بروکرهای رگوله FSCA آفریقای جنوبی
بروکرهای رگوله FSCA آفریقای جنوبی
سازمان مدیریت بخش مالی (FSCA)، مرجع نظارتی کشور آفریقای جنوبی است که مسئول نظارت بر بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی و بازارهای مالی از جمله شرکت‌های بیمه، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و صندوق‌های بازنشستگی است.

مقالات دیگر

رگوله MAS
بروکرهای رگوله MAS سنگاپور
رگوله MAS در سال 1971 تحت قانون مرجع پولی سنگاپور (MAS) تاسیس شد. این سازمان با اجرای قوانین و مقررات مورد نیاز، ایمنی و امنیت تمامی معامله‌گران، سرمایه‌گذاران و ارائه‌دهندگان خدمات بازارهای مالی را تضمین می‌کند.
رکوله CIMA
بروکرهای رگوله CIMA کیمن
رگوله جزایر کیمن (CIMA) در سال 1997 به عنوان تنها تنظیم‌کننده کلیه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی، از جمله شرکت‌های کارگزاری فارکس، شرکت‌های بیمه، تعاونی‌ها و انجمن‌های ساختمانی و همچنین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه قضایی خود تأسیس شد.
رگوله MISA
بروکرهای رگوله MISA جزیره موهلی کومور
نهاد نظارتی MISA در سال 1998 به دنبال قانون خدمات موهلی در سال 1998 تأسیس شد. رگوله MISA علاوه بر نقش منظم نظارت بر شرکت‌های ثبت‌شده، یک بخش حقوقی تخصصی به نام واحد ضدپولشویی را نیز برای اطمینان از رعایت مقررات و قوانین اختصاص داده است تا در صورت نیاز تحریم‌های مناسب اعمال شود.
بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend

بروکرهای رگوله FSCA آفریقای جنوبی

سازمان مدیریت بخش مالی (FSCA)، مرجع نظارتی کشور آفریقای جنوبی است که مسئول نظارت بر بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی و بازارهای مالی از جمله شرکت‌های بیمه، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی و صندوق‌های بازنشستگی است.

رگوله FSCA تمام وظایف سازمان مسئول قبلی ( FSB هیئت خدمات مالی) به اضافه وظایف جدید خود را به امید ایجاد و نظارت بر بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی یک محیط تجاری امن و قابل اعتماد برای افرادی که می‌خواهند بخشی از بازارهای مالی در آفریقای جنوبی باشند، بر عهده گرفته است.

این سازمان همچنین با سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO)، کمیته بیمه و مقامات مالی غیر بانکی (CISNA) برای همسویی استانداردهای خود در سطح بین‌المللی همکاری می‌کند.

لیست بروکرهای رگوله FSCA

  • بروکر xm
  • بروکر FBS
  • بروکر FXTM
  • بروکر EXNESS
  • بروکر Oinvest
  • بروکر HFM
  • بروکر FP Markets
بهترین بروکرهای
پیشنهادی
با ما یک قدم جلوتر باشید

مقررات سازمان مدیریت بخش مالی برای بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی

FSCA یا سازمان مدیریت بخش مالی یک نهاد نظارتی مستقل در آفریقای جنوبی است که مسئول صدور مجوز و نظارت بر بروکرهای فارکس، بانک‌های تجاری، مؤسسات تعاونی مالی، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی، شرکت‌های بیمه، صندوق‌های بازنشستگی و غیره در محدوده قانونی خود است.

وظیفه سازمان مدیریت بخش مایل برای بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی که در سال 2017 تأسیس شده است، نظارت بر همه شرکت‌کنندگان در بازارهای مالی به منظور معرفی آفریقای جنوبی به عنوان یک مرکز مالی امن و مطمئن است.

همچنین، این به علاوه‌ی نظارت بر بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی، اختیار نظارت بر افراد کلیدی، نمایندگان و همچنین تنظیم برون‌سپاری موسسات مذکور را از نظر اقدامات و فعالیت‌های آنها در بازارهای مالی دارا می‌باشد. شایان ذکر است که وزیر اقتصاد، بر اساس قانون مقررات بخش مالی، در موارد خاص اختیار نظارت و مداخله بر چارچوب نظارتی FSCA را دارد. وزیر اقتصاد همچنین مدیران و معاونان کمیسیون FSCA را منصوب می‌کند.

FSCA از آوریل سال 2018 جانشین هیئت خدمات مالی سابق (FSB) شد و نه تنها مسئولیت‌های قدیمی FSB را پذیرفت، بلکه دستورالعمل‌های جدید خود را نیز دریافت کرد. به عنوان مثال، بر اساس قانون مدیریت مؤسسات مالی (COFI)، FSCA مسئول وضع قوانین خاص بخش‌های مختلف مالی و قوانین مهم دیگری که مسیر حرکت FSCA را مشخص می‌کنند، می‌باشد.

FSCA هنگام مداخله در امور مربوط به نهادها و مؤسسات تحت نظارت از جمله اقدامات تحقیقاتی، انضباطی و پیشگیرانه، باید به چارچوب قانونی خود پایبند باشد. در صورت سوء‌رفتار مالی و فعالیت‌های غیرقانونی مانند طرح پانزی، FSCA بلافاصله وارد عمل شده و هر کاری را که برای محافظت از بازار و فعالین حاضر در آن لازم است، انجام می‌دهد. علاوه بر این FSCA با بخش سیستم پرداخت ملی (NPSD) بانک مرکزی آفریقای جنوبی و خزانه‌داری ملی نیز همکاری می‌کند.

FSCA همچنین باید با بررسی‌های دوره‌ای انجام شده توسط سازمان ارزیابی بخش مالی (FSAP) که توسط صندوق بین‌المللی پول (IMF) برای برآورد ثبات کلی سیستم مالی، مشخص کردن مباحث پرخطر و افزایش انعطاف‌پذیری در مواجهه با موانع انجام می‌شود، همکاری کند. به عنوان یک سازمان نظارتی جدید و رو  به رشد، FSCA به دنبال بهبود خود، ایجاد یک چارچوب محکم بر اساس شیوه‌های منصفانه تجارت، آموزش مشارکت‌کنندگان، تقویت بازارهای مالی و جستجوی راه‌های نوآورانه برای انجام وظایف خود است.

برای همگام بودن با استانداردهای بین‌المللی، FSCA با نهادهای شناخته شده و معتبر مانند سازمان بین‌المللی نظارت بر عملکرد صندوق‌های بازنشستگی (IOPS)، انجمن بین‌المللی نظارت بر صنعت بیمه (IAIS)، انجمن بین‌المللی آمار (IAA)، سازمان بین‌المللی کمیسیون‌های اوراق بهادار (IOSCO)، کمیته بیمه و مقامات مالی غیر بانکی (CISNA) همکاری می‌کند.

یادداشت تفاهم (MoU)

بر اساس قانون FSR و تفاهم‌نامه امضا شده بین FSCA و سازمان نظارت احتیاطی (Prudential Authority)، دو طرف باید در کنار هم فعالیت کنند تا مسئولیت‌های خود مانند استراتژی‌های نظارتی، بازرسی‌های نظارتی و تحقیقات آشکار و نهان و همچنین مجوز دادن به موسسات مالی را در بهترین حد ممکن پوشش دهند.

رویکرد و اهداف FSCA در خصوص بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی

FSCA مسئول بررسی و تنظیم فعالیت‌های بیمه‌گران (بجز بیمه زندگی)، بانک‌ها، بروکرهای فارکس، طرح‌های سرمایه‌گذاری جمعی، صندوق‌های بازنشستگی، مدیران سرمایه‌گذاری، مشاوران مالی و سایر واسطه‌های مالی است. رویکرد FSCA نسبت به اهداف خود فعالانه، پیشگیرانه و مبتنی بر کنترل ریسک است. FSCA سعی می‌کند خطراتی را که می‌تواند یکپارچگی بازارها و شرکت کنندگان آن را تهدید کند، قبل از اینکه از کنترل خارج شوند، شناسایی کند.

این نهاد در راستای انجام مسئولیت‌های اصلی خود مثل حمایت از مشارکت‌کنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات به طور یکسان، تلاش می‌کند تا تمام موانع موجود در مسیر انجام وظایف خود را در محدوده اختیارات نظارتی خود از بین ببرد.

FSCA سعی می‌کند تا با حمایت از بازارهای مالی و فعالین آن، آفریقای جنوبی را به عنوان یک مرکز مالی سالم و باثبات معرفی کند. همچنین، این سازمان باید اطمینان حاصل کند که همه مشتریان در مواجهه با ارائه دهندگان خدمات مالی مربوطه، من جمله بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی، به شکل منصفانه‌ای مورد برخورد قرار می‌گیرند و از شرایط و قوانین  موجود برای محافظت از خود به خوبی آگاه هستند.

چگونه شماره مجوز بروکرهای تحت نظارت سازمان FSCA آفریقای جنوبی خود را تأیید کنید

FSCA به خوبی از اهمیت رابطه فعالین اقتصادی با یک ارائه دهنده خدمات مالی قانونی و تحت نظارت آگاه است. به همین منظور، این سازمان یک صفحه اختصاصی را در اختیار عموم قرار می‌دهد که در آن تمام اطلاعات مربوط به شرکت‌های ثبت‌شده در این نهاد در دسترس عموم قرار می‌گیرد. برای انجام تحقیق در مورد بروکر فارکس تحت نظارت FSCA، به وبسایت FSCA مراجعه کنید و داده‌های مورد نیاز ( مثل شماره FSP، نام FSP و یا کد پستی) را همانطور که مشخص شده است وارد کرده تا جزئیات مورد نظر خود را بیابید.

بروکر های پیشنهادی
بروکر لایت فایننس
بروکر لایت فایننس
بروکر آلپاری
بروکر آلپاری
amarkets
بروکر آمارکتس
بروکر CapitalXtend
بروکر CapitalXtend