بروکرهای رگوله ASIC استرالیا
بروکرهای رگوله ASIC استرالیا
بروکرهای رگوله ASIC استرالیا همگی توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) که یک نهاد نظارتی دولتی خود کفا بوده و در سال 1991 تأسیس شده است، نظارت می‌شوند.

مقالات دیگر

رگوله MAS
بروکرهای رگوله MAS سنگاپور
رگوله MAS در سال 1971 تحت قانون مرجع پولی سنگاپور (MAS) تاسیس شد. این سازمان با اجرای قوانین و مقررات مورد نیاز، ایمنی و امنیت تمامی معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان خدمات بازارهای مالی را تضمین می‌کند.
رکوله CIMA
بروکرهای رگوله CIMA کیمن
رگوله جزایر کیمن (CIMA) در سال 1997 به عنوان تنها تنظیم‌کننده کلیه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی، از جمله شرکت‌های کارگزاری فارکس، شرکت‌های بیمه، تعاونی‌ها و انجمن‌های ساختمانی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه قضایی خود تأسیس شد.
رگوله MISA
بروکرهای رگوله MISA جزیره موهلی کومور
نهاد نظارتی MISA در سال 1998 به دنبال قانون خدمات موهلی در سال 1998 تأسیس شد. رگوله MISA علاوه بر نقش منظم نظارت بر شرکت‌های ثبت‌شده، یک بخش حقوقی تخصصی به نام واحد ضدپولشویی را نیز برای اطمینان از رعایت مقررات و قوانین اختصاص داده است تا در صورت نیاز تحریم‌های مناسب اعمال شود.
بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله ASIC استرالیا

بروکرهای رگوله ASIC استرالیا همگی توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (ASIC) که یک نهاد نظارتی دولتی خود کفا بوده و در سال 1991 تأسیس شده است، نظارت می‌شوند. بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا تضمین سلامت، شفافیت و محیط کارا در بازارها و همچنین جلوگیری از هرگونه فعالیت مالی غیرقانونی است. ASIC تلاش می‌کند تا اطمینان سرمایه‌گذاران نسبت به بازار استرالیا را با اعمال کامل قانون بر روی فعالیت شرکت‌های مجاز، ارتقا دهد.

همچنین ASIC در سال 2009، نظارت بر بورس استرالیا را به عنوان بخشی از مسئولیت‌های خود پذیرفت. هدف این نهاد ریشه‌کن کردن فعالیت‌های جعلی در مورد خدمات مالی ارائه شده با ارائه خدماتی همچون اطلاع‌رسانی به مردم و به روز رسانی چارچوب نظارتی کلی خود است. در تصویر زیر می‌توانید فهرستی از بروکرهای فارکس تحت نظارت ASIC استرالیا را مشاهده کنید.

  • بروکر xm
  • بروکر FBS
  • بروکر Oanda
  • بروکر FP Markets
  • بروکر IG

بروکر ایرانی با رگوله ASIC

لیست بروکرهای ایرانی با رگوله ASIC

بهترین بروکرهای
پیشنهادی
با ما یک قدم جلوتر باشید

مقررات بروکرهای رگوله ASIC استرالیا

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا یک نهاد نظارتی مستقل است که در سال 1991 به منظور جایگزینی کمیسیون ملی شرکت‌ها و اوراق بهادار (NCSC) تأسیس شد. ASIC مسئول تنظیم مشاغل مالی، اعتبار مصرف کننده، شرکت‌ها، بازارهای مالی، مشاوران سرمایه‌گذاری، ارائه دهندگان بیمه و سایر نهادهای پولی در استرالیا است. لازم به ذکر است که این سازمان در ابتدا به عنوان کمیسیون اوراق بهادار استرالیا (ASC) در سال 1991 تأسیس شد که مسئول یکپارچه‌سازی سازمان‌های نظارتی استرالیا بود و بعدها در سال 1998 به ASIC تغییر نام داد تا حمایت از مصرف کننده، بازنشستگی، بیمه و غیره را نیز به عهده بگیرد.

نهاد نظارتی ASIC تحت مجوزهای قانون کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا (قانون ASIC) و قانون شرکت‌ها، ابلاغ شده در سال 2001 مسئول ارزیابی کارایی بازارهای مالی، لغو، تعلیق یا اعطای مجوز به بانک‌ها، اتحادیه‌های اعتباری، شرکت‌های مالی و بروکرهای وام‌های مسکن است. قوانین مهم دیگری که به ASIC اختیارات بیشتری می‌دهند عبارتند از؛ اصلاح قوانین خزانه‌داری در سال 2019 (تقویت مجازات‌های بخش مالی و شرکتی)، اصلاحیه قوانین خزانه‌داری در سال 2019 (تعهدات طراحی و توزیع و اختیارات مداخله محصول) و قانون ثبت‌نام‌های تجاری در سال 2011.

این سازمان علاوه بر یکپارچگی اقتصادی کلی، بر بازارهای دارای مجوز داخلی استرالیا، اوراق بهادار مشتقه و آتی نظارت می‌کند تا از یک محیط کاری منصفانه و شفاف برای رشد و شکوفایی اقتصاد کشور اطمینان حاصل کند. ASIC مسئولیت پاسخ‌گویی به پارلمان و خزانه‌داری را بر عهده دارد. ASIC نقش یک تسهیل کننده برای سیستم‌های مالی را ایفا می‌کند، همچنین تلاش‌های سرمایه‌گذاری که مستلزم اجرای جراحی و تغییر در قوانین در طول مسیر هستند را حمایت می‌کند.

علاوه بر این، ASIC اطمینان حاصل می‌کند که اطلاعات مربوط به شرکت‌ها، کسب وکارها و ارائه دهندگان خدمات مالی در بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا به صورت شفاف در دسترس عموم قرار بگیرد. این نهاد ناظر استرالیایی در کنار سازمان‌های بین‌المللی، سازمان‌های نظارتی خارجی و همچنین دیگر سازمان‌های قانونی در خصوص تحقیقات، نظارت، صدور مجوز، انطباق قوانین و غیره فعالیت می‌کند.

ASIC عضو چندین نهاد نظارتی برجسته بین‌المللی از جمله سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO) است. ASIC همچنین از نظر مشاوره و تقویت اثربخشی چارچوب‌های نظارتی، علاوه بر یادداشت تفاهم امضا شده (MoU) که همکاری آنها را بیشتر تقویت می‌کند، رابطه نزدیکی با سازمان تنظیم مقررات احتیاطی استرالیا (APRA) دارد.

علاوه بر این، هیئت مدیره داخلی ASIC شامل کمیته‌های زیر می‌باشد:

کمیته مسئول جهت‌گیری کلی ASIC، عملیات، محدوده اختیارات و همچنین اولویت‌ها

کمیته حسابرسی مسئول بررسی و تایید برنامه‌های حسابرسی ASIC

کمیته‌های مسئول ریسک که چارچوب مدیریت ریسک را توصیه می‌کنند

کمیسیون تنظیم مقررات که در مورد سیاست‌های جدید، قوانین و درخواست‌های جدید تصمیم‌گیری می‌کند

کمیته اجرا که از طرف کمیسیون وظیفه تصمیم‌گیری و نظارت بر استراتژی‌ها، رفتار و سایر موضوعات مهم را بر عهده دارد

مسئولیت‌های ASIC

قوانین و مقررات وضع شده توسط ASIC این سازمان را قادر می‌سازد تا تصمیمات مدیریتی را در مورد ثبت مشاغل، برنامه‌های سرمایه‌گذاری مدیریت شده، حسابرسان و مدیران تصفیه اعمال کند.

همچنین این نهاد مجوزهای خدمات و اعتبار را به شرکت‌های مالی استرالیا اعطا می‌کند، قوانین تعیین‌شده را برای اطمینان از اخلاقی بودن فعالیت‌ها در بازارهای مالی پیگیری می‌کند، درصورت نیاز محصولات مالی را تحت قانون افشای معیوب بودن محصول متوقف می‌کند و تحقیقات منظمی را در نهادهای مالی در مورد نقض احتمالی قراردادها انجام می‌دهد، اخطاریه تخلف به اتهام نقض قوانین را اعلام می‌کند، در صورت تخلف مالی از ادامه فعالیت شرکت جلوگیری می‌کند، مجازات‌های مدنی را از محاکم قضایی پیگیری می‌کند و در نهایت افرادی که خود را فراتر از قانون دانسته و آن را اجرا نمی‌کنند را تحت تعقیب قرار می‌دهد.

ASIC از برنامه‌هایی مانند MoneySmart برای آموزش به معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در مورد جنبه‌های مختلف بازار برای به حداکثر رساندن سود آنها استفاده می‌کند، همچنین خدماتی را برای بازپس‌گیری پول از دست رفته در صورت ورشکستگی و کلاهبرداری‌های مالی ارائه می‌دهد و به مشتریان قبل از ورود به بازارها برای سرمایه‌گذاری قواعد کاری را گوشزد و در مورد آنها آگاه‌سازی می‌کند.

ASIC همچنین به معامله‌گران توصیه می‌کند که فقط از ارائه دهندگان خدمات مالی تحت نظارت پول قرض بگیرند. این نهاد از تمام شکایات مشتریان علیه شرکت‌های مجاز و همچنین خودش استقبال می‌کند. طبق قانون ملی حمایت از اعتبار مصرف کننده در سال 2009، ASIC اطمینان حاصل می‌کند که اعضای ثبت‌نام شده از قوانین و استانداردهای لازم پیروی می‌کنند.

به طور خلاصه، ASIC تمام تلاش خود را کرده تا اطمینان حاصل کند که بازارهای مالی و بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا به قوانین پایبند هستند. ASIC قویاً پیشنهاد می‌کند که هر معامله‌گر یا سرمایه‌گذاری که مایل به سرمایه‌گذاری در بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا است، باید یک شماره AFSL از بروکر مورد نظر برای تأیید صحت آنها درخواست کند (هر شرکت تحت نظارت ASIC باید بتواند یک شماره AFSL را ارائه دهد).

ASIC همچنین به شکایات مصرف کنندگان از طریق کانال‌های مختلف و آژانس‌های فدرال رسیدگی می‌کند. اگر طرف شاکی در مورد ادعای خود نتیجه مطلوبی از بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا دریافت نکند، همیشه می‌تواند با سازمان خدمات بازرسی مالی (FOS) تماس بگیرد یا حتی ادعای خود را به مرجع بالاتری مانند دادگاه برساند. قانون شرایط قراردادهای ناعادلانه به ASIC اجازه می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که قراردادهای تجاری و بیمه از شرایط ناعادلانه‌ای که می‌توانند مصرف کنندگان را از نظر مالی در وضعیت آسیب‌پذیری قرار دهند، به دور هستند.

نحوه تأیید شماره مجوز بروکرهای تحت نظارت سازمان ASIC استرالیا

ASIC با ارائه یک صفحه جستجو برای اعضای ثبت‌نام شده ASIC، ایمنی و امنیت مصرف کنندگان را جدی می‌گیرد. در صفحه جستجو، می‌توانید دسته مربوطه را برای ارائه دهنده خدمات مالی خود انتخاب کنید و نام آنها را تایپ کنید تا جزئیات ثبت اطلاعات آنها در ASIC را بررسی کنید.

بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend