معامله با دلار آمریکا در نظر گرفته می‌شود و در گذشته کوچکترین پوزیشن مجاز در بسیاری از کارگزاری‌های فارکس بوده است. این استاندارد با معرفی مینی لات‌های 10 هزار واحدی (10 هزار دلار در هنگام معامله USD) و مایکرو لات‌های کوچک‌تر در 1000 واحد (1000 دلار هنگام معامله با دلار آمریکا) تغییر کرد.

هر چه اندازه واحد بزرگتر باشد، پیپ‌های کمتری برای کسب سود یا زیان مورد نیاز است. در مثال زیر می‌توانید ببینید که چگونه این کار انجام می‌شود که در هر دو معامله سود یکسانی کسب می‌شود.

 • یک پیپ استاندارد EUR/USD = 0.00001
 • با خرید 100 هزار دلار یورو/دلار آمریکا با قیمت 1.23000 و فروش با قیمت 1.23001، یک پیپ ایجاد می‌کنید.
 • (0.00001/1.23000)× 100000 = 8.1 دلار در هرپیپ معادل 8.1 دلار سود.
 • هنگام خرید 10000 دلار یورو/دلار آمریکا با قیمت 1.23000 و فروش با قیمت 1.23010، 10 پیپ ایجاد می‌کنید.
 • (0.00001/1.23000)× 10000 = 81 سنت در هر پیپ معادل 8.10 دلار سود.

البته این شمشیر به صورت دو لبه عمل می‌کند و می‌تواند شما را متحمل ضررهای سنگین کند. این بدان معناست که قبل از ورود با پول واقعی به این حرفه جدید، مهم است که تحقیقات خود را به طور جامع انجام داده و مهارت‌های مدیریت ریسک را که شامل تعیین اندازه مناسب پوزیشن، دوره نگهداری و تکنیک‌های مرتبط با حد ضرر می‌باشد، فرا بگیرید. ماشین حساب‌های رایگان پیپ که به طور گسترده در اینترنت در دسترس هستند، می توانند به این کار کمک شایانی کنند.

مارجین در بازار فارکس چیست؟

حساب‌های فارکس جدید که به ‌عنوان حساب‌های مارجین (margin accounts) افتتاح می‌شوند، به مشتریان اجازه می‌دهند تا جفت‌های ارزی را با حجم معاملاتی بسیار بزرگ‌تر از پولی که برای تأمین مالی استفاده می‌شود، بخرند یا بفروشند. معمولاً کارگزاری‌های آمریکایی به افراد اجازه می‌دهند حساب‌هایی با مقدار حداقل 100 تا 500 دلار باز کنند و حداکثر مارجین 50:1 را پیشنهاد می‌دهند که یک اهرم قابل توجه است و این کار باعث می‌شود که اندازه معامله شما بزرگتر از موجودی حساب فعلی‌تان بشود.

به عنوان مثال، یک حساب 500 دلاری در یک بروکر مارجین 50:1، به معامله‌گر فارکس اجازه می‌دهد تا سرمایه‌گذاری های خرید یا فروش تا 25000 دلار یا 2.5 برابر اندازه مینی لات انجام دهد.

اهرم بالا می‌تواند با ریسک همراه باشد و قادر است حساب‌ها را در یک شب از بین ببرد، اما داشتن مارجین بالا منطقی است، زیرا ارزها در زمان‌های عادی، حرکات آهسته‌تری داشته و خطر پیش‌فرض کمی دارند، به این معنی که احتمال صفر شدن دلار یا یورو کم است. با این حال، نوسانات فارکس می‌تواند در طول دوره‌های بحرانی به سطوح تاریخی افزایش یابد، مانند چرخش طوفانی پوند انگلیس و یورو در سال 2016، پس از رأی بریتانیایی‌ها به خروج از اتحادیه اروپا.

برخلاف کارگزارهای سهام، کارگزارهای فارکس هیچ‌گونه سودی برای استفاده از مارجین دریافت نمی‌کنند، اما پوزیشن‌های نگه‌داشته شده در طول شبانه‌روز، مشمول بهره یا جریمه معکوس خواهند شد که توسط رابطه بین نرخ بهره در ارزها تعیین می‌شود. در این محاسبه، مقدار کل معامله تعیین‌کننده اعتبار یا بدهی است، نه فقط بخشی که بیشتر از موجودی حساب است. در ساده‌ترین سطح، معامله‌گر در صورت داشتن پوزیشن خرید با ارز با بهره بالاتر، شبانه حقوق دریافت می‌کند و در صورت داشتن پوزیشن خرید با ارز با بهره پایین‌تر، به صورت شبانه بهره پرداخت می‌کند. برای پوزیشن فروش، این محاسبه را معکوس کنید.

نکاتی در مورد انتخاب کارگزار فارکس

وقت کافی را برای پیدا کردن یک کارگزار فارکس قابل اعتماد صرف کنید تا اطمینان حاصل کنید که پول و معاملات شما به درستی رسیدگی خواهند شد. تمام کارگزاران فارکس آمریکایی باید در انجمن ملی فیوچرز (NFA) ثبت‌نام کنند که یک سازمان خودتنظیمی دولتی است و هدف آن ارائه شفافیت است. برای بررسی انطباق کارگزار و بررسی شکایات یا اقدامات انضباطی که می‌تواند بر تصمیم نهایی شما تأثیر بگذارد، به وب‌سایت NFA مراجعه کنید. هنگام باز کردن یک حساب فارکس، ایمنی وجوه و اطلاعات خصوصی شما مهمتر از هر نکته دیگری است، زیرا کارگزاری‌های بازار فارکس ممکن است هک شده و یا اینکه ورشکسته شوند.

برخلاف کارگزاری‌های بورس که در صورت تعطیل شدن کارگزاری، وجوه مشتریان آنها توسط شرکت حمایت از سرمایه‌گذاران اوراق بهادار (SIPC) محافظت می‌شود، کارگزاران فارکس ایالات متحده هیچ‌گونه حفاظتی از حساب به مشتریان ارائه نمی‎‌کنند. بدتر از آن، اگر یک کارگزار فارکس محافظتی در برابر موازنه منفی ارائه نکند، از طریق اقدامات قانونی می‌تواند مبلغ بیشتری را از موجودی حساب شما دریافت کند.

پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸، نیازمندی‌های سرمایه‌گذاری قانونی به طور چشمگیری افزایش یافت، اما این موضوع موجی از ورشکستگی‌ها را که در سال ۲۰۱۵ هنگامی که فرانک سوئیس به طور ناگهانی فروپاشید، متوقف نکرد. در عرض چند دقیقه، بسیاری از حساب‌ها وارد بازه منفی شدند، در حالی که آنهایی که جان سالم به در بردند، با تعطیل شدن کارگزاری‌های بازار فارکس همه چیز را از دست دادند.

درس گرفتن از وضعیت بحرانی: مشتریان بالقوه باید از معتبرترین کارگزاری‌ها استفاده کنند، ترجیحاً آن‌هایی که به یک بانک بزرگ یا مؤسسه مالی معروف مرتبط هستند.

صنعت فارکس آمریکا از دسته‌بندی‌های “کارگزار معرفی‌کننده” و “برچسب سفید” برای بازاریابی خدمات خود و ساخت کسب‌وکار خود استفاده می‌کند. کارگزار معرفی‌کننده به یک عملیات کوچک اشاره دارد که مشتریان را به یک کارگزار بزرگ معرفی کرده و در مقابل بازپرداخت یا انگیزه‌های دیگر معامله می‌کند. در برچسب سفید، شرکت کوچک پلتفرم معاملاتی کارگزار بزرگ را مجدداً برند می‌کند و به عملیات بزرگ اجازه می‌دهد تا معاملات را به صورت پس‌زمینه انجام دهد. هر دوی این روش‌ها ممکن است هزینه‌های عملیاتی را افزایش دهند و در نتیجه این کسب‌وکارها اسپردهای خرید و فروش را بیشتر می‌کنند.

قبل از اینکه هر‌گونه وجهی را به کارگزار فارکس بپردازید، روش‌های تأمین و برداشت وجوه آن را بررسی کنید. برخی از کارگزاری‌های فارکس نیاز به مدت زمان طولانی دارند تا تراکنش‌های مالی لازم را  از طریق چک و یا طرق دیگر انجام دهند، در حالی که برخی دیگر از کارگزاری‌ها هزینه‌های بالایی برای برداشت وجه یا بستن حساب از شما دریافت خواهند کرد. به ویژه بستن حساب ممکن است که به شما استرس وارد کند، چراکه کارگزار فارکس ممکن است مشتری را مجبور به پر کردن فرم‌های متعدد، پرداخت سنجش‌ها یا صحبت کردن با نماینده‌ای کند که سعی در تغییر نظر مشتری دارد. همچنین، در عملیات با اعتبار کمتر، برگشت پول شما ممکن است تا یک هفته یا بیشتر هم طول بکشد.

خدمات مشتری باید از طریق چت، تلفن و ایمیل، دسترسی آسان به میزهای معامله را فراهم کند. به دنبال پوشش 24 ساعته باشید، به این معنی که می‌توانید در هر زمانی بین یکشنبه بعد از ظهر تا بعد از ظهر جمعه در ایالات متحده با کارگزار فارکس تماس بگیرید. قبل از تأمین مالی حساب، سرعت کارگزار را در پاسخ به سؤالات خود با باز کردن رابط چت و تماس با شماره تلفن آزمایش کنید تا ببینید چه مدت باید منتظر پاسخ نماینده مشتری باشید.

آیا پلتفرم‌های معاملات ارز فارکس در انتخاب کارگزار فارکس اهمیت دارد ؟

جفت ارزها از طریق بازار بین‌بانکی قیمت‌گذاری می‌شوند، یک سیستم ارتباطی که توسط بانک‌ها و مؤسسات مالی بزرگ استفاده می‌شود، اما بدون وجود یک بازار مرکزی مانند نزدک یا بورس اوراق بهادار نیویورک. کارگزاران فارکس از آن معاملات الهام می‌گیرند، با این وجود نیازی به ارائه بهترین پیشنهاد خرید و فروش بین‌بانکی برای مشتریان ندارند و ممکن است عمداً اسپردهای گسترده‌تری را با قیمت‌های کمتر مطلوب نشان دهند و زمانی که آن معاملات را از طریق سیستم انجام می‌دهند، به سود اضافه می‌کنند.

مشتریان می‌توانند با بررسی روش‌های اجرای معاملات در وب‌سایت کارگزار، از تعارض منافع اطلاع پیدا کنند. به طور خاص، بیابید که آیا کارگزار بازار معاملات فارکس دارای میز معاملاتی است که با گرفتن طرف معامله مشتری، بازار را تشکیل می‌دهد؟ کارگزار قابل اعتمادتر، مظنه‌ها را مستقیما از سیستم بین‌بانکی از طریق ارائه‌دهنده نقدینگی عمده یا شبکه ارتباطات الکترونیکی (ECN) که معاملات واقعی خرید و فروش را انجام می‌دهد، منتشر می‌کند. باید در نظر داشت که این‌ها شرکت‌هایی هستند که ارتباط مستقیمی با سیستم حرفه‌ای دارند.

معامله‌گران فارکس پوزیشن‌ها را از طریق نرم‌افزار معاملاتی کارگزار باز و بسته می‌کنند که باید شامل ترکیبی از پلتفرم‌های مستقل، مبتنی بر وب و موبایل باشد. در سال‌های اخیر، متاتریدر به عنوان استاندارد صنعتی نرم‌افزار مستقل ظاهر شده است و قابلیت‌های قوی ارائه می‌دهد که شامل نمودارهای قیمت، اخبار، پژوهش‌ها و لیست‌های قابل تنظیم اطلاعات بورسی است. پلتفرم متاتریدر توسط شرکت Meta Quotes Software Corporation که در قبرس واقع شده است، توسعه یافته است.

معاملات بر اساس وب یک جایگزین برای نرم‌افزار مستقل است، اما معمولاً دارای کمترین قابلیت‌ها است و نیاز به دسترسی به منابع دیگری برای تکمیل استراتژی‌های معاملاتی دارد. برنامه‌های موبایل راحتی بیشتری دارند، اما دارای کمترین قابلیت‌ها هستند و در یک طراحی کم حجم به ندرت اجازه معامله به روش یک یا دو کلیک را می‌دهند. بهتر است در صورت امکان از نرم‌افزار مستقل با کلیه قابلیت‌ها استفاده کنید و تجربه موبایل را برای زمان‌هایی که دور از میز معاملاتی خود هستید، نگه دارید.

بیشتر کارگزاری‌های فارکس حساب‌های آزمایشی ارائه می‌دهند که به مشتریان آینده‌نگر امکان می‌دهد نرم‌افزارهای مستقل، رابط وب و پلتفرم‌های موبایل را بررسی کنند و با استفاده از پول  غیرواقعی، معامله کنند. این نرم‌افزارها قیمت‌ها، نمودارها و لیست‌های اطلاعات بورسی مشابه سیستم واقعی را نمایش می‌دهند، بنابراین این یک منبع بی‌نظیر برای بررسی کیفیت قیمت‌گذاری خرید و فروش کارگزار است. توجه داشته باشید که اگر کارگزار سرویس حساب آزمایشی را پیشنهاد نمی‌کند، نسبت به آن مشکوک باشید، زیرا ممکن است از پلتفرم ضعیف یا قدیمی استفاده کند.

با قرار دادن حساب‌های چندین کارگزاری در کنار یک سایت مالی بزرگ، به سرعت متوجه خواهید شد که کدام کارگزاری‌ فارکس در شرایط بازار عادی بهترین قیمت‌های خرید و فروش را ارائه می‌دهند. در صورت امکان، بلافاصله بعد از تصمیمات مرتبط با نرخ بهره بانک مرکزی فدرال یا سایر رویدادهای محرک بازار، نگاهی دوباره بیندازید تا ببینید چگونه جفت‌های ارزی در شرایط بسیار نوسانی حرکت می‌کنند.

انواع ورودی سفارش در بازار فارکس

صفحه اجرای معامله در حساب آزمایشی، تعداد زیادی اطلاعات مفید را به نمایش می‌گذارد. به دنبال انواع مختلفی از ورود به معامله و سفارشات متوقف کننده (Stop orders)  و همچنین مقررات امنیتی باشید که ممکن است شامل حد ضررهای تضمین شده و بستن همه سفارشات باشد. بسیاری از این روش‌های مسیریابی سفارش، برای محافظت از معامله‌گر در برابر لغزش بیش از حد طراحی شده‌اند که نشان‌دهنده تفاوت بین قیمت مورد انتظار و قیمت واقعی است.

موارد مطرح شده در زیر باید حداقل‌های مورد نیاز برای هر کارگزاری فارکسی باشد که انتخاب می‌کنید:

 • در صورت استفاده از سفارشات بازار (With market orders)، سفارش بلافاصله با بهترین قیمت موجود اجرا می‌شود. این ممکن است در بازارهای با حرکت سریع، لغزش بیش از حد را ایجاد کند و موجب اجرای سفارش در فاصله‌هایی از چند سنت تا چند دلار دور از قیمت خرید یا فروش در زمان ورود شود.
 • سفارش‌های متوقف کننده (Stop orders)، سفارش خرید یا فروش شرطی را ارسال می‌کنند که به یک سفارش بازار تبدیل می‌شود و در قیمت ورود انتخاب شده اجرا می‌شود.
 • سفارش‌های محدود (Limit orders)، سفارش خرید یا فروش شرطی را ارسال می‌کنند که فقط در قیمت ورود یا بهتر از آن قابل اجرا هستند.
 • سفارش‌های متوقف کننده-محدود کننده (Stop-limit orders)، سفارش خرید یا فروش شرطی با دو قیمت متوقف و محدود را ارسال می‌کنند. این سفارش در قیمت متوقف انتخاب شده، به یک سفارش محدود تبدیل می‌شود و فقط تا قیمت محدود قابل اجرا است. در صورتی که قیمت بدون اجرای سفارش از قیمت محدود عبور کند، سفارش به طور خودکار لغو می‌شود.
 • سفارش حد ضرر تضمینی Guaranteed stop losses، سفارشی را ارسال می‌کند که تا زمانی که مظنه از آن قیمت عبور کند، تضمین می‌شود که در پارامترهای درخواستی تکمیل شود.
 • سفارش‌های بستن همه موارد (Close alls)، سفارشی را ارسال می‌کنند که تمام پوزیشن‌های باز را با بهترین قیمت‌های موجود ببندد. در شرایط بازار با حرکت سریع، این ممکن است لغزش بیش از حدی را ایجاد کند.

آیا کارگزار فارکس آموزش و ابزار معاملاتی را ارائه می‌دهد؟

کارگزاران معتبر برای مشتریان خود منابع متنوعی را برای اتخاذ تصمیمات هوشمندانه و بهبود مهارت‌های معامله‌گری فراهم می‌کنند. به دنبال بخش آموزشی در وب‌سایت با وبینارها و آموزش‌های متنوع درباره مبانی بازارهای فارکس، جفت‌های ارزی محبوب و نیروهای بازاری که فشار خرید یا فروش را ایجاد می‌کنند، باشید. این موارد باید شامل اطلاعات دقیقی در مورد نحوه تأثیر بانک‌های مرکزی بر بازارهای ارز هنگام افزایش یا کاهش نرخ سود و همچنین سایر متغیرهای مهم بازار باشد.

ابزارهای معامله در بازار فارکس
معامله فارکس | ابزار فارکس

بخش آموزشی همچنین باید آموزش‌هایی را در مورد پلتفرم‌های معاملاتی، جفت‌های ارزی و انواع سفارش‌های بازار ارائه دهد. به دنبال ویدئوها، کتابچه‌ها یا آموزش‌های دیگری باشید که نشان دهند چگونه لیست‌های مشخص شده‌ی سفارشی را ایجاد کنید، چارت‌های تکنیکال و صفحات نمایش آسان قابل خواندن را تنظیم نمایید. این موارد آموزشی همچنین باید توضیح دهند چگونه از پلتفرم‌ها به طور مستقیم به اخبار و تحقیقات دسترسی پیدا کنید تا نیازی به جستجوی اینترنتی برای کسب اطلاعات نداشته باشید.

ابزارهای پژوهش و تجزیه و تحلیل اقتصادی گسترده باید جفت‌های ارزی را که ممکن است بهترین فرصت‌های سود کوتاه‌مدت را ارائه دهند، مشخص کنند. این بخش باید شامل نظرات و بینش رایگان از نظر کارشناسان صنعتی و همچنین اخبار فوری و وبینارهای زنده باشد. به دنبال تحقیقاتی باشید که گستره‌ی جهانی داشته باشند و به جای بازارهای محلی، یک تقویم اقتصادی روزانه جامع را ارائه دهند که تمام انتشارات اقتصادی موثر در بازار در سراسر جهان را فهرست کند.

سوشال تریدینگ Social trading در سال‌های اخیر به شدت محبوب شده و در حال حاضر در بزرگترین بروکرها در دسترس است. این ویژگی به صاحبان حساب اجازه می‌دهد تا از طریق یک مرکز اجتماعی با یکدیگر تعامل کنند و ایده‌ها، استراتژی‌ها و بینش‌های معاملاتی را به اشتراک بگذارند. برخی از مراکز اجتماعی این مفهوم را یک قدم به جلو برده‌اند و رابطه‌ای برای کپی معاملات ارائه می‌دهند که به شما امکان می‌دهد تصمیمات خرید و فروش سایر مشتریان را تقلید کنید.

بهترین شبکه‌های اجتماعی دارای یک سیستم امتیازدهی خواهند بود که به مشتریان امکان می‌دهد به راحتی به اعضای فعال دسترسی پیدا کنند. این ارتباطات برای سفارشی‌سازی پلتفرم‌های معاملاتی که اغلب شامل رابط‌های API برای اضافه کردن نرم‌افزارهای جانبی توسط شخص ثالث هستند، می‌توانند بسیار مفید باشند. گاهی اوقات یک کارگزار، کتابخانه جامعی را ارائه می‌دهد که شامل مشارکت‌ها است و این مدیریت معاملات را بهبود می‌بخشند.

در خاتمه

وقتی به دنبال انتخاب کارگزار فارکس هستید، به اندازه‌ی کافی زمان برای آن بگذارید، زیرا تصمیم نادرست می‌تواند هزینه‌بر باشد. کارگزاری‌های برتر منابع قوی، هزینه‌های معاملاتی کم و دسترسی به سیستم بین‌بانکی جهانی را ارائه می‌دهند. حتی اگر حساب کوچکی را با امید به تبدیل آن به یک دارایی کوچک از طریق مهارت‌های معاملاتی خود باز کنید، آنها تلاش می‌کنند تا امنیت موارد مرتبط با سرمایه شما را با دقت مدیریت می‌کنند.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری بروکر و انواع بروکر به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *