مقایسه بروکر ویندزور با آمارکتس

بروکر ویندزور از بروکرهای قدیمی در بازار فارکس بوده و کار خود را از سال 1998 آغاز کرده است. بروکر آمارکتس نیز سابقه کمی در […]

مقایسه بروکر ویندزور با آمارکتس
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکر ویندزور از بروکرهای قدیمی در بازار فارکس بوده و کار خود را از سال 1998 آغاز کرده است. بروکر آمارکتس نیز سابقه کمی در بازار فارکس ندارد و از سال 2007 شروع به کار کرده است. هر دو شناخته شده هستند و مشتریان ثابت خود را دارند. در ادامه این دو بروکر را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم و از جنبه‌های مختلف آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  1. رعایت مقررات رگولاتوری

بروکر ویندزور دارای مجوز از چندین سازمان بوده و توسط آنها رگوله شده است. این سازمان‌ها عبارتند از: کمیسیون اوراق بهادار اردن (JSC)، سازمان خدمات مالی (FSA) در سیشل، کمیسیون خدمات مالی (FSC) در بلیز، سازمان بازار سرمایه (CMA) در نایروبی کنیا، و کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس (CySEC). بروکر آمارکتس زیر نظر اداره خدمات مالی در سنت وینسنت و گرنادین‌ها، کمیسیون نظارت مالی در جزایر کوک و سازمان خدمات بین‌المللی در موهلی رگوله شده است.
هر دو بروکر در بخش مقررات رگولاتوری، زیر نظر چندین سازمان رگوله شده‌اند و عملکرد خوبی دارند.

  1. ویژگی حساب‌های معاملاتی

بروکر ویندزور فقط دو نوع حساب معاملاتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد، حساب پرایم و حساب زیرو، و در عمل امکان ساخت حساب زیرو برای ایرانیان وجود ندارد. در طرف مقابل، بروکر آمارکتس 4 نوع حساب معاملاتی به مشتریان خود ارائه می‌دهد. حداقل مبلغ واریز در بروکر آمارکتس 100 دلار است و در بروکر ویندزور 50 دلار. این اختلاف قابل چشم پوشی است چرا که تنوع حساب‌های معاملاتی در بروکر آمارکتس بسیار بیشتر از ویندزور است و بدون شک برنده این این بخش، بروکر آمارکتس است.

لوریج و مارجین: حداکثر لوریج در بروکر آمارکتس 1:3000 است، (به جز حساب کریپتو که 1:500 است). اما بروکر ویندزور حداکثر لوریج 1:1000 را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. میزان استاپ اوت در هر دو بروکر 20 درصد است (استاپ اوت در حساب ECN بروکر آمارکتس 40 درصد است).

کمیسیون و اسپرد: در بروکر آمارکتس حساب ECN شامل کمیسیون می‌شود (2.5 دلار) و در بروکر ویندزور حساب پرایم (8 دلار). بروکر ویندزور کمیسیون بیشتری اعمال می‌کند. از نظر اسپرد، هر دو بروکر اسپرد شناور دارند و تنها یک حساب در بروکر آمارکتس با نام حساب ثابت (Fixed) شامل اسپرد ثابت می‌شود.

حداقل واریزی (سپرده اولیه):. حداقل واریزی در بروکر آمارکتس 100 دلار است. اما در بروکر ویندزور حداقل واریزی 50 دلار است. این اختلاف آنقدری نیست که قابل توجه باشد.

سهولت در واریز و برداشت: بروکر آمارکتس از روش تاپ چنج، کریپتو و ریالی پشتیبانی می‌کند و بروکر ویندزور از روش کریپتو و ریالی (صرافی‌های توریست و کاربن). صرافی تاپ چنج در بین بسیاری از بروکرها مشترک است و کاربران زیادی دارد و مراحل واریز و برداشت این صرافی بسیار کاربرپسند است، به همین دلیل بروکر آمارکتس سهولت بیشتری در واریز و برداشت دارد.

بروکرهای پیشنهادی

  1. ابزارهای معاملاتی

در این بخش بروکر آمارکتس بهتر از بروکر ویندزور عمل کرده است. تعداد ابزارهای معاملاتی که بروکر آمارکتس ارائه می‌دهد بیشتر از بروکر ویندزور است.

  1. پشتیبانی

پشتیبانی فارسی بروکر آمارکتس از دوشنبه تا پنجشنبه به صورت 24 ساعته، جمعه‌ها از ساعت 04:30 تا 02:30 و شنبه و یکشنبه نیز از ساعت 07:30 تا ساعت 02:30 فعال است. پشتیبانی فارسی بروکر ویندزور نیز از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 تا 1:30 بامداد روز بعد فعال است. عملکرد آمارکتس در این بخش بهتر از ویندزور است.

  1. پلتفرم معاملاتی

بروکر آمارکتس از متاتریدر 4 و 5 پشتیبانی می‌کنند، اما بروکر ویندزور تنها از متاتریدر 4 پشتیبانی می‌کند. پلتفرم معاملاتی متاتریدر 5 از نظر سرعت سرور و ابزارهای معاملاتی بهتر از متاتریدر 4 است. همچنین این پلتفرم در ایران بدون استفاده از پروکسی کار می‌کند که یک امتیاز محسوب می‌شود. در این بخش آمارکتس عملکرد بهتری دارد.

در جدول زیر می‌توانید مقایسه ویژگی‌های این دو بروکر را به طور کلی با یکدیگر مشاهده کنید:

 آمارکتسویندزور
دفتر مرکزیسنت وینسنتبلیز
سال تاسیس20071998
حداقل واریزی به دلار10050
حداقل اسپرد یورودلار2.21.5
حداقل اسپرد طلا3328
نوع بروکرNDD/ECNMM
روش واریزیتاپ چنج، کریپتو، ریالیریالی، کریپتو
درصد بونوسدارددارد
لوریج1:30001:1000
رگولهFSC، FSA، سازمان خدمات بین‌المللی موهلیJSC، FSA، FSC، CMA، CySEC
کش بکداردندارد
حساب اسلامیدارددارد
حساب پمنداردندارد
کپی تریددارددارد
حساب سنتینداردندارد

نتیجه گیری

بروکر ویندزور از نظر تنوع حساب معاملاتی، پلتفرم معاملاتی و خیلی از بخش‌های دیگر به هیچ وجه بروکر جذابی نیست. بروکر آمارکتس در امثر بخش‌ها عملکرد بهتری دارد: لوریج، کمیسیون معاملات، ابزارهای معاملاتی، پلتفرم‌های معاملاتی، روش‌های واریز و برداشت، و حتی پشتیبانی

توجه: این مقایسه براساس اطلاعاتی که بروکرها ارائه کرده‌اند نوشته شده است. تجریه شخصی شما می‌تواند کاملاً متفاوت از ادعای بروکر باشد. بنابراین برای شروع مراقب باشید سرمایه خود را بیش از آن چه قادر به جبران آن نیستید در معرض ریسک قرار ندهید.

سوالات متداول

آیا در دو بروکر آمارکتس و ویندزور نیاز به تایید آدرس محل سکونت است؟

خیر. در هر دو بروکر نیازی به تایید آدرس محل سکونت نیست.

بروکر آمارکتس بونوس‌های بیشتر و متنوع‌تری نسبت به بروکر ویندزور ارائه می‌دهد.

این دو بروکر حساب سنتی یا میکرو ارائه نمی‌دهند. اما حداقل واریزی بروکر ویندزور 50 دلار است و بروکر آمارکتس 100 دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *