ارانته

بروکرهای رگوله FMA/FSPR نیوزیلند

در بروکرهای رگوله FMA ،FMA/FSPR به عنوان یک تنظیم‌کننده مستقل بازار در مورد فعالیت شرکت‌ها و افراد فوق‌الذکر عمل می‌کند تا از یک محیط تجاری امن و مطمئن برای همه شرکت‌کنندگان اطمینان حاصل شود. FSPR تنها ناظر نظارتی در کل نیوزیلند است که مطمئن می‌شود هر تراکنش مالی شفاف و روشن است.
رگوله FMA/FSPR
بروکرهای پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله FMA/FSPR

هر شرکت مالی، شرکت کارگزاری فارکس، مشاور مالی یا ارائه‌دهنده بیمه به غیر از بیمه عمر که می‌خواهد در نیوزیلند تجارت کند، باید مجوزی از سازمان بازارهای مالی (FMA) دریافت کند. رگوله FMA به عنوان یک تنظیم‌کننده مستقل بازار در مورد فعالیت شرکت‌ها و افراد فوق‌الذکر عمل می‌کند تا از یک محیط تجاری امن و مطمئن برای همه شرکت‌کنندگان اطمینان حاصل شود. FMA همچنین یکی از اعضای شورای تنظیم‌کننده‌های مالی (CoFR)، بانک مرکزی نیوزیلند (RBNZ)، وزارت تجارت، نوآوری و اشتغال (MBIE)، خزانه‌داری و کمیسیون تجارت بوده که نشان می‌دهد این سازمان تا چه حد متعهد و ثابت‌قدم از لحاظ پیروی از قوانین و مقررات است. قانون رفتار بازارهای مالی 2013 یکی از قوانین متعددی بوده که توسط FMA برای دستیابی به اهداف خود رعایت شده است.

تمام مشاوران مالی، کارگزاران فارکس، انجمن‌های ساختمانی، ارائه‌دهندگان اعتبار، اتحادیه‌های اعتباری، مدیران صندوق، صادرکنندگان، بانک‌های ثبت‌شده و موارد مشابه که می‌خواهند در بازارهای مالی نیوزیلند تجارت کنند، ملزم به ثبت نام در ثبت ارائه‌دهندگان خدمات مالی هستند. . FSPR که در سال 2008 تأسیس شد، تنها ناظر نظارتی در کل نیوزیلند است که مطمئن می‌شود هر تراکنش مالی شفاف و روشن است. FSPR تعهدات نظارتی خود را با پیروی از قوانینی مانند قانون بانک مرکزی نیوزیلند 1989، قانون بیمه 2010 انجام می‌دهد. در ادامه می‌توانید لیست بروکرهای رگوله شده FMA/FSPR را مشاهده کنید.

  • XM
  • EXNESS

رگولیشن FMA

سازمان بازارهای مالی (FMA) یک نهاد نظارتی مستقل است که مسئولیت تنظیم رفتار تجاری بانکداری (سپرده‌گیری، خدمات پرداخت، وام مسکن و غیره) ارائه‌دهندگان مشاوره مالی، ارائه‌دهندگان بیمه غیر از بیمه عمر، شرکت‌های مدیریت پول، طرح‌های سرمایه‌گذاری، کارگزاران فارکس، مشاوران سرمایه‌گذاری و غیره در نیوزیلند را بر عهده دارد. شایان ذکر است که FMA یکی از اعضای شورای تنظیم‌کننده‌های مالی (CoFR)، بانک مرکزی نیوزیلند (RBNZ)، وزارت تجارت، نوآوری و اشتغال (MBIE)، خزانه داری و کمیسیون تجارت است. این سازمان در سال 2011 برای نظارت بر کل صنعت از نظر شیوه‌‌های معامله منصفانه تحت قوانین و مقررات خاص تأسیس شد. علاوه بر این، FMA باید اطمینان حاصل کند که نه تنها قوانین توسط همه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی اجرایی می‌شود، بلکه قانون‌شکنان نیز تحت تعقیب و پیگرد قانونی قرار می‌گیرند. FMA همچنین اطلاعات مورد نیاز را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد تا بتوانند تصمیمات مالی آگاهانه را برای سرمایه‌گذاری‌های آینده بهتر اتخاذ کنند. قابل توجه‌ترین قوانین اجراشده توسط FMA عبارتند از: قانون مقررات حسابرس 2011، مقررات حسابرس 2012، قانون رفتار بازارهای مالی 2013، مقررات رفتار بازارهای مالی 2014، مبارزه با پولشویی و مقابله با تامین مالی تروریسم، قانون ضدپولشویی 2009 و قانون مبارزه با پولشویی مقررات مقابله با تامین مالی تروریسم. FMA به عنوان یک ناظر مالی مبتنی بر ریسک، سعی می‌کند حوزه‌های تجاری پرریسکی را که می‌تواند مشتریان و همچنین بازارها را درگیر خود کند، شناسایی نماید و از این طریق اقدامات لازم را برای حذف ریسک‌های پنهان انجام دهد. منطقی است که چنین تلاش‌هایی بیشتر بر روی نتیجه‌ای متمرکز شود که به نفع همه شرکت‌کنندگان باشد. علاوه بر این، مجموعه‌ای از بررسی‌ها به طور مرتب به منابع FMA برای بهبود بیشتر اختصاص داده می‌شود. FMA همچنین دریافته است که ثبات، شفافیت، و انعطاف‌پذیری نیات و رویکردهای خود می‌تواند در ایجاد سابقه برای شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی بسیار موثر باشد.

رگولیشن FSPR

ثبت ارائه‌دهندگان خدمات مالی (FSPR)، یک نهاد نظارتی در نیوزیلند است که مسئول تنظیم و مجوز کلیه شرکت‌های بروکر فارکس، شرکت‌های بیمه، ارائه‌دهندگان طرح‌های سرمایه‌گذاری، ارائه‌دهندگان خدمات مالی و غیره است. FSPR تحت قانون 2008 تاسیس شد. در واقع، FSPR ملزم به ارائه یک محیط تجاری شفاف و قابل دسترس برای همه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی نیوزیلند است. این سازمان با ارائه خدمات مرتبط به دنبال تنظیم، نظارت و ثبت کلیه افراد، سازمان‌ها و شرکت‌هایی است که می‌خواهند بخشی از بازارهای مالی نیوزیلند باشند. وقتی که نوبت به ارائه داده‌های مورد نیاز مردم در مورد ارائه‌دهندگان خدمات مالی (FSP) و همچنین طرح حل اختلاف آن‌ها (DRS) می‌رسد، FSPR روی شفافیت تمرکز می‌کند.

بروکرهای پیشنهادی

علاوه بر این، FSPR به افراد دارای سوابق کیفری گذشته اجازه ورود به بازارهای مالی را به عنوان FSP یا بخشی از آن نمی‌دهد. مانند هر تنظیم‌کننده قانونمند دیگری، FSPR وظایف بین‌المللی خود مانند جلوگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم را بسیار جدی می‌گیرد. برای کمک به انجام بهتر وظایف خود، FSPR دارای تاریخچه‌ای از FSPها از جمله نام، شماره ثبت/تاریخ، آدرس و همچنین گیرندگان سپرده بانکی/غیر بانکی، ارائه‌دهندگان اعتبار، مدیران صندوق، بیمه‌گران و غیره است. FSPR همچنین توسط قوانین زیر به عنوان یک تنظیم‌کننده قدرت دارد: قانون بانک مرکزی نیوزیلند 1989، قانون بیمه 2010، قانون ناظران بازارهای مالی 2011، قانون رفتار بازارهای مالی 2013 و قانون سپرده‌گذاران بانکی 2013. ارائه‌دهندگان خدمات مالی که می‌خواهند در FSPR ثبت نام کنند و از خدمات و پشتیبانی آن بهره ببرند، ملزم به موافقت با شرایط و شروط تعیین‌شده توسط MBIE هستند. این شرایط و ضوابط برای محافظت از FSPها و مصرف‌کنندگان و اطمینان از شفاف بودن و مطابقت کامل با معیار لازم است.

چشم‌انداز و اولویت‌های FMA

سازمان FMA به امید ایجاد یک مرکز مالی منسجم و متحد برای استقبال از همه مصرف‌کنندگان، سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان خدمات، به طور یکسان تأسیس شد. این هدف تنها با حصول اطمینان از اینکه اقتصاد نیوزیلند در همه زمینه‌ها، بدون حتی کوچکترین مشکلی رشد می‌کند، به دست می‌آید. برای این منظور، مشتریان بازارهای نیوزیلند همیشه در اولویت هستند و بنابراین، می‌توانند برای برآورده کردن انتظارات خود به این مرکز مالی اعتماد کنند. علاوه بر این، FMA اقدامات لازم را انجام داده است تا اطمینان حاصل کند که هر عضو ثبت‌نام‌شده در اقدامات منصفانه، شفاف و قابل توجیه شرکت می‌کند تا یکپارچگی بازارها دست‌‌نخورده باقی بماند. برای حفظ یک محیط بازار باثبات، FMA در مورد محصولات سرمایه‌گذاری، KiwiSaver، سرمایه‌گذاری‌های پرریسک و کلاهبرداری، مرتبا به مصرف‌کنندگان اطلاع می‌دهد. لازم به ذکر است که FMA نیز دوشادوش با سازمان‌ها و سازمان‌های دولتی کار می‌کند تا بازاری یکپارچه و مستقر برای همه وجود داشته باشد. برخی از سازمان‌های شناخته‌شده عضو شبکه مشاوره مشتری عبارتند از: طرح بازرس بانکی، مصرف‌کننده نیوزیلند، حل اختلافات مالی، خدمات مالی محدود شکایات (FSCL)، طرح بازرس خدمات بیمه و خدمات مالی و خیریه توانمندی مالی ساختمان ملی.

اهداف FSPR

FSPR قبل از هر چیز به حفظ یکپارچگی بازارهای مالی در کل نیوزیلند می‌پردازد. این سازمان راه را برای یک محیط تجاری قابل اعتماد با ترویج صداقت، شفافیت و آیین‌نامه رفتاری در تمام جنبه‌های چارچوب نظارتی خود هموار می‌کند. FSPها و خدمات آن‌ها باید شفاف باشند تا نیوزیلند بتواند به عنوان یک مرکز مالی پیشرفت کند. FSPR اطمینان حاصل می‌کند که همه اعضای ثبت‌نام‌شده از قوانین و مقررات پیروی می‌کنند و در هیچ نوع جرایم مالی حضور ندارند. FSPR متوجه است که امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است، به ویژه در دنیای پرسرعت امروز. به همین دلیل FSPR تضمین می‌کند که طرف‌های غیرمجاز نتوانند به اسناد و اطلاعات ارائه‌شده توسط اعضا دسترسی داشته باشند. FSPR از اعضای دارای مجوز مانند کارگزاران فارکس، مشاوران مالی و اتحادیه‌های اعتباری انتظار دارد که در مورد تلاش‌های تجاری و جهت‌گیری‌های آتی خود حضور داشته باشند تا سازمان بتواند بدون هیچ مانعی وظایف نظارتی خود را انجام دهد. FSPR همچنین تمام اقدامات و معیارهای بین‌المللی مربوطه را نسبت به صلاح خود در نظر می‌گیرد.

ترتیبی که یوتوبروکرز برای خواندن مطالب سری رگوله بروکر و معرفی انواع رگوله ها به شما پیشنهاد می‌کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *