بروکرهای رگوله شده FCA بریتانیا

بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا زیر نظر اداره رفتار مالی (FCA) قرار دارند که یک سازمان نظارتی معتبر است. این نهاد در سال 2013 تأسیس شده و با بانک مرکزی انگلستان و مرجع تنظیم مقررات احتیاطی (PRA) همکاری می‌کند.
بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA سازمان نظارت بر رفتار مالی
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله FCA بریتانیا

بروکرهای رگوله FCA بریتانیا زیر نظر اداره رفتار مالی (FCA) قرار دارند که یک سازمان نظارتی معتبر است. این نهاد در سال 2013 تأسیس شده و با بانک مرکزی انگلستان و مرجع تنظیم مقررات احتیاطی (PRA) همکاری می‌کند. FCA همچنین با MiFID (سازمان نظارت بر بازارهای مالی و اوراق بهادار اروپا) در تعامل است که این امر به بروکرهای فارکس اجازه می‌دهد تا خارج از مرزهای بریتانیا و در سایر کشورهای اروپایی نیز فعالیت داشته باشند.

بروکرهای رگوله سازمان FCA بریتانیا می‌بایست وجوه مشتری را در حساب‌های مجزا در بانک‌های سطح بالا و جدا از دارایی‌های بروکر نگه دارند تا حفاظت بیشتر از وجوه مشتری را تضمین کنند. بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا طبق مقررات ملزم به رعایت حد مقدار سرمایه از پیش تعیین‌شده برای فعالیت هستند. علاوه بر این، آنها عضو “FSCS” (طرح جبرانی در صنعت خدمات مالی) بوده که وجوه مشتریان بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا را تا سقف 85 هزار پوند جبران می‌کند. در ادامه می‌توانید لیست کامل بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا را مشاهده کنید.

  • بروکر xm
  • بروکر EXNESS
  • بروکر HYCM
  • بروکر FXTM
  • بروکر Swissquote

قوانین و مقررات فارکس در بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا

«سازمان نظارت مالی» یک نهاد نظارتی خودگردان است که مسئول نظارت و بررسی بازارهای مالی و شرکت‌های خدمات مالی مستقر در بریتانیا است. این سازمان همچنین به وزارت خزانه‌داری و پارلمان بریتانیا پاسخگو است.

FCA به نوعی جانشین نهاد نظارتی قبلی بریتانیا، یعنی «سازمان خدمات مالی» (FSA) می‌باشد که در بحران اقتصادی اخیر بریتانیا به رسوایی‌های بسیاری متهم شد. این بحران منجر به اصلاحات جدی توسط دولت بریتانیا شد که باعث ایجاد “FCA” و “Prudential Regulation Authority” (PRA)، به عنوان نهادهای نظارتی جدید و اصلاح شده گردید. این بهسازی چهره کاملاً جدیدی از صنعت خدمات مالی ارائه کرد که مؤثرتر و کارآمدتر بود.

در اصل، قوانین مرتبط با بروکرهای فارکس که بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا بودند، اکنون تحت نظارت کامل FCA و PRA هستند. به سازمان‌های نظارتی جدید این اختیار اعطا شد که اگر شاهد فعالیتی مغایر با مقررات تعیین شده بودند، اقدام به مداخله و جلوگیری از فعالیت بروکر بکنند، به این معنی که الزامی به صبر کردن برای مداخله بعد از وقوع اتفاقات ناخوشایند ندارند.

بروکرهای پیشنهادی

FCA اطمینان حاصل می‌کند که اخلاق حرفه‌ای و یکپارچگی تجاری در تمام فعالیت‌های مالی به درستی اجرا شده و با هر سرمایه‌گذار یا معامله‌گر منصفانه برخورد می‌شود که در نتیجه آن اقتصاد می‌تواند به طور کامل شکوفا شود. FCA فقط بر رفتار تجاری بیش از 56 هزار شرکت (از جمله ببروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا) در بریتانیا نظارت می‌کند و علاوه بر آن نظارت بر بیش از 18 هزار کسب‌وکار را نیز به عنوان یک سازمان نظارتی احتیاطی بر عهده دارد.

تمام موارد مربوط به صنعت مالی مانند: کارت‌های اعتباری، وام‌ها، حقوق بازنشستگی تا سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در نهادهای مالی غول‌پیکر که به هر طریقی بر اقتصاد تأثیر می‌گذارند، تحت نظارت FCA قرار دارد.

اولویت‌های FCA  برای بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا شامل سه هدف اصلی می‌شود؛ اول و مهمتر از همه محافظت از مشتریان به هر قیمتی با تامین امنیت مالی آنها، دوم نظارت بر بازارهای مالی با حفظ اخلاق حرفه‌ای و صداقت در کل سیستم مالی انگلستان و سوم ارائه یک زمینه امن و رقابتی به مشتریان با امید منجر شدن به رشد اقتصادی.

FCA همچنین با گروه‌های مصرف کننده، انجمن‌های تجاری، نهادهای حرفه‌ای، سازمان‌های نظارتی داخلی، قانون‌گذاران اتحادیه اروپا و همچنین بسیاری از سهام‌داران دیگر همکاری می‌کند. هیئت مدیره FCA متشکل از ده عضو است: جان گریفیث جونز – رئیس، اندرو بیلی – مدیر اجرایی، کاترین بردلی، آملیا فلچر OBE، بردلی فرید، بارونس سارا هاگ، روث کلی، جین پلات، سم وودز و کریستوفر وولارد – مدیر استراتژی.

طرح جبران خسارت در صنعت خدمات مالی (FSCS)

“طرح جبران خسارت صنعت خدمات مالی” (FSCS)، تحت قانون خدمات مالی و بازارها (FSMA) در سال 2001 به عنوان بخش دیگری از FCA راه‌اندازی شد. این طرح که برای بیمه سپرده‌ها و جبران خسارت در نظر گرفته شده، به منظور محافظت از دارایی‌های سرمایه‌گذاران مرتبط با شرکت‌های خدمات مالی تحت نظارت FCA طراحی شده است.

اساساً، هنگامی که یک شرکت نمی‌تواند وظایف مالی خود را در قبال مشتریان انجام دهد، FSCS برای جبران خسارات مالی که مشتریان متحمل شده‌اند، وارد عمل می‌شود. طرح غرامت FSCS که از طریق دریافت عوارض از شرکت‌های تحت نظارت PRA و FCA تامین می‌شود، سپرده‌ها، بیمه نامه‌ها، بروکرهای بیمه (از جمله آژانس‌های مسافرتی و ارائه‌دهندگان سرویس‌های مرتبط با تعطیلات که بیمه نامه مذکور را می‌فروشند)، سرمایه‌گذاری‌ها و وام مسکن را پوشش می‌دهد. علاوه بر این، شرکت‌های اروپایی که توسط سازمان‌های نظارتی دولتی بریتانیا بررسی می‌شوند نیز تحت پوشش FSCS قرار دارند.

خدمات پرداخت غرامت ارائه شده توسط FSCS کاملاً رایگان و اتوماتیک است و اگر برای ارائه دهنده مالی شما اتفاقی بیفتد یا آنها قادر به پرداخت ادعاهای مطرح شده علیه خود نباشند، زیان‌های وارده بر شما بازپرداخت خواهد شد. بنابراین منطقی است که FCA و PRA هر کدام محدوده‌های نظارتی خاص خود را داشته باشند.

بر این اساس، مطالبات مربوط به سپرده‌ها، بیمه‌های عمر و بیمه‌های عمومی توسط PRA نظارت می‌شوند و بررسی سایر انواع غرامت‌های تجاری توسط FCA صورت می‌گیرد. در صورت ورشکستگی بانک‌های تحت نظارت بریتانیا، انجمن‌های ساختمانی، اتحادیه‌های اعتباری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری (از جمله بروکرهای فارکس)، تا سقف 85 هزار پوند (از سال 2017) برای هر فرد محافظت می‌شوند و اگر پس‌انداز در یک حساب مشترک باشد، مبلغ غرامت دو برابر خواهد شد و به 170 هزار پوند می‌رسد.

نحوه اعتبارسنجی بروکرهای تحت نظارت سازمان FCA بریتانیا

برای اطلاع از اینکه آیا یک شرکت مالی توسط FCA نظارت می‌شود، باید به این آدرس اینترنتی مراجعه کرده، https://register.fca.org.uk و نام شرکت را جستجو کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

در بالای صفحه، یک کادر جستجو با این توضیحات خواهید دید: «جستجو بر اساس شرکت، شخص، محصول، شماره مرجع یا کدپستی». شما می‌توانید از هر یک از این اطلاعات برای جستجوی شرکت مد نظر خود استفاده کنید، فقط مطمئن شوید که برای جلوگیری از هرگونه اشتباه از املای صحیح کلمات استفاده می‌کنید.

در زیر کادر جستجو، در گوشه سمت چپ، گزینه دیگری به نام «جستجوی پیشرفته» وجود دارد که می‌توانید از آن برای هدف‌یابی دقیق‌تر درخواست خود استفاده کنید. در اینجا شما می‌توانید نوع کسب‌وکار مورد نظر خود مانند طرح سرمایه‌گذاری شرکتی، فردی و یا جمعی و همچنین وضعیت شرکت (مجاز، غیرمجاز و غیره) را مشخص کنید.

آیا بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می‌دهند رگوله FCA بریتانیا هستند؟

خیر. هیچکدام از بروکرهایی که به ایرانیان خدمات می دهند رگوله FCA بریتانیا نیستند.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری رگوله بروکر و معرفی انواع رگوله ها به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *