ارانته

بروکرهای رگوله IIROC کانادا

رگوله IIROC تنها ناظر در سراسر کانادا است که از نظر الزامات مالی، شیوه‌های معاملاتی منصفانه، شفاف‌سازی و غیره بر فعالیت‌های شرکت‌های فوق‌الذکر نظارت دارد.
رگوله IIROC
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله IIROC کانادا

کلیه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی کانادا اعم از شرکت‌های کارگزاری فارکس، دلالان سرمایه‌گذاری، بورس‌های اوراق بهادار، ارائه‌دهندگان خدمات مالی و مشاوران مالی موظف به دریافت مجوز از سازمان نظارت بر صنعت سرمایه‌گذاری کانادا (IIROC) هستند. رگوله IIROC تنها ناظر در سراسر کانادا است که از نظر الزامات مالی، شیوه‌های معاملاتی منصفانه، شفاف‌سازی و غیره بر فعالیت‌های شرکت‌های فوق‌الذکر نظارت دارد. علاوه بر این، IIROC مسئولیت دارد که اطمینان حاصل کند قوانین و مقررات در تمام جنبه‌های بازار کانادا رعایت شوند تا هیچ فردی نتواند به دلیل منافع شخصی اعتبار این مرکز مالی را خدشه‌دار کند. در ادامه می‌توانید لیست بروکرهای تحت نظارت سازمان IIROC کانادا را ببینید.

  • Interactive Brokers LLC
  • Oanda

رگولیشن فارکس IIROC در کانادا

IIROC که مخفف سازمان نظارت بر صنعت سرمایه‌گذاری کانادا است، یک مرجع نظارتی مستقل بوده که مسئولیت نظارت بر کلیه فعالیت‌های تجاری دلالان سرمایه‌گذاری، بورس‌های اوراق بهادار، شرکت‌های بیمه، بروکرهای فارکس، مشاوران مالی و موارد مشابه را در حوزه خود بر عهده دارد. IIROC همچنین اطمینان حاصل می کند که شرکت‌های مذکور به قوانین یکپارچگی بازارهای جهانی (UMIR) پایبند باشند. IIROC تنها ناظر در کل کانادا است که از اختیارات لازم برای نظارت بر بازارهای سهام از جمله NEO Exchange Inc.، Canadian Securities Exchange (CSE)، Instinet Canada Cross Limited (ICX) و Nasdaq CXC Limited (Nasdaq Canada) برخوردار است. در سال 2008، ادغام انجمن دلالان سرمایه‌گذاری (1916) و شرکت خدمات نظارت بر بازار (2002) منجر به شکل‌گیری IIROC با هدف محافظت از بازار کانادا و شرکت‌کنندگان آن از طریق ایجاد یک فضای مناسب برای تجارت همگان شد. این سازمان به منظور حفظ یکپارچگی بازار و محافظت از سرمایه‌های مردم وظایف نظارتی خود را انجام می‌دهد.

IIROC بودجه خود را در ازای خدمات نظارتی که ارائه می‌دهد، تأمین می‌کند. به این معنا که شرکت‌های رگوله‌شده‌ای که در حوزه این سازمان فعالیت می‌کنند، باید به صورت سالانه بر اساس سرمایه، تعداد مشاوران سرمایه‌گذاری، فعالیت‌های تجاری و درآمدهای خود کارمزد پرداخت کنند. IIROC اطمینان حاصل می‌کند که نه تنها اقدامات نظارتی خود را به صورت شفاف، عادلانه و قانونی انجام بدهد، بلکه اعضای رگوله‌شده آن نیز این ارزش‌ها را مورد توجه قرار دهند. در این راستا، IIROC سعی دارد تا هیچ قانون یا مقرارتی نقض نشود و با متخلفان با توجه به شدت قانون‌شکنی‌شان با اعمال تحریم (به عنوان مثال، جریمه تا سقف 5 میلیون دلار)، تعلیق و یا لغو مجوز برخورد شود. IIROC از طریق برنامه بازرس مراجعه و جبران خسارت سرمایه‌گذاران به افرادی که متحمل ضرر مالی شده‌اند، کمک می‌کند تا علاوه بر دسترسی به گزینه‌هایی مانند مشاوره حقوقی رایگان، صندوق حمایت از سرمایه‌گذاران کانادا (CIPF) ، بازرس خدمات بانکی و سرمایه‌گذاری (OBSI) و داوری بتوانند شکایت خود را ثبت کنند. IIROC اهمیت اطلاع‌رسانی به عموم را به خوبی درک می‌کند. به همین دلیل، IIROC گزارش‌هایی را ارائه می‌دهد تا سرمایه‌گذاران بتوانند با چشمان باز در بازارهای مالی شرکت کنند. کمیته‌های مشاوره‌ای IIROC عبارتند از: کمیته مشاوره ملی، بخش مشاوره رفتاری، انطباقی و حقوقی (CCLS)، کمیته مهارت، بخش مشاوره مالی و عملیاتی (FOAS)، کمیته مشاوره درآمد ثابت و کمیته مشاوره قوانین بازار (MRAC).

ای پلنت

مسئولیت‌های IIROC

وظایف نظارتی IIROC شامل وضع قوانین و مقررات مورد نیاز در خصوص رفتار مالی شرکت‌های ثبت‌شده، غربالگری شرکت‌کنندگان در بازارها، نظارت بر فعالیت‌های بازارهای سهام و وام و شناسایی ناهماهنگی‌ها و تخلفات پنهان شرکت‌کنندگان مذکور می‌شود تا با انجام اقدامات پیشگیرانه قبل از وخیم شدن اوضاع از خدشه‌دار شدن اعتبار این مرکز مالی جلوگیری گردد. سطح اعتماد عمومی تعیین می‌کند که آیا یک ناظر وظایف خود را به خوبی انجام می‌دهد یا خیر. در واقع، IIROC این امر را کاملاً درک می‌کند و از این رو تمام تمرکز خود را بر ارتقای اعتماد به سیستم مالی، کارایی وظایف نظارتی، الگو قرار دادن خود، استفاده از مدرن‌ترین ابزارها و فن‌آوری‌ها و همچنین جذب کارکنان وظیفه‌شناس معطوف کرده است.

هدف IIROC محافظت از سرمایه‌گذاران و پشتیبانی از بازارهای مالی سالم در کانادا است. این سازمان برای تحقق این هدف، قوانین و مقرراتی را برای بروکرهای فارکس وضع کرده است که بروکرها موظف به رعایت آن هستند. این قوانین شامل موارد زیر می‌شوند:

بروکرهای پیشنهادی

  • حفظ سرمایه‌های مشتریان در حساب‌های جداگانه
  • مشارکت در صندوق حمایت سرمایه‌گذاران
  • رعایت استانداردهای شفافیت و افشای اطلاعات

انتخاب بروکری که تحت نظارت IIROC باشد، مزایای متعددی برای معامله‌گران دارد. این مزایا عبارتند از:

امنیت سرمایه‌ها: IIROC بر بروکرها نظارت دارد تا از امنیت سرمایه‌های مشتریان اطمینان حاصل کند. بروکرهای تحت نظارت IIROC موظف هستند سرمایه‌های مشتریان را در حساب‌های جداگانه نگهداری کنند. در صورت ورشکستگی بروکر، سرمایه‌های مشتریان تا سقف یک میلیون دلار توسط صندوق حمایت سرمایه‌گذاران (CIPF) بیمه می‌شوند.

ای پلنت

شفافیت و افشای اطلاعات: IIROC از بروکرها می‌خواهد که اطلاعات شفافی را در مورد خدمات و محصولات خود به مشتریان ارائه دهند. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

هزینه‌ها و کارمزدها

اسپرد

شرایط معاملاتی

ریسک‌های معاملاتی

آموزش و پشتیبانی: IIROC از بروکرها می‌خواهد که خدمات آموزشی و پشتیبانی مناسبی را به مشتریان ارائه دهند. این خدمات به معامله‌گران کمک می‌کند تا با بازار فارکس آشنا شوند و معاملات خود را به‌طور ایمن انجام دهند.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری رگوله بروکر و معرفی انواع رگوله ها به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *