بروکرهای رگوله SCA امارات متحده عربی
بروکرهای رگوله SCA امارات متحده عربی
سازمان اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی در 29 ژانویه 2000 برای اجرای قوانین و مقررات در مورد کلیه کارگزاران فارکس ثبت‌شده، شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های مالی، شرکت‌های اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری، مشاوران مالی و موارد مشابه تاسیس شد.

مقالات دیگر

رگوله MAS
بروکرهای رگوله MAS سنگاپور
رگوله MAS در سال 1971 تحت قانون مرجع پولی سنگاپور (MAS) تاسیس شد. این سازمان با اجرای قوانین و مقررات مورد نیاز، ایمنی و امنیت تمامی معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان خدمات بازارهای مالی را تضمین می‌کند.
رکوله CIMA
بروکرهای رگوله CIMA کیمن
رگوله جزایر کیمن (CIMA) در سال 1997 به عنوان تنها تنظیم‌کننده کلیه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی، از جمله شرکت‌های کارگزاری فارکس، شرکت‌های بیمه، تعاونی‌ها و انجمن‌های ساختمانی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه قضایی خود تأسیس شد.
رگوله MISA
بروکرهای رگوله MISA جزیره موهلی کومور
نهاد نظارتی MISA در سال 1998 به دنبال قانون خدمات موهلی در سال 1998 تأسیس شد. رگوله MISA علاوه بر نقش منظم نظارت بر شرکت‌های ثبت‌شده، یک بخش حقوقی تخصصی به نام واحد ضدپولشویی را نیز برای اطمینان از رعایت مقررات و قوانین اختصاص داده است تا در صورت نیاز تحریم‌های مناسب اعمال شود.
بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله SCA

کارگزاران فارکس، مشاوران مالی، شرکت‌های سهامی عام یا شرکت‌های سرمایه‌گذاری که می‌خواهند در بازارهای اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی شرکت کنند، توسط سازمان اوراق بهادار و کالا (SCA) در ابوظبی تنظیم می‌شوند. رگوله SCA در سال 2000 به منظور تعیین قوانین و مقررات برای همه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی امارات متحده عربی تحت قانون شماره 8/1984 و قانون فدرال شماره 4/2000 تأسیس شد. همکاری SCA با بانک مرکزی امارات متحده عربی، وزارت دارایی، وزارت اقتصاد، بازار جهانی ابوظبی و غیره، وظایف این نهاد را به عنوان یک تنظیم‌کننده تسهیل می‌کند. در ادامه می‌توانید مهمترین بروکر رگوله SCA را مشاهده کنید.

  • ADSS
بهترین بروکرهای
پیشنهادی
با ما یک قدم جلوتر باشید

رگولیشن SCA

سازمان اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی در 29 ژانویه 2000 برای اجرای قوانین و مقررات در مورد کلیه کارگزاران فارکس ثبت‌شده، شرکت‌های سهامی عام، شرکت‌های مالی، شرکت‌های اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری، مشاوران مالی و موارد مشابه تاسیس شد. رگوله SCA به دنبال تقویت و توسعه کل اساس بازارهای مالی از نظر خدمات ارائه‌شده، معاملات تجاری و غیره است تا راه را برای یک محیط تجاری سودمند برای همه شرکت‌کنندگان هموار کند. برای این منظور، سازمان اوراق بهادار و کالاهای امارات متحده عربی لازم می‌داند که شرکت‌های ثبت‌شده را از کلیه الزامات خاص طبق قانون شماره 8/1984 و قانون فدرال شماره 4/2000 مطلع کند. SCA باید چارچوب قانونی مورد نیاز را مدیریت کند تا بازارهای سرمایه مستقر در امارات بتوانند بدون هیچ مشکلی توسعه یابند، شیوه‌های شفاف را در همه جنبه‌های بازارها ترویج کنند، لایه‌های مختلف بازارها را در برابر فعالیت‌های متقلبانه ایمن نمایند و تمام رویکردهای نوآورانه را به اجرا بگذارند که می‌تواند تجربه معامله گران را افزایش دهد. SCA با بانک مرکزی امارات متحده عربی، وزارت دارایی، وزارت اقتصاد، بازار جهانی ابوظبی، بازار مالی دبی و بورس اوراق بهادار ابوظبی همکاری می‌کند. سازمان‌های بین‌المللی که SCA با آن‌ها همکاری می‌کند عبارتند از: سازمان بین‌المللی کمیسیون های اوراق بهادار (IOSCO)، اتحادیه مقامات اوراق بهادار عربی (UASA)، شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، هیئت خدمات مالی اسلامی (IFSB).

 

ارزش‌ها و مسئولیت‌های SCA

SCA به طور کامل اهمیت انصاف و یکپارچگی، شفافیت، مشارکت و همکاری و همچنین خلاقیت را درک می‌کند؛ ارزش‌هایی که به این نهاد ناظر اجازه می‌دهد از همه شرکت‌کنندگان در بازارهای اوراق بهادار و کالا محافظت کند، تمام داده‌های مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهد، همه معاملات آن‌ها را ایمن نگه دارد و تمام موارد را در نظر بگیرد. اقدامات لازم برای مطابقت با آخرین معیارها مانند هر مرجع قانونی دیگر، SCA مسئول حفظ امنیت بازار سرمایه‌گذاری است تا شرکت‌کنندگان بتوانند بدون نگرانی در مورد فعالیت‌های تقلبی، تجارت خود را انجام دهند. SCA امیدوار است با تلاش‌های بی‌وقفه خود، بازارهای مالی امارات متحده عربی را دلپذیرتر کند، به ویژه برای آن دسته از سرمایه‌گذاران محتاط که به سرمایه‌گذاری‌های خود اهمیت می‌دهند و می‌خواهند در محیطی به‌روز معامله کنند و دارای آخرین سیستم‌ها برای ایجاد چنین تقاضایی هستند. برخی از مهم‌ترین و راهبردی‌ترین اولویت‌های SCA عبارتند از: بازار سرمایه اسلامی پیشگام، بازار مالی پایدار، اکوسیستم بازار مالی پیشرفته، نهادهای واسط مالی تمام‌عیار و همچنین تنظیم فناوری‌های بازار مالی. علاوه بر این، برخی از ابتکارات اتخاذ‌شده توسط SCA، شامل ایجاد هیئت مشورتی بازار سرمایه، برنامه انگیزه شغلی الفرسان و شناسایی موسسات مالی مهم سیستماتیک (SIFI) است.

ترتیبی که برای خواندن مطالب رگوله بروکرها به شما پیشنهاد می‌کنیم:

بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend