بروکرهای رگوله CNMV اسپانیا
بروکرهای رگوله CNMV اسپانیا
کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار یک نهاد نظارتی اسپانیایی است که در سال 1988 توسط قانون بازار اوراق بهادار تأسیس شده است. مسئولیت نظارت بر فعالیت شرکت‌ها و سازمان‌هایی که با بازار اوراق بهادار و عملیات مالی در اسپانیا سروکار دارند، بر عهده رگوله CNMV است

مقالات دیگر

رگوله MAS
بروکرهای رگوله MAS سنگاپور
رگوله MAS در سال 1971 تحت قانون مرجع پولی سنگاپور (MAS) تاسیس شد. این سازمان با اجرای قوانین و مقررات مورد نیاز، ایمنی و امنیت تمامی معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان خدمات بازارهای مالی را تضمین می‌کند.
رکوله CIMA
بروکرهای رگوله CIMA کیمن
رگوله جزایر کیمن (CIMA) در سال 1997 به عنوان تنها تنظیم‌کننده کلیه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی، از جمله شرکت‌های کارگزاری فارکس، شرکت‌های بیمه، تعاونی‌ها و انجمن‌های ساختمانی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه قضایی خود تأسیس شد.
رگوله MISA
بروکرهای رگوله MISA جزیره موهلی کومور
نهاد نظارتی MISA در سال 1998 به دنبال قانون خدمات موهلی در سال 1998 تأسیس شد. رگوله MISA علاوه بر نقش منظم نظارت بر شرکت‌های ثبت‌شده، یک بخش حقوقی تخصصی به نام واحد ضدپولشویی را نیز برای اطمینان از رعایت مقررات و قوانین اختصاص داده است تا در صورت نیاز تحریم‌های مناسب اعمال شود.
بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای تحت نظارت سازمان CNMV اسپانیا

رگولاتورها یا همان تنظیم‌کننده‌گان در سطح جهانی یکی از اصلی‌ترین ستون‌های تضمین استقرار و عدالت در بازارهای مالی هستند. بروکرهای فارکس در اسپانیا تحت نظارت کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار (CNVM مخفف Comisión Nacional del Mercado de Valores) هستند. رگوله CNMV یک نهاد نظارتی معروف و تحت نظارت وزارت اقتصاد و دارایی اسپانیا بوده که در سال 1988 تأسیس شده است. اولویت CNMV تضمین ایمنی اقتصاد اسپانیا با فراهم آوردن شرایط مناسب تجاری برای ارائه‌دهندگان خدمات سرمایه‌گذاری مانند شرکت‌های بروکر فارکس و همچنین سرمایه‌گذاران است. CNMV علاوه بر صدور، تعلیق و یا لغو مجوزهای شرکت‌های ثبت‌شده، مسئولیت نظارت بر سایر مقررات و اعمال جریمه‌های ضروری را نیز به عهده دارد. CNMV همواره سعی دارد از رفتارهای غیراخلاقی شرکت‌های ثبت‌شده جلوگیری کرده و رفتار مناسب با مشتریان را ترویج دهد. در ادامه می‌توانید لیست بروکرهای رگوله شده CNMV اسپانیا را مشاهده کنید.

  • XM
  • FXTM
  • EXNEES
  • HYCM
بهترین بروکرهای
پیشنهادی
با ما یک قدم جلوتر باشید

قوانین و مقررات فارکس در بروکرهای تحت نظارت سازمان CNMV اسپانیا

کمیسیون ملی بازار اوراق بهادار یک نهاد نظارتی اسپانیایی است که در سال 1988 توسط قانون بازار اوراق بهادار تأسیس شده است. مسئولیت نظارت بر فعالیت شرکت‌ها و سازمان‌هایی که با بازار اوراق بهادار و عملیات مالی در اسپانیا سروکار دارند، بر عهده رگوله CNMV است. این نهاد نظارتی همچنین به وزارت اقتصاد دارایی اسپانیا گزارش می‌دهد. CNMV سعی دارد یک بازار اوراق بهادار اسپانیایی شفاف و اصلاح‌شده ارائه دهد که در آن قیمت‌های خرید و فروش عادلانه عرضه گردند، فضای بازار سالم و امن باشد و به واسطه‌ی فعالیت‌های غیر‌قانونی خدشه‌دار نشود و همچنین سپرده و دارایی سرمایه‌گذاران محفوظ بماند. CNMV قادر است تمام شرکت‌کننده‌گان بازار از جمله بروکرهای فارکس و CFD، بروکر-معامله‌گرها، ارائه‌دهندگان طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی، صادر‌کننده‌گان اوراق بهادار و اوراق بهادار ثانویه را به صورت ماهانه در رابطه با ریسک، شرایط مالی، نقدینگی، متابعت با قوانین، سرمایه سهام، ارزش خالص مدیریت (برای CISها) سوابق معاملات و وضعیت کلی عملیاتی مورد بررسی قرار دهد. علاوه بر این، CNMV محتاطانه امنیت معاملات را تضمین کرده و بر توانایی سیستم مالی به منظور پرداخت بدهی نظارت دارد.

یکی از اولین اهداف CNMV، حفظ حقوق سرمایه‌گذاران در بازارهای مالی شامل اطمینان از دریافت به‌ موقع اطلاعات صحیح و کامل توسط سرمایه‌گذاران می‌شود. CNMV مسئولیت دارد تا شفافیت را در بازارهای مالی اسپانیا ترویج کند که شامل اطمینان از افشاء مناسب اطلاعات مالی و عملکرد شرکت‌ها و دیگر نهادهای مالی می‌شود. همچنین CNMV مسئول نظارت بر اجرای قوانین و مقررات مرتبط با بازارهای مالی است که شامل پیشگیری از تقلب و نقض‌های قانونی در بازارها می‌شود. CNMV با تشویق به رفتارهای مالی مسئولانه و تدابیری برای جلوگیری از اختلالات نظامی، به استقرار و پایداری بازارهای مالی سپرده دارد.

برای دستیابی به اهداف خود، CNMV وظایف متعددی را بر عهده دارد. CNMV برنامه‌های نظارت و بازرسی را اجرا می‌کند تا از رفتار مناسب نهادهای مالی، شرکت‌ها و سایر موجودیت‌های بازار مالی اطمینان حاصل کند. CNMV مسئول اجرای قوانین و تدابیر تنظیمی در بازارهای مالی است که شامل تعیین و اجرای قوانین مربوط به افشاء اطلاعات، حقوق سرمایه‌گذاران، و سایر مسائل حیاتی است. CNMV وظیفه ترویج فرهنگ مالی و آموزش سرمایه‌گذاران را نیز بر عهده دارد. این به منظور افزایش آگاهی سرمایه‌گذاران و بهبود تصمیم‌گیری‌های آنان در بازارهای مالی است. CNMV بر اساس اصول همکاری با دیگر رگولاتورها و نهادهای مالی، هماهنگی لازم را برای حفظ سلامت بازارهای مالی اسپانیا انجام می‌دهد. CNMV با انجام وظایف خود، نقش بسیار مهمی در حفظ عدالت، شفافیت و استقرار در بازارهای مالی اسپانیا ایفا می‌کند. این نقش در زیرمجموعه‌های مختلف شامل نظارت، نظارت بر بازارها و شرکت‌ها، ترویج توسعه پایدار، و اجرای قوانین مالی تنظیمی مشاهده می‌شود. با این اوصاف، CNMV به دلیل تغییرات در بازارهای مالی جهانی و نیاز به تطابق مداوم با تحولات، ممکن است تغییرات و به‌روزرسانی‌های مورد نیاز در قوانین و سیاست‌های خود را اعمال کند. این اقدامات به منظور حفظ کارایی و کاربردی بودن روش‌ها و معیارها در یک بازار مالی پویا امری ضروری است.

بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend