بالانس در فارکس چیست؟

بالانس در فارکس چیست؟ Balance چیست؟ بالانس کل پول نقدی است که در حساب معاملاتی خود دارید. اگر یک معامله باز داشته باشید، و حتی […]

بالانس در فارکس چیست؟
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بالانس در فارکس چیست؟ Balance چیست؟

بالانس کل پول نقدی است که در حساب معاملاتی خود دارید. اگر یک معامله باز داشته باشید، و حتی اگر سود (یا زیان) شناور داشته باشید، بالانس یا موجودی شما همچنان همان بالانس قبل از باز کردن پوزیشن است. اما به محض بستن معامله، سود (یا ضرر) به موجودی اضافه یا از آن کسر می‌شود که این موجودی جدید شما خواهد بود.

بالانس در فارکس یک از اصطلاحات فارکس مهم و پر کاربرد است. وقتی یک حساب معاملاتی در بروکر باز می‌کنید پس از تایید حساب می‌توانید به حسابتان وجه منتقل کنید. مقدار پولی که به حسابتان منتقل می‌کنید بالانس حساب شما می‌باشد. بالانس شما بر اساس میزان وجه نقدی که در حساب معاملاتی‌تان دارید اندازه‌گیری می‌شود. به عنوان مثال اگر شما 1000 دلار واریز کنید، بالانس شما 1000 دلار است.

بروکرهای پیشنهادی

بالانس در فارکس چیست؟

اگر وارد معامله جدیدی شدید، “پوزیشن جدیدی را باز کنید”، تا زمانی که آن معامله را نبندید، موجودی حساب شما تغییری نمی‌کند. به عنوان مثال در یک حساب 1000 دلاری وارد یک معامله خرید بر روی EURUSD شده‌اید و بعد از بسته شدن این معامله 20 دلار سود می‌کنید در این حالت بالانس حساب شما 1020 دلار خواهد بود.
این بدان معنی است که بالانس حساب شما فقط به یکی از دو روش زیر تغییر خواهد کرد:
1. وقتی به حسابتان پول واریز کنید.
2. وقتی یک پوزیشن باز را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *