بسیاری از کسانی که امروز در بازار ارزهای دیجیتال و فارکس جایگاهی دارند و به عنوان مدرس یا تجار با تجربه فعالیت می‌کنند از کپی تریدینگ شروع کرده‌اند. اگر بتوانید ترید‌های بزرگان و افراد موفق را کپی کنید، راه روشنی در فارکس و بازار ارزهای دیجیتال پیش‌رو خواهید داشت. در این مقاله در یوتوبروکرز می‌خواهیم مفهوم کپی ترید را بررسی کنیم و روش‌های استفاده از آن را بیان نماییم.

کپی تریدینگ چیست؟

آیا کپی ترید فارکس قابل اعتماد است؟
در این کلمه کپی دقیقا معنای خودش را دارد. ترید به فعالیت‌های ممکن در بازار ارزهای دیجیتال به ویژه فارکس گفته می‌شود. کپی تریدر کسی است که می‌تواند فعالیت‌های افراد موفق و پر سود در بازار فارکس را تقلید کند. ممکن است تصور کنید با توجه به تقلیدی بودن این کار، کپی تریدینگ نباید چندان سخت باشد. اشتباه می‌کنید.

برای موفق بودن در این نوع خاص از کپی کاری نیاز به تجزیه و تحلیل درست دارید. در واقع در این روش افراد تازه‌کار و تازه وارد به این بازار استراتژی‌ها و روش کاری افراد موفق را دنبال می‌کنند. برای این کار باید مسیری را که افراد موفق طی کرده‌اند بررسی کنید. سپس مطابق با استراتژی و فعالیت‌هایی که این افراد داشته‌اند، برای معاملات خود برنامه‌ریزی کنید. این امر کمی دشوار به نظر می‌رسد، چرا که بودجه همه افراد  یکسان نیست. از سوی دیگر قیمت ارزهای دیجیتال نوسان‌های بسیاری دارد.

اما نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که در روش های نوین کپی تریدینگ که توسط بروکرها ارائه می شود، شما نیاز به دانش خاصی برای مدیریت حساب ندارید و می توانید به عنوان سرمایه گذار حساب خود را به حساب معامله گر با ضریب خاص متصل نمایید. معامله گران و  عملکرد و نتایج آنها در این پلتفرم ها قابل مقایسه هستند و می توانید معامله گر موفق را با معیار های خود شناسایی نموده و انتخاب نمایید.

کارمزد معامله گران به دو صورت کارمزد درصدی از سود و همچنین هزینه جهت عضویت در سیستم پرداخت می شود.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد کپی تریدینگ ساده نیست. در شبکه‌های مجازی روش‌های مختلف این کار آموزش داده می‌شود. کپی ترید قابل اعتماد در فضای مجازی به سختی یافت می‌شود. از سوی دیگر برای داشتن یک مسیر موفق لازم است که مسیرهای مختلف را بررسی کنید.

 

نحوه استفاده از کپی تریدینگ

 

برای استفاده از کپی ترید‌های موجود در فضای مجازی لازم است مواردی را دانسته و لحاظ کنید. نکته اول آنکه شما نباید به طور کامل مسیر افراد موفق را تکرار کنید. کافی است روند تجاری آن‌ها را دنبال
کنید. سرمایه اولیه بالایی در این کار قرار ندهید. از کپی ترید رایگان استفاده کنید. نمونه‌های بسیاری در فضای مجازی وجود دارد. به هر فایلی اعتماد نکنید، یک کپی ترید قابل اعتماد برگرفته از سیگنال‌های مطمئن و تجزیه و تحلیل‌های درست است.

کپی ترید رایگان مناسب است ؟

در جستجو‌های خود از عباراتی چون کپی ترید فارکس استفاده کنید. در این صورت حالت کلی‌تری دریافت خواهید کرد. با داشتن اطلاعات کاملی از ترید‌های فارکس می‌توانید انتخاب بهتری داشته باشید. در نظر بگیرید که اگر اطلاعات مربوط به موفقیت‌های افراد با تجربه در مورد کل ارزهای دیجیتال و مواردی که در فارکس معامله می‌شوند را داشته باشید، هم ساده‌تر می‌توانید انتخاب کنید، هم انتخاب شما با بررسی‌های دقیق‌تری اتفاق خواهد افتاد.

کپی ترید رایگان چیست؟

برخی از سایت‌های آموزشی و یا کانال‌ها کپی ترید رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند. میزان قابل اعتماد بودن آموزش‌ها و فایل‌هایی که این شبکه‌ ها در اختیار کاربران‌شان قرار می‌دهند، به درستی مشخص نیست. بهتر است قبل از آغار به کار و اعتماد به این کپی ترید‌های رایگان جستجو کنید و آموزش‌های دیگری ببینید. بهتر است قدرت تحلیل نسبی داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه‌ها را تشخیص دهید. در نهایت شما سرمایه‌گذاری مي‌کنید و اگر ضرر کنید، کسی پاسخگو نخواهد بود.

کپی ترید قابل اعتماد را کجا می‌توان یافت؟

برای یافتن انواع کپی ترید قابل اعتماد می‌توانید پلتفرم‌هایی چون تلگرام و اینستاگرام را سرچ کنید. در موتورهای جستجو نیز می‌توانید سایت‌هایی که این قبیل فایل‌ها را ارئه می‌کنند بیابید. برای یافتن نمونه‌های قابل اعتماد به درصد دقت اطلاعات که عموما در سایت‌های رقابتی و مقایسه‌ای بیان شده سر بزنید.

قبل از اعتماد به سیگنال‌ها و فایل‌های موجود نظراتی که در مورد کپی‌ها بیان شده را بخوانید. از تجربیات سایرین کمک بگیرید. بسیاری از افراد قبل از شما این مسیر را رفته‌اند، درست است که قصد تقلید و کپی برداری از مسیر را دارید اما فراموش نکنید که کپی ترید قابل اعتماد مسیر شما را کوتاه‌تر خواهد کرد. اگر تصمیمی دارید از تجربه دیگران بهره ببرید عجله نکنید همه تجربه‌ها را بسنجید.

کپی تریدینگ چیست ؟

کپی ترید فارکس

برخی از افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال یا فارکس فعال هستند، معتقدند بهتر است به صورت تخصصی در یک بازار و روی یک ارز کار کنید. کپی ترید فارکس شما را به یک مقلد در این بازار تبدیل خواهد کرد. اما در نظر بگیرید که تبدیل به مقلد یکی از افراد موفق در این بازار خواهید شد. دلیل آنکه کپی ترید فارکس به صورت اختصاصی موجود است، گستردگی بازار ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های معاملات آن‌ها است. این پلتفرم شهرت جهانی دارد و تایید شده است. به همین دلایل می‌توانید در آن با اطمینان معامله انجام دهید.

کلام آخر

 

یکی از فعالیت‌های توصیه شده به تازه واردان و تازه کاران بازار ارزهای دیجیتال کپی تریدینگ است. به معنای تقلید از رفتار افرادی که در این مسیر پیروز بوده‌اند و توانسته‌اند سرمایه اولیه خود را افزایس دهند. دقت داشته باشید لازم نیست با سرمایه کلانی وارد این مسیر شوید، تنها لازم است مسیر افراد موفق را دنیال کنید و الگوریتم خود را مطابق آن‌ها بچینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *