انواع روش های واریز و برداشت در بروکرهای فارکس

فهرست مطالب نمایش آموزش انتقال تتر به کیف پول تراست ولت اضافه کردن تتر به تراست ولت دریافت آدرس تتر ERC20 و TRC20 چطور USDT […]

واریز و برداشت
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend
فهرست مطالب نمایش

سه روش اصلی واریز و برداشت در بروکرهای فارکس وجود دارد. در این مقاله به طور کامل این سه روش را توضیح دادیم. و در پایان مقاله بهترین روش واریز و برداشت را هم بیان کردیم.

روش اول: استفاده از کیف پول‌های الکترونیکی مانند وب‌مانی، پرفکت‌مانی، تاپ‌چنج و غیره. این روش به شما امکان می‌دهد که پول خود را به صورت دلار یا یورو به حساب بروکر واریز کنید و برعکس. برای این کار، شما باید ابتدا یک حساب کاربری در کیف پول مورد نظر خود ایجاد کنید و سپس از طریق صرافی‌های آنلاین یا متفرقه، پول خود را به ریال تبدیل کنید و به حساب کیف پول خود واریز کنید. سپس می‌توانید از طریق وبسایت بروکر، پول خود را از کیف پول به حساب بروکر انتقال دهید و برعکس. این روش مزایایی مانند سرعت، امنیت و سهولت دارد، اما معایبی مانند کارمزد بالا، نوسانات ارزی و محدودیت‌های قانونی هم دارد.

روش دوم: استفاده از ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین، اتریوم، تتر و غیره. این روش به شما امکان می‌دهد که پول خود را به صورت ارز دیجیتال به حساب بروکر واریز کنید و برعکس. برای این کار، شما باید ابتدا یک کیف پول دیجیتال برای نگهداری ارزهای خود داشته باشید و سپس از طریق صرافی‌های آنلاین یا متفرقه، پول خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید و به حساب کیف پول خود واریز کنید. سپس می‌توانید از طریق وبسایت بروکر، پول خود را از کیف پول به حساب بروکر انتقال دهید و برعکس. این روش مزایایی مانند سرعت، امنیت و بی‌واسطگی دارد، اما معایبی مانند نوسانات ارزی و محدودیت‌های قانونی هم دارد.

روش سوم: استفاده از واریز و برداشت ریالی از طریق وبسایت‌های واسطه مانند ایران پرداخت، پاسارگاد نوین و غیره. این روش به شما امکان می‌دهد که پول خود را به صورت ریال به حساب بروکر واریز کنید و برعکس. برای این کار، شما باید ابتدا یک حساب کاربری در وبسایت واسطه مورد نظر خود ایجاد کنید و سپس از طریق کارت‌های بانکی یا حواله‌های بانکی، پول خود را به حساب وبسایت واسطه واریز کنید. سپس می‌توانید از طریق وبسایت واسطه، پول خود را از حساب واسطه به حساب بروکر انتقال دهید و برعکس. این روش مزایایی مانند سهولت، قانون‌مندی و پشتیبانی دارد، اما معایبی مانند کارمزد بالا، تاخیر و وابستگی هم دارد.

آموزش انتقال تتر به کیف پول تراست ولت

کیف پول تراست ولت (Trust Wallet) یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های رمزارز در دنیای رمزارزها است، به همین خاطر در این مقاله قصد داریم روش انتقال رمز ارز تتر (Tether) یا USDT را بین تراست ولت و صرافی‌های معتبر آموزش دهیم.

تتر (USDT) یکی از پرکاربردترین استیبل کوین‌های (stablecoin) دنیا است که برای انواع معاملات رمز ارزی به کار گرفته می‌شود. از آن جایی که بیشتر صرافی‌ها از این رمزارز پشتیبانی می‌کنند، کاربران می‌توانند به راحتی تترهای خود را به پلتفرم دلخواهشان انتقال داده و معاملات خود را انجام دهند. در ادامه روش ارسال USDT از تراست والت به صرافی‌ها، و هم‌چنین شیوه دریافت USDT با این کیف پول را آموزش خواهیم داد. با این روش می‌توانید بعد از خرید تتر دارایی خود را به کیف پول تراست ولت انتقال بدهید.

به دست آوردن آدرس تتر (USDT) در تراست ولت

پیش از پرداختن به مبحث اصلی، باید با تتر و انواع شبکه‌های آن آشنا شوید. نماد تتر در تراست ولت “USDT” است. تتر یک توکن است که با استانداردهای متفاوت روی شبکه‌های بلاک چینی مختلفی نظیر اتریوم، بایننس اسمارت چین، ترون، سولانا، پالیگان، آوالانچ و بسیاری دیگر کار می‌کند. این یعنی هنگام خرید USDT و ارسال آن به کیف پول شخصی و همچنین انتقال آن از کیف شخصی به صرافی، باید آدرس درست آن را وارد کنید.

برای بهتر درک کردن این مسئله، باید با خود کیف پول تراست والت شروع کنیم. در این ولت، از قسمت جستجوی توکن‌ها (آیکن سمت راست بالای صفحه اصلی)، عبارت “USDT” را جستجو کنید. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، چندین تتر در تراست ولت برای شما نمایش داده می‌شود که از نظر آدرس و شبکه با هم تفاوت دارند.

اضافه کردن تتر به تراست ولت

برای اضافه کردن تتر به تراست ولت، با کشیدن اسلایدر گزینه اول که زیر آن عبارت ERC20 نوشته شده است، تتر ERC20 اتریوم به تراست ولت اضافه می‌شود. با کشیدن اسلایدر گزینه دوم که زیر آن TRC20 نوشته شده است نیز افزودن تتر TRC20 به تراست ولت انجام می‌شود. به همین ترتیب برای هر تتر دلخواه نیز می‌توانید چراغ روبروی آن را روشن کنید تا در صفحه اصلی نمایش داده شود.

واریز و برداشت در تراس ولت

دریافت آدرس تتر ERC20 و TRC20

در گزینه اول که زیر آن عبارت “ERC20” را مشاهده می‌کنید، یعنی این تتر با استاندارد ERC20 روی شبکه اتریوم است. زیر گزینه بعدی، عبارت “TRC20” را مشاهده می‌کنید که متعلق به تتر روی شبکه ترون است. بنابراین عبارت زیر نماد USDT، نشان‌دهنده شبکه آن است.

برای این که بتوانید آدرس تتر را روی هر کدام از شبکه‌ها به دست آورید، باید روی آیکن آن کلیک کرده و سپس روی گزینه دریافت (Receive) بزنید تا آدرس دریافت به شما نمایش داده شود. در مرحله بعد یک کد QR و همچنین آدرس نوشتاری دریافت تتر با تراست ولت به شما نمایش داده می‌شود که به راحتی می‌توانید آن را کپی کنید و با دیگران به اشتراک بگذارید.

در تصویر زیر، گزینه اول یعنی تتر ERC20 انتخاب شده است و سپس با انتخاب “Receive” در این صفحه، آدرس تتر ERC20 اتریوم برای ما نمایش داده شده است. حالا برای اینکه شخصی تتر ERC20 را برای ما ارسال کند، باید این آدرس را کپی کرده و به او بدهیم.

واریز و برداشت در تراس ولت

اگر بخواهید تتر روی TRC20 دریافت کنید، باید گزینه دوم که زیر آن TRC20 نوشته شده است را باز کرده و آدرس آن را کپی کنید. این آدرس تتر، همان آدرس TRC20 در تراست ولت است.

هر کدام از این آدرس‌ها، با یک عبارت یا کلمه یا عدد خاص شروع می‌شوند. مثلا همه آدرس‌ها روی شبکه اتریوم با “0x” شروع می‌شوند. با این کار می‌توانید مطمئن شوید که آدرس مربوط به شبکه درست را انتخاب کردید. برای دیگر شبکه‌ها:

آدرس‌های ترون: با حرف “T” آغاز می‌شوند.

آدرس‌های سولانا: فرمت خاصی ندارند اما عموما با حرف “A” آغاز می‌شوند.

آدرس‌های بایننس اسمارت چین: با “0x” آغاز می‌شوند.

چطور USDT را برداشت کنیم؟

برای برداشت و انتقال USDT از تراست والت به حساب صرافی و بالعکس، باید چند مرحله را طی کنید که که در ادامه به آموزش آن می‌پردازیم.

نحوه انتقال تتر از تراست ولت

برای این کار کافی است تتری که در تراست والت موجود دارید را انتخاب کنید و روی گزینه “Send” ضربه بزنید. برای مثال فرض کنید تتر ERC20 را انتخاب کردیم. در صفحه جدید، باید در قسمت اول آدرس گیرنده و در قسمت دوم، مقدار تتر مورد نظر برای ارسال را وارد کنیم. سپس روی “Next” ضربه زده و اگر همه چیز تایید بود، تراکنش را انجام دهید.

واریز و برداشت در تراس ولت

نحوه انتقال تتر به تراست ولت

برای انتقال تتر به تراست والت و دریافت آن باید ابتدا شبکه تتری که مایل به دریافت هستید را انتخاب کنید. فرض کنید فردی قصد دارد روی شبکه اتریوم برای شما تتر ارسال کند. باید ابتدا تتر“ERC20” را انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه دریافت “Receive”، آدرس تتر اتریومی ما نمایش داده می‌شود. این آدرس را کپی کرده و برای فرستنده ارسال کنید.

واریز و برداشت در تراس ولت

انتقال تتر TRC20 از تراست ولت

همانند انتقال تتر ERC 20، برای انتقال تتر TRC20 از تراست والت به دیگران، باید از آیکن گوشه راست بالای صفحه اصلی، عبارت “USDT” را جستجو کنید. از بین گزینه‌ها، گزینه‌“TRC20” یا “Tron” را انتخاب کنید. با کشیدن اسلایدر روبروی آن نیز این تتر در صفحه اصلی تراست ولت نمایش داده خواهد شد. حال در صفحه بعد، روی گزینه “Send” ضربه زده و آدرس گیرنده و مقدار مورد نظر برای ارسال را وارد کنید.

واریز و برداشت در تراس ولت

بروکرهای پیشنهادی

انتقال تتر از صرافی کوینکس به تراست ولت

پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس، از منوی دارایی‌ها (Assets) گزینه برداشت (Withdraw) را انتخاب کنید. در صفحه جدید ارز دیجیتال USDT را انتخاب و سپس روی Normal Transfer کلیک کنید. در بخش Protocol Type هم باید شبکه را انتخاب نمایید. حالا اپلیکیشن تراست والت را باز کنید و آدرس را از بخش دریافت (Receive) دریافت کرده و در قسمت مربوطه وارد کنید. پس از وارد کردن مبلغ مورد نظر و بررسی اطلاعات نمایش داده شده، با کلیک کردن روی گزینه Submit تراکنش خود را ثبت نمایید.

انتقال تتر از تراست ولت به کوینکس

پس از ورود به حساب کاربری خود در صرافی کوینکس، از منوی Assets گزینه واریز (Deposit) را انتخاب کنید. در صفحه جدید ارز دیجیتال USDT را انتخاب و شبکه آن را هم با توجه به تترهای موجود در کیف پول خود مشخص کنید. حالا می‌توانید آدرس را کپی کنید و به بخش ارسال ( Send ) تراست والت مراجعه کنید. در این قسمت باید آدرس و مبلغ تراکنش را وارد کرده و پس بررسی اطلاعات نمایش داده شده روی تایید (Confirm) کلیک کنید. مبلغ ارسالی پس از تایید تراکنش، به حساب شما در صرافی افزوده خواهد شد.

تتر را در کدام شبکه انتقال بدهیم؟

تراست والت از 70 بلاک چین مختلف از جمله مهمترین بسترهای شامل عرضه USDT پشتیبانی می‌کند. به همین دلیل جابه‌جایی انواع تتر در شبکه‌های مختلف امکان‌پذیر است.

در ادامه این مقاله قصد داریم بر مبنای دو عامل بسیار مهم یعنی هزینه‌ جابه‌جایی و زمان فرآیند جابه‌جایی، بهترین گزینه را پیدا کنیم.

ارزان‌ترین شبکه انتقال تتر کدام است؟

تراست ولت نیز مثل بسیاری از کیف پول‌های گرم رمزارز برای استفاده و انتقال رمز ارز هیچ هزینه‌ اضافی از شما دریافت نمی‌کند. همچنین تمام سواپ‌های (Swap) درون برنامه‌ای از سمت تراست والت رایگان انجام می‌شوند، اما در نظر داشته باشید که کارمزد استفاده از زیرساخت‌های بلاک چین بحثی کاملا جداگانه است.

به عنوان مثال انتقال USDT در تراست ولت بر مبنای استاندارد ERC20 شامل پرداخت گس فی اتریوم می‌شود که بسته به شلوغی شبکه، تغییر می‌کند. پس کارمزد انتقال USDT به بستر مورد نظر شما بستگی دارد.

مدت زمان انتقال تتر به تراست ولت چقدر است؟

شبکه انتخاب‌شده، مهم‌ترین عامل تعیین‌کننده در زمان انجام تراکنش برای انتقال تتر به تراست ولت است. در نظر داشته باشید که در شبکه‌هایی مثل اتریوم به خاطر شلوغی بالا، انجام تراکنش در بیشتر مواقع از چند دقیقه تا ساعت طول خواهد کشید. در نقطه مقابل، بلاک چین‌هایی مثل بایننس اسمارت چین، ترون، سولانا و اولانچ به طور کلی سرعت تایید تراکنش بالاتری نسبت به اتریوم دارند و اغلب زیر یک دقیقه ثبت می‌شوند.

واریز و برداشت ریالی

روش واریز و برداشت ریالی در بین بروکرهای فارکس که به ایرانیان خدمات خود را ارائه می‌دهند متفاوت است.

در اکثر بروکرها، واریز و برداشت ریالی از طریق پشتیبانی انجام می‌شود. در این روش برای واریز، ابتدا باید به پشتیبانی بروکر در وبسایت یا پیام رسان‌هایی مثل واتساپ یا تلگرام پیام دهید و مبلغی که قصد واریز به حسابتان در بروکر را دارید اعلام کنید. سپس پشتیبانی بروکر به شما نرخ لحظه‌ای و یک شماره حساب بانکی می‌دهد. پس از انتقال معادل ریالی مبلغ مورد نظراتان به شماره حساب، تصویر انتقال وجه را باید برای پشتیبانی بروکر ارسال کنید یا در کابین شخصی تصویر انتقال را بارگذاری کنید. شماره کابین، آی دی حساب و ایمیلی که با آن در بروکر حساب باز کرده‌اید را نیز باید برای پشتیبانی ارسال کنید. پس از بررسی رسید انتقال توسط پشتیبانی و تایید انتقال وجه حساب شما در بروکر شارژ می‌‎شود.

توجه داشته باشید که هر بار قبل از واریز باید استعلام نرخ انجام شود و پس از استعلام نرخ مدت زمان محدودی فرصت برای انتقال وجه به شما داده‌ می‌شود.

برای برداشت از حساب نیز باید به پشتیبانی بروکر در وبسایت یا پیام رسان‌های واتساپ یا تلگرام، مبلغ برداشت، شماره کابین، آی دی حساب، ایمیل و شماره شبای حساب خود را ارسال کنید. پس از تایید درخواست شما، معادل ریالی مبلغی که قصذ برداشت دارید به نرخ روز به حساب شما واریز می‌شود. در روش ریالی برای برداشت محدودیت زمانی وجود دارد، و برای مثال اگر 12 شب درخواست خود را ارسال کنید، معادل ریالی مبلغ برداشتی فردا در تایم کاری به نرخ روز به حساب شما واریز می‌گردد.

در بعضی از بروکرها نیز برای واریز و برداشت ریالی باید از وبسایت‌های واسطه مانند پاسارگاد نوین استفاده کنید.

برای برداشت باید از حساب خود در وبسایت واسطه (که قبلا کیف پول شما موجودی دارد) گزینه برداشت را انتخاب کنید. سپس بروکری که در فهرست بروکرهای پشتیبانی شده توسط وبسایت واسطه قرار دارد را انتخاب کنید. آی دی حساب معاملاتی خود را وارد کرده و تایید می‌کنید تا حساب شما در بروکر شارژ شود. برای برداشت نیز در وبسایت بروکر در کابین شخصی آی دی کیف پول خود در وبسایت واسطه را وارد می‌کنید و درخواست خود را تایید می‌کنید تا کیف پول شما در وبسایت واسط شارژ شود.

در ادامه مثالی از روش واریز و برداشت ریالی در بروکر IFC Markets را مشاهده می‌کنید:

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

روش واریز ریالی

 

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

روش برداشت ریالی

واریز و برداشت با تاپ چنج

تاپ چنج (Top change) یک صرافی معتبر و آنلاین روسی است و در تعدادی از کشورهای جهان دفتر نمایندگی فعال دارد. کاربران ایرانی می‌توانند بدون استفاده از سرویس‌های تغییر IP وارد سایت صرافی تاپ چنج شده و پس از ثبت نام، به خرید و فروش رمرز ارز مدنظر اقدام کنند. علاوه بر ثبت نام راحت و بی دردسر، در این صرافی کاربران ایرانی می‌توانند به راحتی احراز هویت کنند.

هیچ یک از صرافی‌های جهانی از ارز فیات ریال پشتیبانی نمی‌کنند؛ اما صرافی تاپ چنج علاوه بر دلار و چند ارز فیات دیگر از واریز و برداشت ریالی نیز پشتیبانی می‌کند.

ثبت نام و احراز هویت در تاپ چنج

برای استفاده از خدمات صرافی تاپ چنج، باید حساب کاربری خود را ایجاد کنید و اطلاعات خود را به صورت درست و واقعی وارد کنید.

آموزش نحوه ثبت نام در این صرافی را ادامه می‌بینید:

ابتدا وارد سایت topchange.net شوید.

در صفحه اصلی اطلاعات مربوط به خدمات، کارمزدها، پشتیبانی و تماس با صرافی قابل دسترس هستند.

در گوشه بالا سمت راست، روی ثبت نام کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

با کلیک بر قوانین TC می‌توانید تمام شرایط و قوانین سایت را به دقت مطالعه کنید.

در کادر مشخص شده آدرس ایمیل خود را وارد کرده و گزینه “پذیرش قوانین TC ” را علامت بزنید.

با کلیک روی گزینه “ارسال کد “، از طرف سایت به آدرس ایمیل شما کد تأییدی ارسال می‌شود.

در این مرحله 3 دقیقه فرصت دارید تا به صندوق دریافت ایمیل خود رفته و با باز کردن پیام صرافی مانند تصویر بالا کد ارسال شده را در کادر مربوطه وارد کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله بعدی صفحه‌ای مانند تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

اطلاعات خواسته شده ازجمله نام، نام خانوادگی، کشور و کلمه عبور را با دقت وارد کنید.

تمام این اطلاعات باید به درستی و مطابق با اطلاعات هویتی کارت شناسایی شما وارد شوند.

سعی کنید از کلمه عبور قوی متشکل از حروف کوچک و بزرگ انگلیسی، اعداد و نمادها استفاده کنید.

در آخر روی گزینه “ایجاد حساب ” کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

درصورتی که تمام مراحل را به درستی انجام داده باشید، با پیامی مشابه تصویر بالا مواجه می‌شوید.

برای ورود به پنل کاربری خود گزینه “ورود به حساب کاربری ” را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در صفحه بعدی، ایمیل و کلمه عبور را در باکس‌های مشخص شده وارد کنید.

با انتخاب گزینه “ورود ” مانند تصویر پایین وارد حساب کاربری خود شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

نحوه احراز هویت در صرافی تاپ چنج

برای احراز هویت در صرافی تاپ چنج باید اطلاعاتی مثل شماره تلفن همراه، اطلاعات شخصی، تصویر و آدرس خود را وارد کنید. برای تکمیل احراز هویت ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس طبق مراحل زیر عمل کنید:

واریز و برداشت در تاپ چنج

طبق تصویر بالا، در داشبورد بالا سمت چپ تصویر بر روی علامت فلش کلیک کرده و گزینه “پروفایل ” را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در اولین مرحله از احراز هویت، ابتدا طبق تصویر بالا شماره تلفن همراه و کشور را وارد کرده و سپس گزینه “ارسال کد” را انتخاب کنید.

کد تائید شش رقمی به شماره تلفن همراه شما ارسال می‌شود.

واریز و برداشت در تاپ چنج

شما سه دقیقه زمان دارید تا این کد را وارد کرده و بر روی گزینه “ثبت ” کلیک کنید.

درصورتی که به هر دلیلی کد تائید را دریافت نکردید یا زمان ثبت کد به پایان رسید، تنها کافی است یک بار دیگر بر روی درخواست ارسال کد کلیک کنید.

پس از واردکردن کد تائید وارد مرحله بعدی از احراز هویت می‌شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این مرحله از احراز هویت، اطلاعات شخصی ازجمله نام، نام خانوادگی، جنسیت و تاریخ تولد را بر اساس اطلاعات مندرج در کارت ملی و پاسپورت خود طبق تصویر بالا وارد کنید.

پس از واردکردن اطلاعات شخصی بر روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس ازآنتخاب گزینه “ذخیره”، گزینه‌های موجود در قسمت چپ تصویر (کادر قرمز) از حالت غیرفعال به فعال تغییر حالت می‌دهند.

همانطور که در تصویر می‌بینید در این مرحله از میان سه گزینه 1) کارت ملی 2) پاسپورت 3) گواهینامه می‌توانید یک مورد را به دلخواه انتخاب کنید.

برای مثال ما گزینه “کارت ملی” را انتخاب می‌کنیم و بر همین اساس مراحل بعدی را ادامه می‌دهیم.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا عکسی از قسمت پشت و روی کارت ملی خود تهیه کرده و عکس را در قسمت مشخص شده همانند تصویر بالا در سایت آپلود کنید.

پس از آپلود تصویر بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید.

این بار عکس پشت کارت ملی خود را در قسمت مشخص شده آپلود کنید.

در آخر پس از آپلود هر دو تصویر پشت و روی کارت ملی خود گزینه “تائید و آپلود” را انتخاب کنید.

توجه کنید که حجم هر یک از عکس‌ها کمتر از 2 مگابایت باشد.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس از تائید و ارسال اطلاعات شخصی پیغامی مانند تصویر بالا مشاهده می‌کنید.

برای رفتن به مرحله بعدی احراز هویت ابتدا لازم است صحت اطلاعات شما توسط کارشناسان بررسی شود.

پس از چند دقیقه از طرف صرافی، پیامکی به شما ارسال می‌شود و شما را از تائید یا عدم تائید اطلاعات مطلع می‌کند.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس از دریافت پیامک تائید اطلاعات هویتی، برای فعال شدن مرحله بعدی باید سایت را رفرش (Refresh) کنید.

مرحله سوم آپلود عکس است. همانطور که در تصویر می‌بینید باید یک عکس از صورت خود تهیه و آپلود کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس از انتخاب گزینه “انتخاب تصویر” به صفحه‌ای مانند تصویر بالا هدایت می‌شوید.

به دلیل حساسیت‌های موجود در هنگام ثبت نام و احراز هویت، لازم است متنی مانند نمونه زیر به صورت دست نویس روی یک صفحه سفید آماده کنید:

“اینجانب … … به کد ملی … اطلاعات خود را در تاریخ …/…/… به TC Pay ارسال کردم.

امضا”

سپس کارت شناسایی خود را به گوشه کاغذ حاوی متن بالا بچسبانید و سپس کدی که در پایین صفحه سایت به شما نمایش داده شده را در گوشه بالا سمت راست برگه بنویسید.

سپس با رعایت موارد بالا عکسی مانند تصویر روبه رو تهیه کنید.

در پایین صفحه در قسمت “انتخاب تصویر” عکس را آپلود کنید.

توجه کنید که حجم این عکس نیز کمتر از 2 مگابایت باشد.

درصورتی که آماده سازی موارد خواسته شده بیشتر از 10 دقیقه طول بکشد، لازم است با انتخاب گزینه “ارسال مجدد کد” کد جدیدی دریافت کرده و آن را در برگه یادداشت کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

مانند مرحله قبلی، پس از انتخاب گزینه “تائید و آپلود” باید منتظر تائید اطلاعات ارسال شده از جانب کارشناسان سایت باشید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

مرحله نهایی احراز هویت مربوط به اطلاعات آدرس کاربر است.

این مرحله تنها برای کسانی که قصد خرید ووچر و گیفت کارت‌های (Gift Card) مختلف تاپ چنج را دارند الزامی است، در غیر این صورت سه مرحله نخست احراز هویت برای استفاده از سایر خدمات صرافی کفایت می‌کند.

درصورتی که مایل به واردکردن اطلاعات آدرس محل سکونت خود هستید مانند مراحل زیر عمل کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

مانند تصویر بالا هر یک از اطلاعات مربوط به محل سکونت ازجمله کشور، تلفن ثابت، استان، شهر، کد پستی و آدرس دقیق را در کادرهای مشخص شده وارد کنید.

پس از آن گزینه“ذخیره” را انتخاب کنید.

با تکمیل این مرحله، قسمت چپ تصویر فعال شده و شما می‌توانید تایید اطلاعات آدرس را در این قسمت تکمیل کنید.

در قسمت مشخص شده مانند تصویر بالا باید عکسی از یک مدرک رسمی که حاوی آدرس و نام شما ‌شود را در قسمت مشخص شده آپلود کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

برای این قسمت می‌توانید از اجاره نامه، سند ملک، بیمه نامه، قبوض و… استفاده کنید.

درنهایت پس از بررسی کارشناسان صرافی، در صورت صحت اطلاعات، مرحله نهایی احراز هویت نیز تائید خواهد شد.

اضافه کردن اطلاعات حساب در صرافی تاپ چنج

برای انجام کارهای مالی مانند واریز و برداشت باید حساب بانکی خود را در تنظیمات سایت اضافه کنید. برای این کار از طریق داشبورد کنار صفحه مانند تصویر پایین وارد منوی “حساب‌های من” شوید.

در این قسمت گزینه “حساب‌های بانکی”، “حساب‌های پول الکترونیک” و “حساب‌های رمز ارز“ قابل مشاهده هستند. برای واردکردن اطلاعات هر یک از این گزینه‌ها مانند مراحل زیر عمل کنید:

واریز و برداشت در تاپ چنج

اضافه کردن حساب‌های بانکی در صرافی تاپ چنج:

پس از ورود به گزینه “حساب‌های بانکی” وارد صفحه جدیدی می‌شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این صفحه با کلیک بر روی علامت + به صفحه جدید هدایت می‌شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این قسمت همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، اطلاعاتی در رابطه با نوع ارز، نام بانک، کد شعبه، شماره حساب، شماره کارت، شماره شبا، کد سوئیفت و آدرس بانک از شما پرسیده می‌شود.

در صورت انتخاب حساب ریالی نیازی به واردکردن کد سوئیفت نیست.

در باکس اول امکان انتخاب یکی از ارزهای ریال، دلار، یورو، درهم، روبل، یوان و لیر ترکیه وجود دارد.

واردکردن شماره شبا و آدرس بانک الزامی نیست.

پس از واردکردن اطلاعات بانکی با کلیک روی گزینه “ذخیره” اطلاعات شما برای بررسی به کارشناسان فرستاده می‌شود.

در صورت تائید اطلاعات، پس از مدت کوتاهی اطلاعات بانکی شما در حساب کاربری صرافی تاپ چنج ثبت و ذخیره می‌شود.

مراحل اضافه کردن حساب‌های پول الکترونیک

در صرافی تاپ چنج امکان اضافه کردن اطلاعات هر یک از پول‌های الکترونیک خود را دارید. برای این کار باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

واریز و برداشت در تاپ چنج

در داشبورد کنار صفحه، مانند تصویر بالا از طریق منوی “حساب‌های من” وارد گزینه حساب‌های پول الکترونیک شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس از آن وارد صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌شوید.

بر روی علامت + کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این مرحله به صفحه‌‌ای مانند تصویر بالا هدایت می‌شوید.

برای ثبت اطلاعات حساب پول‌های الکترونیک نیاز دارید تا اطلاعاتی از جمله نوع پول الکترونیک، نام صاحب حساب را وارد کنید.

پر کردن اطلاعات کادرهای مربوط به اطلاعات حساب و اطلاعات بیشتر، اختیاری است.

در آخر نیز روی گزینه “ذخیره” کلیک کنید.

در این مرحله اطلاعات شما برای تایید به کارشناسان صرافی فرستاده شده و در صورت عدم مغایرت اطلاعات واردشده با اطلاعات حساب، فرم تایید می‌شود.

مراحل اضافه کردن حساب‌های رمز ارز

در صرافی تاپ چنج امکان اضافه کردن حساب مربوط به رمزارزها نیز وجود دارد. در صورت تمایل می‌توانید اطلاعات رمز ارز خود را از طریق داشبورد حساب‌های من و سپس گزینه “حساب‌های رمز ارز ” در سایت وارد کنید.

توجه کنید که ثبت اطلاعات این حساب‌ها برای خرید و فروش رمزارزها اجباری است.

واریز و برداشت در تاپ چنج

پس از انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌شوید.

بر روی علامت + کلیک کنید.

در این صفحه واردکردن اطلاعاتی از قبیل رمز ارز و نام صاحب حساب اجباری است.

اگر تمایل داشتید می‌توانید کادرهای بعدی مربوط به اطلاعات حساب و اطلاعات بیشتر را نیز پر کنید.

در قسمت رمز ارز می‌توانید از بین 14 رمزارز انتخاب کنید.

در انتها، با کلیک بر روی گزینه “ذخیره” منتظر تایید کارشناسان سایت بمانید.

آموزش کیف پول صرافی تاپ چنج

برای ایجاد کیف پول، از طریق داشبورد وارد قسمت “کیف پول” شده و پس ازآن بر روی گزینه “کیف پول‌های من” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، دو حالت کیف پول فیات و کیف پول رمز ارز در صرافی تاپ چنج وجود دارد.

با کلیک بر هر روی یک از گزینه‌های “فیات” و “رمز ارز” و کلیک بر روی گزینه “ایجاد کیف پول ” می‌توانید کیف پول جدیدی ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که تنها در صورتی که احراز هویت تا مرحله سوم یعنی آپلود عکس را انجام داده باشید، می‌توانید از خدمات کیف پول بهره‌مند شوید.

شارژ کیف پول در صرافی تاپ چنج

برای شارژ آنلاین از طریق درگاه پرداخت باید مراحل زیر را طی کنید:

واریز و برداشت در تاپ چنج

مانند تصویر بالا وارد گزینه “شارژ” و سپس “درخواست جدید” شوید.

همانطور که مشاهده می‌کنید روش‌های مختلفی برای شارژ کیف پول مانند از طریق بانک، نقدی، آنلاین و پرداخت از اعتبار وجود دارد.

در اینجا ما روش آنلاین را انتخاب می‌‌کنیم.

توجه داشته باشید که برای انجام این مراحل نیز انجام احراز هویت (حداقل تا مرحله سوم) الزامی است.

واریز و برداشت در تاپ چنج

با انتخاب گزینه “آنلاین” وارد صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌شوید.

از طریق مراحل: کیف پول، مبلغ شارژ، تائید، پرداخت و پایان، شارژ کیف پول در صرافی تاپ چنج انجام می‌شود.

در مرحله اول کیف پولی که قصد شارژ آن را دارید انتخاب کنید و بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله دوم باید ارز پرداختی و مبلغ مدنظر خود را انتخاب کنید.

پس از کلیک بر روی گزینه “ذخیره” وارد مرحله بعدی می‌شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله سوم صحت اطلاعات واردشده را بررسی کرده و در صورت درست بودن اطلاعات واردشده عبارت “صحت اطلاعات فوق را می‌پذیرم” را فعال کنید.

در مرحله چهارم وارد صفحه‌ای مانند تصویر بالا می‌شوید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

یکی از حساب‌های بانکی که از قبل اطلاعات آن را وارد حساب کاربری صرافی تاپ چنج خود کرده‌اید، انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه “پرداخت” به درگاه پرداخت هدایت خواهید شد.

واریز و برداشت در تاپ چنج

درنهایت در صورت مشاهده صفحه‌ای مانند تصویر بالا، پرداخت شما با موفقیت انجام شده است.

به همین ترتیب می‌توانید کیف پول خود را با مراحل روش‌های دیگری مانند بانک، نقدی و اعتباری شارژ کنید.

مراحل برداشت از کیف پول صرافی تاپ چنج

برای برداشت از حساب صرافی تاپ چنج خود و انتقال آن به حساب بانکی، باید مراحل زیر را طی کنید:

واریز و برداشت در تاپ چنج

از طریق داشبورد بر روی گزینه “برداشت” رفته و “درخواست جدید” را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در این مرحله برداشت از کیف پول از طریق پرداخت محلی و انتقال به حساب‌های رمز ارز امکان پذیر است.

درصورتی که تمایل دارید مبلغ برداشت شده به حساب بانکی شما منتقل شود، روی گزینه “بانک” کلیک کنید.

توجه داشته باشید که انجام این مراحل نیز نیازمند طی کردن سه مرحله نخست احراز هویت است.

برای برداشت از طریق گزینه “بانک ” باید مراحل: بانک، کیف پول، مبلغ برداشت، تایید و پایان را طی کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله اول بانکی که قصد دارید مبلغ برداشت شده به آن واریز شود انتخاب کرده و بر روی گزینه “بعدی” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله دوم کیف پولی که قصد برداشت از آن را دارید انتخاب کرده و بر روی گزینه “بعدی ” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله سوم نیز میزان مبلغی که قصد انتقال آن به حساب بانکی خود را دارید مشخص کنید و بر روی گزینه “بعدی ” کلیک کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

در مرحله چهارم اطلاعات واردشده را بررسی کنید و در صورت تائید، عبارت “صحت اطلاعات فوق را می‌پذیرم ” را انتخاب کنید.

واریز و برداشت در تاپ چنج

درنهایت، با ثبت درخواست خود باید منتظر تائید از جانب صرافی تاپ چنج باشید.

انواع روش واریز و برداشت در بروکرهای فارکس برای ایرانیان

راه‌های مختلفی برای واریز و برداشت در بروکرهای فارکس وجود دارد. در این مقاله قصد داریم در مورد انواع روش‌ها صحبت کنیم و سپس بهترین روش را برای واریز و برداشت انتخاب می‌کنیم.

واریز و برداشت ریالی

اولین و شاید آسان‌ترین راه برای این کار واریز و برداشت ریالی است. در این روش بروکر معمولا یک حساب که متعلق به صرافی است در اختیار شما قرار می‌دهد و شما می‌توانید از این طریق واریزی را انجام دهید. البته شرایط واریز و کارمزدها در بروکرها یکسان نیست و باید حتما قبل از انجام این کار آن‌ها را بررسی کنید.

واریز و برداشت از طریق رمزارزها

یکی دیگر از روش‌های واریز و برداشت که مناسب ایرانیان است از طریق رمزارزها از حجمله بیت کوین و تتر هستند. از مزیت‌های این روش می‌توان به راحتی و سرعت انتقال اشاره کرد. برای این روش می‌توانید از کیف پول‌های رمزارز از جمله تراست ولت یا لجر یا دیگر کیف پول‌ها اشاره کرد.

واریز و برداشت از طریق کارت‌های بانکی بین المللی

در این روش کاربران می‌توانند از طریق کارت‌های بانکی بین المللی از جمله ویزا کارت و مستر کارت برای واریز و برداشت استفاده کنند. تمام بروکرهای فارکس از این روش پشتبانی می‌کنند.

واریز و برداشت از طریق تاپ چنج

تاپ چنج یک صرافی است که کاربران ایرانی می‌توانند از آن برای واریزها و برداشت‌ها استفاده کنند. کاربران می‌توانند با استفاده از کارت‌های بانکی ریالی خود در این صرافی واریز و برداشت داشته باشند.

واریز و برداشت از طریق سایت‌های ایرانی

در این روش می‌توانید از طریق سایت‌هایی مانند نوبیتکس و دبلیو ام فا، تتر را به بروکر مورد نظر خود انتقال دهید.

بهترین روش واریز و انتقال برای کاربران ایرانی

اگر بروکر انتخابی شما از واریز و برداشت ریالی پشتیبانی می‌کند، آسان‌ترین روش برای شما می‌تواند استفاده از این روش باشد. در غیر این صورت می‌توانید از تاپ چنج و دیگر روش‌های کار با رمزارزها استفاده کنید مخصوصا اگر تمایل دارید هم در بازار فارکس و هم در بازار رمزارزها فعالیت داشته باشید.

سوالات متداول

آیا در تاپ چنج محدودیت برداشت بانکی وجود دارد؟

شما می‌توانید در هر شبانه روز 3 درخواست برداشت ثبت کنید اما برای یک درخواست محدودیت مبلغی وجود ندارد.

تمامی برداشت‌ها در تاپ چنج به صورت پایا انجام می‌شوند و به صورت سیکل‌های زمانی زیر تسویه می‌شوند:

ساعت 10:00 – 12:00 – 15:00 – 20:00

برداشت‌ها در روز پنج‌شنبه و تعطیلات، به دلیل تعطیلی بانک‌های ایران در اولین روز کاری تسویه می‌شوند.

خیر، برداشت بانکی تنها به حساب بانکی خود شخص که در بخش “حساب‌های من” ثبت شده انجام می‌شود

بله. با توجه به نوسانات نرخ ارز، در صورت برداشت ریالی از حساب، کاربران ممکن است کارمزدی به میزان 1 تا 2% پرداخت کنند.

برای انتقالات بین بروکرها و حواله به حساب‌های داخلی در تاپ چنج، باید آدرس کیف پول تاپ چنج را داشته باشید. برای مشاهده کیف پول خود مراحل زیر را طی کنید:

وارد پنل کاربری شوید

به قسمت کیف پول بروید و روی گزینه “کیف پول‌های من” کلیک کنید

در این قسمت می‌توانید آدرس کیف پول خود را مشاهده کنید.

بله. برای هر ارز شما می‌توانید 2 کیف پول در تاپ جنچ داشته باشید.

خیر، امکان حذف کیف پول وجود ندارد و تنها می‌توان آن را از طریق مراحل زیر در قسمت ویرایش غیرفعال کنید:

وارد حساب کاربری شوید.

به قسمت ویرایش کیف پول‌‌ها مراجعه کنید.

کیف پول مورد نظر را انتخاب کنید و غیرفعال سازی را انجام دهید.

نکته مهم: قبل از غیرفعال کردن از انجام این کار اطمینان حاصل کنید، چرا که پس از غیرفعال سازی، قابلیت استفاده از کیف پول به طور موقت متوقف خواهد شد.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری بروکر و انواع بروکر به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *