ارانته

از کجا فارکس را شروع کنیم؟ | شروع معامله‌گری در 3 مرحله

فهرست مطالب نمایش شروع معامله‌گری در 3 مرحله فارکس را با یک بروکر رگوله و مشهور شروع کنید خود را با مطالب آموزشی یوتوفارکس آموزش […]

از کجا فارکس را شروع کنیم؟ | شروع معامله‌گری در 3 مرحله
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend
فهرست مطالب نمایش

اگر تصمیم گرفته اید که معامله در بازار فارکس را آغاز و در بزرگترین بازار مالی جهان سرمایه گذاری کنید، احتمالاً از خود پرسیده‌اید که چگونه معامله در بازار فارکس را شروع کنید، برای شروع معامله در بازار به چه مقدار پول نیاز دارید و بهترین راه برای شروع چیست؟

در ادامه مقاله «چگونه فارکس را شروع کنیم» به نوشته یوتوفارکس، با ارائه راهنمای گام به گام در مورد نحوه شروع معامله‌گری در فارکس، این سؤالات پاسخ داده شده است.

شروع معامله‌گری در 3 مرحله

اگر به دنبال راهی سریع برای شروع معامله هستید، کافی است سه مرحله زیر را دنبال کنید:

 • یک حساب معاملاتی با یک بروکر معتبر و رگوله افتتاح کنید.
 • با مطالب آموزشی یوتوفارکس نحوه معامله‌گری را آموزش ببینید.
 • ابتدا از یک حساب معاملاتی آزمایشی (دمو) استفاده کنید تا استراتژی‌ها و ایده‌های معاملاتی خود را در یک محیط مجازی تمرین کنید تا بتوانید برای شروع به کار آماده شوید.

البته، مجموعه پیچیده‌ای از سؤالات و متغیرهای دیگر وجود دارد که هنگام شروع معامله باید در نظر گرفته شود. آیا می‌توانم فارکس را به خودم آموزش دهم؟ از تحلیل فاندامنتال استفاده کنم یا تکنیکال؟ آیا معاملات را به صورت انجام دهم یا رویکرد بلندمدتی را در پیش بگیرم؟

سوالات بی پایان هستند، اما در نهایت تعیین می‌کنند که در بازار به چه چیزی دست خواهید یافت.

با این حال، به یاد داشته باشید که آموزش و یادگیری در فارکس هرگز متوقف نمی‌شود؛ حتی برای معامله‌گران حرفه‌ای که به طور تمام وقت از بازار درآمد کسب می‌کنند.

 1. فارکس را با یک بروکر رگوله و مشهور شروع کنید

راه ارتباطی معامله‌گر به بازار فارکس، از طریق بروکر است. بروکر، معاملات شما را به بازار بین‌بانکی و تامین کنندگان نقدینگی ارسال می‌کنند تا شما را به سایر خریداران و فروشندگان وصل کنند. از آنجایی که آنها سرمایه شما را نگهداری و معاملات شما را اجرا می‌کنند، اطمینان حاصل کنید که عملکرد آنها از کیفیت بالایی برخوردار است.

ای پلنت

 1. خود را با مطالب آموزشی یوتوفارکس آموزش دهید

از کتابخانه یوتوفارکس، مقالاتی که استراتژی‌های معاملاتی، اندیکاتور‌ها، تجزیه و تحلیل فارکس و موارد دیگر را پوشش می‌دهد، بازدید کنید.

 1. فارکس را با استفاده از یک حساب آزمایشی (دمو) شروع کنید

هنگامی که برخی از اصول اساسی بازار را یاد گرفتید، بهترین راه برای کسب تجربه، استفاده از یک حساب آزمایشی است. با یک حساب آزمایشی، می‌توانید معاملات در بازارهای زنده را با استفاده از پول مجازی تجربه کنید. به این ترتیب، بدون ریسک کردن سرمایه، تجربه معاملات واقعی را به دست می‌آورید.

10  نکته ای که باید قبل از شروع فارکس در نظر گرفته شود

در حالی که معامله‌گری را یاد می‌گیرید، می‌توانید از منابع فراوانی که به صورت آنلاین موجود است، استفاده کنید. به عنوان مثال، ممکن است یک آموزش ویدیویی در یوتیوب پیدا کنید یا معامله‌گران را در وبینارهای زنده معاملات فارکس تماشا کنید.

صرف نظر از اینکه در حین آموزش خود چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌کنید، برخی از اصول کلیدی وجود دارد که همه معامله‌گران موفق باید هنگام یادگیری نحوه شروع معاملات فارکس از آنها استفاده کنند.

 1. مدیریت انتظارات: سعی کنید روی کسب سود متمرکز نشوید. این اضطراب می‌تواند قضاوت شما را مختل کند.
 2. ریسک معاملاتی خود را مشخص کنید: ریسک سرمایه‌گذاری شما نباید بیش از توان مالی شما باشد.
 3. یک استراتژی معاملاتی انتخاب کنید: هنگام شروع، باید استراتژی را انتخاب کنید که فکر می‌کنید برای شما مناسب است. به آموزش خود در مورد این استراتژی ادامه دهید. بعد از اینکه در آن مهارت پیدا کردید، آموزش خود را در یک استراتژی جدید شروع کنید.
 4. احساسات خود را کنترل کنید: هرگز اجازه ندهید احساسات تصمیمات معاملاتی را دیکته کنند و همیشه به استراتژی خود پایبند باشید.
 5. از حدضرر و حد سود استفاده کنید: در صورت شکل‌گیری حرکات بزرگ و پرنوسان در بازار، «حد ضرر» شما را از متحمل شدن زیان‌های بزرگ محافظت می‌کند، در حالی که «حد سود» باعث حفظ سودهای معاملات شما می‌شود.
 6. از بازارها آگاه باشید: همیشه اتفاقات بازارها را دنبال کنید تا از روندهای فعلی یا رویدادهای بزرگی که می‌تواند بر آنها تأثیر بگذارد، آگاه باشید.
 7. بیش از حد معامله نکنید: هنگام شروع، مطمئن شوید که خود را بیش از حد در معرض ریسک قرار نمی‌دهید. باید اطمینان حاصل کنید موقعیت‌هایی که در بازار می‌بینید موقعیت معاملاتی مناسبی هستند و ریسک زیادی در بر ندارند.
 8. در نهایت ضرر خواهید کرد: هیچ معامله‌گری وجود ندارد که بتواند کارنامه معاملاتی را نشان دهد که شامل ضرر نباشد. حتی حرفه‌ای ترین معامله‌گران نیز متحمل ضرر می‌شوند. یک معامله‌گر موفق کسی است که در نهایت برآیند تمام سودها و ضررهایش مثبت باشد.
 9. یک برنامه معاملاتی ایجاد کنید: یک برنامه معاملاتی سختگیرانه ایجاد کنید که تمام فعالیت‌های معاملاتی شما را دیکته کند. این برنامه به شما کمک می‌کند از همان ابتدا از ایجاد عادات بد مانند «معاملات بیش از حد» جلوگیری کنید.
 10. یک بروکر مناسب انتخاب کنید: با انتخاب بروکر فارکس مناسب، می‌توانید برخی از ریسک‌های احتمالی را از بین ببرید.

 قانون اول معامله‌گری: مدیریت ریسک

ابتدایی ترین دانشی که در مدیریت ریسک باید از آن آگاه باشید این است که هرگز نباید بیشتر از حدی که می‌توانید پول از دست بدهید، معامله کنید. هنگام بررسی مبلغ مورد نیاز برای شروع معامله، این مقدار به قدرت مالی شخصی و نگرش شما نسبت به ریسک بستگی دارد. معامله‌گری اغلب می‌تواند یک تجربه اعصاب خردکن و پر فشار باشد. یک راه ساده برای تسهیل این امر، معامله محافظه کارانه است. این کار به شما کمک می‌کند تا در این شرایط عملکرد بهتری داشته باشید.

با یک مثال این موضوع را بررسی می‌کنیم. یک قانون رایج این است که شما نباید بیش از 1٪ یا 2٪ از سرمایه خود را در هر معامله ریسک کنید. برای سادگی مثال، از 1٪ استفاده می‌کنیم.

بروکرهای پیشنهادی

حداقل حجم معاملاتی در یک حساب متاتریدر5، 0.01 لات است. «یک لات استاندارد» حجم استاندارد یک معامله برای هر جفت‌ارز محسوب می‌شود و معادل 100000 واحد ارز پایه است. فرض کنید تصمیم دارید 0.01 لات در جفت‌ارز EURUSD خرید کنید. این موقعیت، به این معنی است که شما به ازای هر پیپ حرکت قیمت 0.1 دلار سود یا ضرر می‌کنید.

نحوه شروع معامله با استفاده از مدیریت ریسک

تعیین میزان ریسک مشخص برای یک معامله فردی، کاری دشوار است. به طور کلی می‌توانیم درنظر بگیریم که «ریسک» میزان ضرری است که قبل از بستن موقعیت، معامله‌گر مایل به تحمل آن است. با این حال، این ریسک معمولا دست کم گرفته می‌شود، زیرا ممکن است معامله‌گر هنگام معامله نظر خود را تغییر دهد و ضرر بیشتری را تحمل کند. همچنیندر بعضی مواقع ممکن است حرکت بازار سریعتر از سرعت واکنش معامله‌گر باشد.

همیشه از حد ضرر (Stop Loss) برای محافظت از موقعیت‌های معاملاتی خود استفاده کنید

یکی از راه‌های استفاده از حد ضرر، ترسیم یک خط افقی زیر موقعیت معاملاتی و تعیین میزان ریسک است. دستور حد ضرر نوعی سفارش است که پس از رسیدن قیمت به سطح سفارش، یک موقعیت معاملاتی بسته می‌شود. با این حال، در صورت حرکات سریع یا ایجاد شکاف‌های قیمتی در بازار، ممکن است حد ضرر شما به دلیل اسلیپیج فعال نشود.

به طور خلاصه، حدضرر ایده‌ای ساده و مفید از میزان ریسک شما برای شرایط عادی ارائه می‌دهد. فرض کنید حدضرر خود را 80 پیپ دورتر از موقعیت قرار داده اید. برای محاسبه ریسک فاصله حد ضرر تا موقعیت (80 پیپ) در حجم معاملاتی (0.1 دلار) ضرب می‌شود. با یک تخمین ساده می‌توان گفت که ریسک معامله برابر هر پیپ = 8 دلار است.

اگر ریسک 8 دلار را به این معامله اختصاص دهیم، و فرض کنیم که ریسک هر معامله 1٪ از کل سرمایه است، در این صورت ریسک کل سرمایه باید 8 * 100 = 800 دلار باشد.

اگر با حدضررهای فشرده تر کار کنید، ریسک سرمایه شما حتی کوچکتر هم می‌شود. اگر با حدضرر‌های گسترده تر و یا حجم معامله بزرگتر کار کنید، متعاقبا ریسک سرمایه نیز بیشتر می‌شود. روش دیگری برای بررسی این سوال وجود دارد؛ معامله‌گری موفق درباره پیروزی در بلند‌مدت است. برای پیروزی در بلند‌مدت، نباید سرمایه خود را در کوتاه‌مدت از بین ببرید.

ای پلنت

قانون دوم معامله‌گری: از یک استراتژی معاملاتی استفاده کنید

هنگام بررسی اینکه کدام استراتژی معاملاتی فارکس بهترین و سودآورترین استراتژی است، واقعاً هیچ پاسخ واحدی وجود ندارد. تعیین بهترین استراتژی‌های فارکس برای افراد مختلف، متفاوت است.

این بدان معنی است که شما باید شخصیت خود را در نظر بگیرید و بهترین استراتژی فارکس را که برای شما مناسب است را استفاده کنید. روشی که ممکن است برای یک معامله‌گر ایده آل باشد، ممکن است برای دیگری فاجعه باشد.

انواع استراتژی‌های مختلف برای شروع فارکس

هنگام یادگیری نحوه انجام معاملات فارکس می‌شود، داشتن مجموعه ای از استراتژی‌های معاملاتی مناسب ضروری است. در ادامه استراتژی‌های معاملاتی در چندین دسته رایج قرار می‌گیرند:

اسکالپینگ (Scalping): این روش، شامل تعداد زیادی از معاملات کوتاه‌مدت است که گاهی اوقات تنها برای چند دقیقه نگهداری می‌شود. هدف اسکالپرها، انجام معاملات زیاد با سود کم (گاهی اوقات فقط چند پیپ) است. برخی از معامله‌گران این روش را یکی از پیشرفته ترین استراتژی‌های معاملاتی می‌دانند. اسکالپرها معمولا نمودارهایی با تایم فریم پایین را استفاده می‌کنند. استراتژی معاملاتی 1 دقیقه ای فارکس، یک نمونه محبوب از اسکالپینگ است.

معامله‌گری روزانه (Day trading): این روش، مستلزم باز کردن و بستن معاملات در یک روز کاری است. مدت معاملات معمولاً چند ساعت طول می‌کشد. یکی از مزایای این استراتژی این است که می‌توانید از تغییرات بزرگ بازار که در نیمه شب رخ می‌دهد، در امان بمانید. معاملات روزانه یک استراتژی رایج فارکس برای افراد مبتدی است.

سویینگ ترید (Swing trading): در استراتژی‌های معاملاتی سویینگ ترید، معاملات برای چند روز نگهداری می‌شود.

پوزیشن ترید (Positional trading): این روش، مستلزم دنبال کردن روندهای بلندمدت و هدف به حداکثر رساندن سود از تغییرات بزرگ قیمت است. سه استراتژی دیگر در این لیست، استراتژی‌های کوتاه‌مدت هستند، در حالی که معاملات موضعی یک رویکرد بلند‌مدت است. آنها به نظم و حوصله زیادی نیاز دارند.

از کدام نوع روش تحلیلی در معاملات فارکس باید استفاده کنم؟

همه استراتژی‌های ذکر شده در بالا و همچنین بسیاری از استراتژی‌های دیگر، نیازمند نوعی تحلیل هستند. در زیر دو نوع تحلیل اصلی وجود دارد که هنگام یادگیری فارکس باید در مورد آنها اطلاع داشته باشید.

 1. تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال، مطالعه الگوهای قیمتی در یک دارایی مشخص است. هدف این نوع تحلیل، این است که روند قیمت‌ها را برای پیش‌بینی حرکت‌های آینده شناسایی کنیم. چندین روش مختلف برای شناسایی روندها و الگوها در بازارها وجود دارد، اما بسیاری از تحلیلگران تکنیکال از الگوهای نموداری، الگوهای کندلی و اندیکاتورها استفاده می‌کنند.

برخی از بهترین استراتژی‌های تکنیکال

استراتژی‌های معاملاتی متعددی وجود دارد که معامله‌گران می‌توانند برای شناسایی و بهره برداری از فرصت‌های معاملاتی با کیفیت بالا در بازار استفاده کنند. هر معامله‌گری که به دنبال دستیابی به موفقیت مداوم است، باید استراتژی‌های انعطاف‌پذیری داشته باشد که از فرصت‌های موجود در شرایط مختلف بازار فارکس حداکثر استفاده را ببرد.

در ادامه چند استراتژی خوب برای بررسی وجود دارد:

پرایس اکشن

پرایس اکشن، خالص ترین شکل تحلیل تکنیکال در نظر گرفته می‌شود و معمولاً شامل تفسیر رفتار بازار با استفاده از قیمت‌های خام است. بیشتر استراتژی‌های پرایس اکشن، شامل استفاده از نمودارها و کندل‌های قیمتی است.

رایج ترین انواع نمودارهای فارکس برای تجزیه و تحلیل قیمت‌ها:

نمودارهای خطی (Line Charts): این نمودارها فقط با استفاده از قیمت‌های بسته شده (closed) رسم می‌شوند، بنابراین عملکرد قیمت را هموار کرده و شناسایی واضح روندها و همچنین مناطق اصلی حمایت و مقاومت را آسان می‌کنند.

نمودارهای میله ای و کندل استیک (Bar and Candlestick Charts): این نمودارها اطلاعات دقیق تری از قیمت را در تایم فریم‌های خاص ارائه می‌دهند. علاوه بر قیمت‌های بسته شده، یک میله یا کندل قیمت‌های باز شدن، بسته شدن، سقف و کف هر کندل (یا میله) را نشان می‌دهد.

حرکت قیمت‌ها در بازار منجر به شکل گیری انواع کندل‌ها و الگوهای کندلی می‌شود. تفسیر این الگوها می‌تواند سرنخ‌هایی در مورد احساسات بازار ارائه دهد.

الگوهای کندلی پرطرفدار متعددی مانند الگوی سر و شانه‌ها، کف‌های دوقلو و انگولف‌های صعودی/نزولی وجود دارد که سرنخ‌های مختلفی مانند ادامه روند، معکوس شدن روند و روند خنثی را در بازارها ارائه می‌دهند.

استراتژی پیروی از روند (Trend-Following)

یک ضرب‌المثل قدیمی در بازار می‌گوید: «روند دوست شماست.» ایده این است که شما نیازی به «مقابله» با بازار ندارید، فقط باید با آن «هم مسیر شوید».

در بازار، 3 نوع روند وجود دارد:

 • صعودی (روند صعودی)
 • نزولی (روند نزولی)
 • روند خنثی (تثبیت)

هنگام معامله روندهای جهت دار (روندهای صعودی یا نزولی)، مهم است که حرکت، سرعت و مدت روند را اندازه گیری کنید. روندهای خنثی، با نوسان قیمت‌ها بین مناطق حمایت و مقاومت مشخص می‌شوند. بازارها به طور کلی بیشتر از روندها، درجا می‌زنند. بنابراین، داشتن استراتژی‌هایی برای استفاده از بازار خنثی، مهم است.

استراتژی بریک اوت (شکست)

بازارها هرگز تا ابد درجا نمی‌زنند. در نهایت سطوح تعریف شده حمایت و مقاومت شکسته شده و روندهای جدیدی پدیدار می‌شود. هر معامله‌گری باید همیشه مراقب فرصت‌های بریک اوت باشد تا از همان ابتدا بر روندهای جدید سوار شود.

 1. تحلیل فاندامنتال

تحلیل فاندامنتال، ابزاری برای تجزیه و تحلیل بازارهای مالی برای پیش‌بینی قیمت یک دارایی است. در تحلیل فاندامنتال فارکس، تحلیلگران بر وضعیت کلی اقتصاد تمرکز می‌کنند و عوامل مختلفی را بررسی می‌کنند که شامل موارد زیر است:

 • نرخ‌های اشتغال
 • نرخ بهره
 • تجارت بین المللی و تولید
 • تولید ناخالص ملی (GDP)

آنها هر یک از این عوامل و تاثیر آنها بر ارزش پول را ارزیابی می‌کنند.

فرض اصلی برای تحلیل فاندامنتال در فارکس و سایر بازارها این است که قیمت فعلی دارایی ممکن است ارزش واقعی آن را منعکس نکند. طبق تحلیل فاندامنتال ، بازارها ممکن است یک دارایی خاص را در کوتاه‌مدت به اشتباه قیمت گذاری کنند.

تحلیلگران فاندامنتال بر این باورند در حالی که دارایی در کوتاه‌مدت اشتباه قیمت گذاری می‌شود، در نهایت به قیمت صحیح باز می‌گردد. هدف از انجام تحلیل فاندامنتال یافتن ارزش واقعی دارایی، مقایسه آن با قیمت فعلی دارایی و شناسایی فرصتی برای معامله است.

در حالی که تحلیل تکنیکال فقط بر قیمت فعلی یک دارایی تمرکز دارد، تحلیل فاندامنتال تقریباً در همه موارد به جز قیمت فعلی، بررسی می‌کند.

قانون سوم معامله‌گری: انتخاب بروکر مناسب

اگر به شهرت یا امنیت مالی بروکر فارکس خود اعتماد ندارید، ممکن است تمرکز شما را از معاملات منحرف کند. هنگامی که به بروکر خود اطمینان داشته باشید، هنگام تجزیه و تحلیل و توسعه استراتژی‌های فارکس، آرامش بیشتری خواهید داشت.

پیش از تعهد به یک بروکر، انجام تحقیقات می‌تواند از مشکلات احتمالی بزرگ جلوگیری کند؛ این مشکلات می‌تواند به شکل کارمزدهای بالا باشد که از سود شما می‌کاهد یا از دست دادن سرمایه به دلیل رگوله نبودن بروکر باشد. این عامل احتمال موفقیت و رشد یک معامله‌گر را کاهش می‌دهد.

چگونه یک بروکر مناسب را برای شروع فارکس انتخاب کنید؟

برای بررسی یک بروکر مناسب می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • آیا بروکر دارای مجوز و رگوله توسط یک نهاد مالی است؟
 • آیا سرمایه معامله‌گران، بیمه و محافظت می‌شود؟
 • خدمات مشتری آنها چگونه است؟ آیا به راحتی قابل دسترسی است؟
 • آیا آنها با یک پلتفرم معاملاتی قابل اعتماد کار می‌کنند؟

شما باید زمان لازم را برای تحقیق و یافتن بهترین بروکر برای خود اختصاص دهید.

برای باز کردن یک حساب فارکس به چه مقدار پول نیاز دارم؟

وقتی برای افتتاح یک حساب معاملاتی زنده آماده هستید، ممکن است کنجکاو شوید که چقدر پول برای این کار نیاز دارید.

سرمایه مورد نیاز، به نوع حساب بستگی دارد؛ زیرا انواع حساب‌های مختلف، خدمات متنوعی را ارائه می‌دهند و به طور کلی به سپرده‌های اولیه متفاوتی نیاز دارند. اما در اکثر موارد، می‌توانید با یک سپرده نسبتاً کوچک حساب معاملاتی افتتاح کنید.

از کجا فارکس را شروع کنیم؟ | شروع معامله‌گری در 3 مرحله

چگونه فارکس را فقط با 100 دلار شروع کنیم؟

در حالی که ممکن است تبدیل 100 دلار به یک سرمایه بزرگ، غیرممکن به نظر برسد، شروع معامله با 100 دلار برای افراد مبتدی کافی است. اگر یک استراتژی معاملاتی درست ایجاد کنید که شامل مدیریت ریسک صحیح باشد، سود شما می‌تواند در طول زمان به طور تصاعدی رشد کند و معامله‌گری می‌تواند به منبع دوم درآمد برای شما تبدیل شود.

از سوی دیگر، اگر شما علاقه مند به یادگیری معاملات فارکس با انجام برخی معاملات هستید، باز کردن یک حساب با 100 دلار ممکن است نقطه خوبی برای شروع باشد، به شرطی که بتوانید ضرر 100 دلاری را تحمل کنید.

کلید موفقیت در معامله‌گری، در استراتژی معاملاتی شما نهفته است. فرقی نمی‌کند حساب شما 100 دلار باشد یا 100000 دلار، باید به استراتژی خود پایبند باشید. مهم‌ترین جنبه هر استراتژی مناسب، بررسی و توانایی معامله‌گر برای عدم انجام معاملات احساسی و توانایی پایبندی به استراتژی است.

انواع مختلف حساب‌های معاملاتی فارکس

هنگامی که استراتژی معاملاتی خود را ایجاد کردید و سرمایه خود را از طریق معاملات سودآور افزایش دادید، سپس می‌توانید با حجم بیشتری معامله کنید تا اندازه سود (و زیان احتمالی) خود را افزایش دهید. برای جلوگیری از ضررهای بزرگ و غیرمنتظره، می‌توانید برخی از اصول صحیح مدیریت سرمایه را در نظر بگیرید و آنها را در استراتژی معاملاتی خود اعمال کنید.

اگر یک معامله‌گر جدید هستید، ممکن است عاقلانه باشد که فعالیت معاملاتی خود را به یک جفت‌ارز واحد محدود کنید و بعدا با افزایش مهارت معامله‌گری، شروع به معامله چندین موقعیت در جفت‌های مختلف کنید. یک جفت‌ارز به دلیل عوامل فاندامنتال آن، متفاوت از دیگری معامله می‌شود.

یکی از بهترین جفت‌ارزها برای معامله‌گران مبتدی، برای شروع، جفت‌ارز(EUR/USD) است. EUR/USD ، محبوب‌ترین جفت‌ارز میان معامله‌گران فارکس محسوب می‌شود زیرا بسیار نقدشونده است و اسپردهای کوچکی دارد. هر دوی این ویژگی‌ها، آن را تبدیل به پرمعامله ترین جفت‌ارز در بازار می‌کند. اخبار اقتصادی مرتبط با این ارزها نیز فراوان و به راحتی قابل دسترسی است. اگر علاقه مند به یادگیری فارکس با 100 دلار هستید، جفت EUR/USD انتخاب خوبی است.

چگونه می‌توانم فارکس را بدون ریسک شروع کنم؟

بهترین راه برای شروع معامله‌گری و کسب تجربه، افتتاح یک حساب معاملاتی آزمایشی (دمو) است. این حساب به شما این امکان را می‌دهد تا فارکس را بدون سرمایه گذاری اولیه شروع کنید و با معامله با پول مجازی، بازارهای فارکس زنده را بدون ریسک معامله کنید. اگر یک معامله‌گر مبتدی هستید، یک حساب دمو راهی عالی برای شروع معاملات فارکس در بازارهای زنده است.

اشتباه، بخشی از یادگیری است؛ اما با یک حساب آزمایشی، مجبور نخواهید بود با هر اشتباه سرمایه خود را از دست بدهید. برای تمرین آموخته‌های خود، هیچ ابزاری بهتر از یک حساب آزمایشی رایگان وجود ندارد. شما می‌توانید در یک محیط معاملاتی زنده معامله کنید و با استفاده از آخرین داده‌ها و تجزیه و تحلیل معاملات در زمان واقعی، با پول مجازی معامله کنید.

سخن پایانی

اگر معامله‌گری را محافظه کارانه شروع و از مدیریت سرمایه معقول استفاده کنید، برای معامله در فارکس به مقدار زیادی پول نیاز ندارید. شروع معامله تنها با چند صد دلار امکان پذیر است، به شرطی که حجم معاملات شما کوچک باشد. اگر در مسیر معاملاتی خود کوشا باشید، باید بتوانید یک رویکرد معاملاتی را کشف کنید که برای شما مفید است.

افرادی که در فارکس موفق هستند، با تلاش و کوشش زیادی در این بازار کار می‌کنند. هر چه بیشتر تلاش کنید، احتمال موفقیت شما بیشتر است. بنابراین، هنگامی که با یک سرمایه گذاری جدید و چالش برانگیز روبرو می‌شوید، تنها گزینه صحیح این است که در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

آیا هرکسی می‌تواند در فارکس معامله کند؟

بله، هر کسی می‌تواند فارکس را معامله کند، مشروط بر اینکه برای درک عملکرد بازار و ایجاد یک استراتژی مناسب زمان صرف کند.

برای شروع فارکس به چه چیزهایی نیاز دارم؟

شما به یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند، یک اتصال اینترنتی قابل اعتماد، یک حساب معاملاتی فارکس با یک بروکر معتبر و دانش پایه از بازار فارکس نیاز دارید.

برای شروع معاملات فارکس به چه مقدار پول نیاز دارم؟

شما می‌توانید با 100 دلار، معامله در فارکس را شروع کنید. با این‌حال، مقداری که تصمیم می‌گیرید با آن معاملات را شروع کنید، بستگی به شرایط مالی، مهارت‌های معاملاتی، تجربه، ریسک پذیری و همچنین اهداف معاملاتی شما دارد.

معامله‌گران مبتدی چگونه در فارکس معامله می‌کنند؟

معامله‌گران مبتدی باید با یادگیری اصول فارکس شروع کنند، سپس روی یک حساب آزمایشی تمرین کنند و همیشه به یک استراتژی دقیق پایبند باشند.

آیا می‌توانید در معاملات فارکس ثروتمند شوید؟

حتی موفق ترین معامله‌گران، از یک نقطه شروع به کار کردند. اگر شما به طور منظم از معاملات خود سود می‌کنید، می‌توانید خود را یک معامله‌گر موفق فارکس در نظر بگیرید. با این حال، ثروتمند شدن به مهارت و استراتژی شما و مانند همیشه به شانس شما بستگی دارد.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری فارکس به شما پیشنهاد می‌کند:
 • فارکس چیست؟
 • از کجا فارکس را شروع کنیم؟ | شروع معامله‌گری در 3 مرحله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مسابقه آمارکتس