ارانته

بروکرهای رگوله NFA آمریکا

انجمن ملی آتی (NFA) که در شیکاگو و نیویورک مستقر است، مسئولیت نظارت و رگوله کردن صنعت مشتقات ایالات متحده را بر عهده دارد.
بروکرهای رگوله NFA آمریکا
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله NFA آمریکا

انجمن ملی آتی (NFA مخفف National Futures Association) که در سال 1981 تأسیس شده، یک نهاد نظارتی مستقل برای صنعت مشتقات ایالات متحده آمریکا است که شامل دارایی‌ها (کالاها، معاملات آتی، فارکس، ارزها، سهام و اوراق بهادار)، مشاغل (کشاورزان، دامداران، شرکت‌های هواپیمایی و بانک‌ها) و ریسک‌ها (عرضه و تقاضا، هزینه‌های انرژی، ارزش ارز و نوسانات قیمت) می‌شود. رگوله NFA توسط CFCT مجاز به ثبت اعضا، تصویب قوانین و اجرای آن به منظور بهبود صنعت مشتقات در تمام ایالات متحده آمریکا است. NFA همچنین برای اطمینان از یک فضای تجاری امن و مطمئن برای شرکت‌کنندگان بازارهای مشتقات، دست به اقدامات و فعالیت‌های خاصی می‌زند. علاوه بر این، رویکرد قاطع NFA در قبال مقررات، باعث شده تا اعضای آن قبل از نقض قوانین عواقب آن را به خوبی در نظر بگیرند. در ادامه می‌توانید لیست بروکرهای رگوله NFA را مشاهده کنید.

  • Onada
  • Interactive Brokers LLC
  • IG
  • BDSwiss

رگولیشن فارکس NFA

انجمن ملی آتی (NFA) که در شیکاگو و نیویورک مستقر است، مسئولیت نظارت و رگوله کردن صنعت مشتقات ایالات متحده را بر عهده دارد. NFA توسط کنگره و از طریق قانون کمیسیون تجارت کالاهای آتی (CFTC) در سال 1981 تأسیس شده است. با این حال، این سازمان فعالیت‌های نظارتی خود را در سال 1982 آغاز کرد. هدف از ایجاد این سازمان، نظارت بر فعالیت بازارهای مشتقات و همچنین اطمینان از عدم قانون شکنی اعضای ثبت‌شده بود تا از سرمایه‌‌گذاران در برابر هرگونه تقلب و یا سوءرفتار مالی محافظت شود. تأسیس این سازمان منجر به رشد مداوم بازارها از نظر کاهش قیمت‌ها، رگولیشن خودکار و کارآیی هرچه تمام‌تر شد، زیرا از آن زمان به بعد NFA تنها یک کمیته سازمان‌دهنده بود که مسئولیت تمام بخش‌های صنعت آتی را بر عهده داشت.

در سال‌های 2000 و 2008 کنگره تصویب کرد که ثبت نام در CFTC و همچنین NFA برای بروکرهای جزئی فارکس، استخر‌های نقدینگی فارکس، معرف‌های بروکر و موارد دیگر اجباری است. همچنین، یک قانون مشابه در سال 2010 یعنی قانون اصلاحات و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان دود-فرانک وال استریت به CFTC و NFA در برابر فروشندگان و شرکت‌کنندگان عمده اختیار بیشتری داد. یکی از عوامل کلیدی در عضویت NFA این است که اعضای آن طبق آیین نامه 1101 این سازمان تنها مجاز به انجام امور تجاری با افرادی هستند که در CFTC به عنوان بازرگان کمیسیون آتی (FCM)، معرف بروکر (IB)، اپراتور استخر کالا (CPO) و یا مشاور تجارت کالا (CTA) به ثبت رسیده‌اند؛ بنابراین، اعضای NFA باید اطمینان حاصل کنند که طرفین مورد معامله آنها با آیین نامه 1101 این سازمان کاملاً مطابقت دارند. NFA همچنین عضو کمیته مشترک حسابرسی (JAC) است که مسئولیت نظارت بر تحقیقات نظارتی و ممیزی‌های مالی FCM را برعهده دارد. کنترل سازمان خدمات (SOC)2 نهاد نظارتی NFA نشان می‌دهد که این سازمان چقدر به حفاظت از بسترهای خود و همچنین اطلاعات مشتریان اهمیت می‌ دهد، زیرا این گواهینامه با اصول و ضوابط خدمات اعتماد مؤسسه حسابداران رسمی آمریکایی (AICPA) مطابقت دارد. NFA همچنین توسط هیئت مدیره به صورت دوره‌ای به‌روزرسانی و بررسی‌های سالانه منتشر می‌کند تا عموم را از مأموریت‌های خود، مسیر آینده و غیر مطلع سازد.

بروکرهای پیشنهادی

مسئولیت‌های NFA

NFA وظیفه ثبت و رگوله کردن تمام شرکت‌ها و افراد از جمله اپراتورهای استخر کالا، مشاوران معاملات کالا، بازرگانان کمیسیون آتی، معرف بروکرها، اشخاص وابسته و معامله‌گران را بر عهده دارد که قصد دارند در صنعت مشتقات مشارکت داشته باشند. لازم به ذکر است که این مسئولیت توسط CFTC و طبق قانون بورس کالا (CEA) به NFA اعطا شده است. NFA تحت نظارت CFTC قوانین و رگولیشن‌هایی را وضع کرده و سپس تلاش می‌‌کند تا بهترین روش‌ها را به امید توسعه بیشتر در کل صنعت اعمال کند. علاوه بر این، به عنوان بخشی از مسئولیت‌های خود، NFA در مورد کسانی که مایل به ثبت نام و عضویت هستند، بررسی پیشینه، سیاست‌ها و همچنین اطمینان از برخورداری مهارت‌های لازم را انجام می‌دهد.

بخش دیگری از شرح وظایف NFA این است که در مواجهه با برخی از اعضای سرکش که پیروی از قوانین را نادیده گرفته و دست به اقداماتی از قبیل طرح پونزی یا معاملات سوءاستفاده‌گرایانه می‌زنند، وارد عمل شده و قوانین را به آن‌ها گوش‌زد کند. اقدامات انضباطی زمانی انجام می‌شوند که اعضا در قبال مشتریان، بازارهای آتی و غیره رفتارهای پرریسک از خود بروز دهند. NFA می‌داند که آموزش خوب می‌تواند تفاوت زیادی از لحاظ مسئولیت‌های نظارتی ایجاد کند و به همین دلیل برای کمک به اعضای خود فرصت‌های متعددی مانند کارگاه‌ها، سؤالهای متداول و وبینار ارائه می‌دهد. اگر اعضای ثبت‌شده و یا مشتریان آن‌ها قادر به حل و فصل مسائل مربوط به معاملات آتی یا فارکس نباشند، همواره می‌توانند از برنامه داوری ارائه‌شده توسط NFA به عنوان یک جایگزین استفاده کنند. از دیگر وظایف قابل توجه NFA می‌توان به حمایت از سرمایه‌گذاران (کمک به سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری بهتر در مورد سرمایه‌گذاری خود) و برنامه‌های ترویجی ) که اصولاً ناظران را برای کارایی بیشتر آموزش می‌دهد) اشاره کرد. علاوه بر همه این موارد، NFA اطمینان حاصل می‌کند که همه کارکنان این سازمان مسئولیت‌های نظارتی خود را طبق مقررات انجام بدهند.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری رگوله بروکر و معرفی انواع رگوله ها به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *