ارانته

بروکرهای رگوله FINMA سوئیس

بروکرهای تحت نظارت رگوله FINMA
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله FINMA

مرجع نظارت بر بازار مالی سوئیس (FINMA) یک ناظر مستقل به منظور رسیدگی به بانک‌ها، مؤسسات مالی، شرکت‌های کارگزاری فارکس، واسطه‌های بیمه، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و موارد مشابه در کل سوئیس است. رگوله FINMA در سال 2009 توسط پارلمان سوئیس تأسیس شد. این سازمان وظیفه حفظ امنیت بازارهای مالی از هرگونه فعالیت‌های متقلبانه و سوء‌رفتارهای مالی را برعهده دارد تا سرمایه‌گذاران، بستانکاران و سیاست‌گذاران بتوانند با خیال آسوده به فعالیت بپردازند. FINMA همچنین بهبود جایگاه سوئیس به عنوان یک مرکز مالی مهم را بسیار جدی گرفته و سعی دارد یکپارچگی و شهرت این مرکز را حفظ کند. در ادامه می‌توانید لیست بروکرهای تحت نظارت سازمان FINMA را مشاهده کنید.

  • Swissquote
  • Dukascopy

رگولیشن FINMA

FINMA که مخفف مرجع نظارت بر بازار مالی سوئیس است، یک سازمان نظارتی مستقل بوده که در سال 2009 توسط پارلمان این کشور برای نظارت بر کلیه بروکرهای فارکس، بانک‌ها، مؤسسات مالی، شرکت‌های بیمه، واسطه‌های بیمه، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و سایر مشاغل مرتبط با بازارهای مالی سوئیس تأسیس شده است. قوانین و مقررات وضع‌شده توسط FINMA به منظور حمایت از معامله‌گران، بستانکاران و همچنین سیاست‌گذاران به طور یکسان اجرا می‌شوند. علاوه بر این، FINMA اطمینان حاصل می‌کند که کلیه فعالیت‌ ها و عملکردهای بازارها به راحتی اجرا شود تا صنعت مالی سوئیس بتواند بدون دردسر پیشرفت کند. FINMA به عنوان یک مرجع نظارتی از نظر نهادی، عملکردی و همچنین مالی به صورت مستقل عمل می‌کند؛ به عبارت دیگر، این سازمان توسط یک هیئت مدیره اداره شده، وظایف خود را بدون دخالت پارلمان یا مقامات سیاسی انجام داده و از طریق هزینه‌هایی که در ازای خدمات نظارتی خود دریافت می‌کند، تأمین مالی می‌شود. با این وجود، FINMA از پاسخگویی معاف نبوده و از لحاظ عملکرد توسط پارلمان به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. لازم به ذکر است که دفتر حسابرسی فدرال سوئیس حساب‌های FINMA را بررسی می‌کند.

تمام اقدامات لازم توسط FINMA در جهت یکپارچگی بازارهای مالی سوئیس انجام می‌شود تا افراد مربوطه اعم از بستانکاران، سرمایه‌گذاران و سیاست‌گذاران از فعالیت‌های متقلبانه در امان باشند. برای این منظور، یک رویکرد ریسک‌‌محور برای تضمین بهبود مستمر در پیش گرفته شده است. FINMA همچنین با شرکت‌های حسابرسی و نمایندگان منتصب برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن همکاری می‌کند. FINMA به عنوان چهره سوئیس در قالب یک مرکز مالی، روشی را ترویج می‌کند که معیارهای ملی و بین‌المللی را مورد توجه قرار می‌دهد.

مسئولیت‌های FINMA

FINMA مسئولیت نظارت بر کلیه فعالیت‌های مالی اعضای ثبت‌شده خود در بازارهای مالی ازجمله مسائل مربوط به توانایی پرداخت بدهی، پاسخگویی در برابر مشتریان و از همه مهم‌تر، اعتبار بازار مالی سوئیس را بر عهده دارد. علاوه بر این، موقعیت منحصر به فرد FINMA به عنوان یک ناظر آن را قادر می‌سازد تا قوانین و مقررات لازم را وضع کرده و همچنین مجوز صادر کند و اقدامات انضباطی انجام دهد. در موارد خاص، این سازمان حتی در صورت لزوم می‌تواند مجوزهای صادرشده را لغو کند. این اقدامات می‌تواند شامل شرکت‌ها و افراد مجاز یا غیرمجاز شود. وظایف FINMA شامل موارد مربوط به بخش مالی، سوءاستفاده از بازار، معاملات غیرمجاز داخلی (Insider Trading) و غیره نیز می‌شود. این سازمان همچنین تحت نظارت پارلمان و شورای فدرال مجاز به بررسی انطباق در چارچوب قانونی خود است.

بروکرهای پیشنهادی

بعلاوه، هر چهار سال یکبار یک سند حاوی اهداف راهبردی توسط هیئت مدیره  FINMA به شورای فدرال ارائه می‌شود. به این ترتیب، ثبات مؤسسات رگوله‌شده از نظر الزام سرمایه و نقدینگی به طور دقیق بررسی شده، اقدامات مدیریت ریسک با جدیدت بیشتری انجام شده، سوئیس به دلیل رویکردهای نوآورانه و به عنوان یک مرکز مالی بیشتر رشد کرده و از همسویی معیارهای ملی و بین‌المللی اطمینان حاصل می‌شود؛ بنابراین، FINMA می‌تواند مسئولیت‌های خود را با کمک کارکنان آموزش دیده، مسئول و آگاه خود راحت‌تر انجام دهد. علاوه بر این، FINMA دارای سه ارزش اصلی یعنی ثبات در فعالیت‌های نظارتی، استقلال در تصمیم‌گیری‌ها و پاسخگویی در قبال اقدامات خود است.

شرکت‌ها و افراد مجاز باید از مدارک لازم برای اثبات اعتبار خود برخوردار باشند. از این رو، FINMA صفحه‌ای در تارنمای رسمی خود ارائه داده که در آن می‌توانید با پر کردن جزئیات مربوطه یعنی نام شرکت و دسته آن، مجوز/شماره ثبت بروکر فارکس خود را بررسی کنید. لیست شرکت‌های مجاز به طور منظم در صفحه فوق به‌روزرسانی می‌شود.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری رگوله بروکر و معرفی انواع رگوله ها به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

vt markets

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/brokers/public_html/wp-includes/functions.php on line 5427